O nas

W ciągu ostatnich lat “Rynek Estetyczny” zdobył wiernych czytelników i uznanie branży medycyny estetycznej. Po raz pierwszy można było mieć dostęp do portalu rynekestetyczny.pl 30 września 2011 r. Powstała wówczas nowoczesna platforma informacyjna dla branży medycyny estetycznej, którą szybko docenili profesjonaliści i zwykli internauci, poszukujący wiarygodnych informacji.

“Rynek Estetyczny”  zyskał sobie zasłużoną reputację opiniotwórczego periodyku wśród osób profesjonalnie zajmujących się medycyną i dermatologią estetyczną. Naszą pozycję zawdzięczamy m. in. portalowi www.rynekestetyczny.pl, który jest jedynym tego typu serwisem informacyjnym w Polsce.

Magazyn „Rynek Estetyczny”, chwalony w środowisku za podejmowanie ciekawych i trudnych tematów, ma swoje wydanie papierowe, jak również publikowany jest w formie elektronicznej. Jest to wyjątkowe połączenie, które sprawia, że docieramy zarówno prosto na biurka lekarzy, do rąk pacjentów poprzez salony EMPIK, jak i na skrzynki mailowe ponad 6 tys. komputerów osób profesjonalnie zajmujących się zabiegami estetycznymi. Ponadto ponad 2400 osób śledzi nasz profil na Facebooku (Piękne ciało), i około 2000 osób ściąga do czytania internetowe wydania kwartalnika “Rynek Estetyczny”.

Aktywni w branży

Uczestniczymy w najważniejszych polskich wydarzeniach dotyczących branży. Magazyn i portal “Rynek Estetyczny” jako patron medialny wspiera od 2011 r. m. in. Kongresy Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Kongresy Stowarzysznia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także konferencje Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, czy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Na  imprezach tych magazyn “Rynek Estetyczny” trafiał do rąk osób bezpośrednio zainteresowanych wykonywaniem zabiegów oraz rozwojem swoich gabinetów i placówek estetycznych.

Staramy się nawiązywać kontakty z wieloma środowiskami, które zajmują się zabiegami estetycznymi w całej Polsce. Piszemy o kwestiach interesujących zarówno lekarzy, kosmetologów, jak i ich pacjentów. Nasz magazyny patronuje wielu regionalnym wydarzeniom związanym z branżą m. in.  w Łodzi, w Poznaniu, w Krakowie, na Śląsku, na Pomorzu. Docieramy wszędzie tam, gdzie lekarze i osoby profesjonalnie wykonujące zabiegi estetyczne poszukują wiarygodnej i aktualnej wiedzy na temat swojej działalności.

Platforma wymiany doświadczeń

“Rynek Estetyczny” to platforma wymiany doświadczeń, dotyczących praktycznego wymiaru prowadzenia gabinetów estetycznych. Portal podejmuje tematykę branżową, a także ekonomiczną i prawną. Dostarcza lekarzom wiarygodne informacje związane z ich działalnością. Chodzi zarówno o rozwiewanie wątpliwości formalnych, jak i o informacje biznesowe z firm, z rynku, czy wreszcie opisywanie doświadczeń samych lekarzy w pracy różnymi narzędziami.

W każdym numerze magazynu “Rynek Estetyczny” pojawiają się takie działy jak: materiały, technologie, prawo, zarządzanie i finanse. Co za tym idzie każdy numer zawiera przynajmniej jeden tekst na temat doświadczeń lekarzy w pracy laserami, czy urządzeniami IPL. Każdy numer opisuje również zagadnienia związane z używaniem popularnych materiałów takich jak: kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy, czy osocze bogatopłytkowe.

Lekarze w każdym numerze znajdą też przydatne dla siebie informacje związane z branżą, a także z ekonomicznym, czy prawnym wymiarem prowadzenia gabinetu estetycznego. Rozmawiamy z prawnikami, ekonomistami, czy ekspertami, którzy dzielą się wiedzą z naszymi czytelnikami. Jednocześnie dokładamy starań, żeby zarówno pismo, jak portal byłu wiarygodnym źródłem wiedzy dla pacjentów, którzy mogą kupić magazyn w EMPIKu, czy zajrzeć do serwisu informacyjnego w internecie.

Kontakt z redakcją i działem reklamy