Rynek estetyczny: co w nowym numerze

Pojawił się kolejny numer kwartalnika medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”. Pismo został dobrze przyjęte na Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie (2-4 października). Teraz rusza do EMPIKów i prenumeratorów. Nasi dziennikarze rozmawiają m. in. z dr Andrzejem Ignaciukiem, prezesam PTMEiAA, z ginekologiem prof. Tomaszem Paszkowski, a także z twórcami ubezpieczenia OC dla kosmetologów. Nie brakuje informacji o zabiegach estetycznych oraz nowych rozwiązaniach dla lekarzy i pacjentów.

Piszemy o decyzjach prokuratorów ws. kosmetycznek z Poznania, które miały w swoim salonie wstrzykiwać toksynę botulinową oraz kwas hialuronowy. W numerze znajdują się informacje o nowych ciekawych zabiegach takich jak małoinwazyjne i jednocześnie trwałe usuwanie nadpotliwości, czy zastosowanie nowego rodzaju kolagenu w celu regeneracji i poprawy jakości skóry.

Lekarze dzielą się doświadczeniami z dobrze znanym biostymulacyjnym preparatem na bazie hydroksyapatytu wapnia. Pytamy chirurgów plastycznych o to, czy można usunąć zdrową pierś, a ekspertów jakie zabiegi są dobre na jesień.

Dr Andrzej ignaciukGałąź na której siedzimy

Zdaniem doktora Andrzeja Ignaciuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, dziedzina, którą się zajmuje to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny w Polsce. Jednocześnie zwraca uwagę, że dyscyplina ta ma w Polsce nieco ponad 20 lat i czeka na nią wiele pułapek.

Czy Pan widział, żeby np. ortopeda robił z siebie „showmana” w mediach. Ja się nie spotkałem – mówi lekarz w rozmowie z „Rynkie estetycznym”. – Czy nie podcinamy gałęzi na której siedzimy? – pyta.

LEDy zyskują popularnośćLEDy artykul

Coraz więcej gabinetów zajmujących się medycyną estetyczną proponuje swoim pacjentom terapie światłem LED, które poprawiają jakość skóry lub wspomagają działanie innych popularnych zabiegów takich jak mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, czy laser frakcyjny. Eksperci zwracają uwagę, że tzw. ledoterapia od lat wykorzystywana jest fizykoterapii, czy rehabilitacji.

Jak tłumaczy nam doktor Piotr Sznelewski, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging ledoterapia jest rodzajem światłoterapii niskoenergetycznej, która jest stosowana w medycynie klasycznej od dawna

Prof Paszkowski wywiadKobiety wymyśliły ginekologię estetyczną

Jeżeli ktoś nie uświadamia sobie, jak ogromną rolę dla dobrostanu kobiety odgrywa jej poczucie atrakcyjności, to nie rozumie pacjentek i nie powinien w ogóle pracować z kobietami – stwierdza w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” prof. Tomasz Paszkowski, kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.

Planujemy dużą aktywność warsztatową i szkoleniową. Od czasu do czasu będziemy organizować większe spotkania. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia – zapowiada profesor.

Piersi na miaręPowiększanie piersi artykul

Chirurdzy plastyczni, zajmujący się estetyką zgodnie twierdzą, że powiększanie piersi od lat należy do najpopularniejszych zabiegów. Co ciekawe niektórzy lekarze obserwują trend zgodnie z którym rosną oczekiwania kobiet co do rozmiarów wszczepianych implantów. Jednak to lekarz powinien mieć ostatnie słowo w tej kwestii.

Oglądając piersi trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich symetrię, wielkość i jędrność gruczołu, położenie brodawki, elastyczność skóry a także na tak zwany “footprint”, czyli obrys piersi na klatce piersiowej – opowiada w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” dr Maciej Kuczyński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

OC dla kosmetologow tekstOC dla kosmetologów

Jest duże zainteresowanie tą usługą. Wiedzieliśmy, że była taka potrzeba na rynku i to się potwierdziło – mówi Anna Maciaszek z firmy Med Legalis, która we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka” oraz brokerem (Gras Savoye) przygotowała ofertę na specjalne ubezpieczenie OC, dedykowane wybranym grupom kosmetologów.

Na potrzeby ubezpieczenia stworzono listę zabiegów, które mogą być wykonywane przez kosmetologów. Wstępnie szacowano ryzyko takich procedur.

Przekroczyć 100 lat dzięki diecieMRT Artykul

Proces starzenia się nie jest chorobą, a fizjologiczną częścią życia każdej żywej istoty. Istnieje wiele teorii mających wyjaśnić etiologię starzenia, jednakże żadna z nich nie wyjaśnia jej do końca.

Większość teorii, zakłada, że każda żywa istota ma zaprogramowaną genetycznie długość życia. Dla ludzi oceniono ją na 110-120 lat. Jednakże ten potencjał jest obniżany. Ważnym czynnikiem jest prawidłowe odżywianie. Powszechnie stosowana dieta zachodnia, w połączeniu z siedzącym trybem życia koreluje z wysokim poziomem markerów stanu zapalnego.

Polski hydroksyapatyt artykulPolski patent na hydroksyapatyt

Jeden z popularniejszych preparatów na bazie hydroksyapatytu wapnia, wykorzystywany do zabiegów estetycznych został oficjalnie zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych przez FDA w 2006 r. Tymczasem już w 1996 r. grupa naukowców z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie z Pracowni Zol-Żel zgłosiła innowacyjny patent na otrzymywanie hydroksyapatytu (HA= Ca10(PO4)6(OH)2) polską metodą.

Od tamtej pory nie znalazł się chętny na komercjalizację pomysłu. – O Hydroksyapatycie zaczęliśmy myśleć już w latach 80-tych – mówi w rozmowie z „Rynkiem estetycznym” Wiesława Łada z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej (IChiTJ).

Prenumerata i EMPIKRynek estetyczny 2015-10

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie w najnowszym numerze magazynu medycyny estetycznej „Rynek estetyczny”.

Zapraszamy do PRENUMERATY
lub do EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>