Laserowe modelowanie – Fotona TS TightSculpting

Modelowanie ciała zabiegiem Fotona TS to komfortowa, bezpieczna i skuteczna metoda przezskórnego ujędrniania skóry i redukcji tkanki tłuszczowej – wynika z badań opublikowanych na łamach Journal of the Laser and Health Academy. Okazało się, że w połączeniu ze zdrowym trybem życia metoda ta stanowi bardzo obiecującą i nieinwazyjną alternatywę dla lipolizy laserowej

Badania przeprowadził zespół pod kierunkiem Adriana Gaspara w Klinice Chirurgii Estetycznej, Zwalczania Oznak Starzenia i Ginekologii w mieście Mendoza w Argentynie. – Zamierzaliśmy stworzyć bezpieczną i skuteczną alternatywną metodę usuwania nadmiaru tłuszczu z organizmu oraz poprawy wyglądu zewnętrznego skóry na wybranych powierzchniach ciała – czytamy w opisie badań.

Zdjęcie przed i po terapii FOTONA TS TightSculpting™ Źródło: BTL

Pomysł na zabieg

Badacze z Argentyny zwrócili uwagę na fakt, że nieinwazyjne modelowanie ciała to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku medycyny estetycznej. Jedną z metod modelowania jest lipoliza laserowa, która bywa określona jako „zabieg, który można wykonać w przerwie obiadowej”. Jednak – jak podkreślają lekarze przeprowadzający badania – jest to procedura chirurgiczna, z którą wiążą się określone zagrożenia, dotyczące nacięć chirurgicznych i zastosowania środków przeciwbólowych, a także zmniejszenie jędrności skóry po zabiegu i niemożność dopasowania się skóry do zmniejszonych rozmiarów ciała.

Tymczasem wiele pacjentek nie jest gotowa na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego i nie bierze go pod uwagę, choćby był naprawdę „minimalnie inwazyjny”. W rezultacie od wielu lat stosowane są liczne zabiegi począwszy od środków miejscowych, poprzez leki doustne, masaże, leczenie dwutlenkiem węgla, kompresyjne, falą uderzeniową, aż po rozwiązania technologiczne, w tym leczenie ultradźwiękami, kriolipoliza, zabiegi falami radiowymi, podczerwień, zabiegi diodowe i laserowe.

Metoda badana przez Adriana Gaspara oparta jest o zastosowanie superdługich impulsów lasera 1064 nm Nd:YAG do głębokiego nagrzewania skóry, które pozwala zarówno zmniejszać otłuszczenie, jak i kształtować ciało poprzez nagrzewanie kurczliwych struktur łącznych oraz zastosowanie impulsów termicznych lasera 2940 nm Er:YAG, powodujących kontrolowane nagrzewanie tkanek powierzchniowych, a następnie remodeling kolagenu.

Na podstawie tej metody stworzono następnie zabieg FOTONA TS TightSculpting™. Wyniki badań opublikowano w Journal of the Laser and Health Academy w 2015 r.

Zdjęcie przed i po terapii FOTONA TS TightSculpting™ Źródło: BTL

Wyszczuplenie talii i ujędrnienie skóry

Jak tłumaczą naukowcy podczas połączonych zabiegów laserami Er:YAG i Nd:YAG z zastosowaniem impulsów cieplnych, efekt ujędrniania powierzchownego uzyskuje się w połączeniu z głębokim nagrzewaniem skóry. Ciepło wytworzone podczas zabiegu jest przesyłane w obrębie skóry, poprawiając miejscowe ukrwienie i przyspieszając organiczne reakcje chemiczne, w tym metabolizm tłuszczu, a jednocześnie powodując ujędrnienie głębszych struktur łącznych (warstwa siateczkowata skóry, ciałko dotykowe, powięzi). Ponadto powierzchowne ujędrnianie impulsami cieplnymi lasera Er:YAG poprawia stan skóry zwiotczałej i wygląd zewnętrzny powierzchni.

Połączony zabieg pozwolił uzyskać efekty zarówno natychmiastowe, jak i trwałe. Z doświadczenia badaczy wynika, że można uzyskać średnie zmniejszenie obwodu talii o 7-8 cm. Ponadto badanie USG wykazało znaczną redukcję tkanki tłuszczowej już po jednej sesji.

Rezultaty były różne u różnych pacjentek/pacjentów – u niektórych osób działanie było bardziej efektywne, a słabsze u innych. Bezpośrednio po zabiegu we wszystkich przypadkach obserwowano przejściowe zaczerwienienie, które ustępowało w czasie od kilku godzin do kilku dni.

Przebieg zabiegu jest komfortowy i nie jest wymagana żadna szczególna pielęgnacja po zabiegach. Pacjent może powrócić do zwykłej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Zdjęcie przed i po terapii FOTONA TS TightSculpting™ Źródło: BTL

Źródło: BTL


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>