XV Kongres SLDE: Znamy pierwszych wykładowców i tematy

Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) w 2014 r. po raz kolejny odbędzie się w stołecznym hotelu Marriott. Planowany jest w terminie 7-9 marca, a portal rynekestetyczny.pl już zna pierwsze nazwiska wykładowców i pierwsze tematy wykładów.

Dr Ewa Kaniowska, wiceprezes SLDE podkreśla, że jubileuszowy Kongres jest dla Stowarzyszenia szczególnie ważny. – Mam nadzieję, że będzie się cieszył, tak jak pozostałe, uznaniem i popularnością wśród lekarzy dermatologów – mówiła podczas konferencji prasowej. Dodała, że w wydarzeniu coraz liczniej biorą udział lekarze zajmujący się medycyną estetyczną różnych specjalizacji. Jej zdaniem to dowód, że coraz szersze grono uważa konferencję organizowaną przez SLDE za miejsce wymiany cennych doświadczeń.

Zapewniała jednocześnie, że jubileuszowy kongres SLDE obfitował będzie w wykłady uznanych ekspertów, w tym wielu ciekawych gości zza granicy. Według dr Kaniowskiej w ciągu ostatnich piętnastu lat zmieniło się w naszym kraju postrzeganie dermatologii estetycznej, która na początku nie była brana na serio przez sporą grupę lekarzy.

Pierwsze nasze kongresy były traktowane przez środowisko lekarskie z takim półuśmiechem i potrzeba było kilkunastu lat wykonywania zabiegów, żeby można było mówić o badaniach, o tym jak się zachowuje skóra, co się w niej dzieje i jak układ immunologiczny na to wszystko reaguje – tłumaczyła dr Kaniowska.

To jest medycyna – podkreślała, zapewniając, że podczas kongresu będą m. in. przedstawiane poważne badania firm i lekarzy, dotyczące skuteczności różnych technik i preparatów oraz możliwych powikłań po zabiegach.

Znamy wykładowców

Jednym z pierwszych potwierdzonych wykładowców XV Kongresu SLDE jest dr Pierre Andre, dermatolog z Francji. Lekarz ten był przedstawiany przez dr Barbarę Walkiewicz-Cyrańską, prezes SLDE, jako człowiek-instytucja, ekspert w zakresie medycyny anti-aging oraz współorganizator znanych międzynarodowych kongresów w tym konferencji w Monte Carlo.

Dr Pierre Andre jest takim naszym doradcą i opiekunem, z którym wymieniamy doświadczenia np. kiedy wprowadzamy nowe techniki do Polski – mówiła dr Ewa Kaniowska i dodawała, że Stowarzyszenie dba o  to, żeby nowe techniki, wprowadzane do naszego kraju, cieszyły się uznaniem lekarzy na świecie oraz żeby ich skuteczność znajdowała potwierdzenie w badaniach klinicznych.

Wśród potwierdzonych wykładowców wiceprezes SLDE wymieniła m. in. prof. Eckarta Haneke z Niemiec. Jak informowało SLDE to dermatolog, ekspert w szczególności jeżeli chodzi o włosy i paznokcie oraz specjalista w zakresie operacji czerniaka. Często prowadzi wykłady, dotyczące różnego rodzaju powikłań po zabiegach.

Z Włoch ma przyjechać dr Leonardo Marini, natomiast z Francji dr Catherine De Goursac, która przede wszystkim zajmuje się różnego rodzaju mezoterapiami.

Będzie również dr Herve Raspaldo, chirurg plastyk z Nicei, który poza procedurami inwazyjnymi, stosuje również techniki nieoperacyjne i będzie mógł podzielić się swoim bogatym doświadczeniem z obu obszarów – mówiła dr Ewa Kaniowska. Dr Raspaldo jest ekspertem w szczególności w zakresie chirurgii estetycznej oraz procedur odmładzających na twarz i szyję.

Kolejnym wykładowcą, którego można się spodziewać na kongresie SLDE jest dr Koenraad De Boulle z Belgii. Jak informowało SLDE to doświadczony lekarz, który od wielu lat uczestniczy w badaniach naukowych, mających na celu m. in. weryfikowanie produktów i technik stosowanych w medycynie estetycznej. Zajmował się np. naukowymi badaniami nad toksyną botulinową.

Pojawi się też dr Philippe Deprez, lekarz z Hiszpanii, który specjalizuje się w różnego rodzaju zabiegach mezoterapeutycznych oraz peelingach. Zresztą sam jest twórcą nowych tego typu technik małoinwazyjnych – informowała dr Ewa Kaniowska.

Organizatorzy zapowiadają również wystąpienie dr Edwarda Kruliga, chirurga plastycznego z Wenezueli o polskich korzeniach. – Jest to twórca Cosmelanu – informuje dr Ewa Kaniowska. W przypadku przebarwień stosuje się w dermatologii estetycznej m. in. właśnie terapię Cosmelan (Dermamelan). Terapia ta polega na wykorzystaniu w peelingach substancji hamujących enzym, który wywołuje proces melanogenezy.

Z Brazylii z wykładem ma przyjechać natomiast dr Romulo Mene. Z informacji przekazanych przez SLDE wynika, że ten doświadczony chirurg plastyczny jest ekspertem w zakresie medycyny anti-aging, właścicielem znanej w Ameryce Południowej kliniki (Advanced Center for Skin Therapy w Rio de Janeiro).

Dr Mene jest twórcą różnego rodzaju zabiegów i peelingów. Sporo lekarzy na pewno zna popularne zabiegi yellow peel, których jest pomysłodawcą – dodaje wiceprezes SLDE.

Nici, kwas, toksyna i powikłania

Jak zapowiada dr Ewa Kaniowska na najbliższym Kongresie z pewnością cała sesja poświęcona będzie niciom do małoinwazyjnych zabiegów estetycznych. Dodaje jednocześnie, że chodzi o zaprezentowanie metody od strony medycznej.

W medycynie nie ma miejsca na mody. To jest zawsze medycyna, niezależnie od tego czy mówimy o kwasie hialuronowym, czy o toksynie botulinowej, czy o niciach – zastrzega dermatolog. Podkreśla, że nici to nowa technika medyczna, która może być w sposób uzasadniony stosowana, jednak nie może być tak, żeby korzystano z tego rozwiązania, ponieważ jest modne.

Nie każdy się do takiego zabiegu kwalifikuje – przypomina dr Kaniowska.

Według niej podczas Kongresu pojawią się też sesje poświęcone powikłaniom po zabiegach estetycznych. – To jest bardzo ważne, ponieważ jeśli potrafimy leczyć powikłania i mamy świadomość, jakie komplikacje mogą się pojawić, to w gruncie rzeczy mniej obawiamy się stosowania różnego rodzaju technik – uważa dr Kaniowska.

Według niej kiedy słyszy się, że jakaś metoda nie jest w ogóle obarczona ryzykiem powikłań, wówczas należy się jej naprawdę bać.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>