Brzuch, dekolt, pośladki

Z mojego doświadczenia wynika, że najpopularniejsze są trzy obszary zabiegowe: brzuch, dekolt, i pośladki. Można jednak preparat ten stosować też na dłonie, na szyję, czy na ramiona – mówi doświadczony lekarz Marek Wasiluk, odpowiadając na pytania „Rynku estetycznego”, dotyczące kwasu L-polimlekowego.

Rynek estetyczny: – Czy kwas polimlekowy można wykorzystać do zabiegów na ciało?

Marek Wasiluk: – Kwas polimlekowy jako substancja jest od wielu lat stosowany w medycynie estetycznej. Wcześniej nie było wskazań do zabiegów innych, niż na twarzy. Pojawił się jednak producent, który oficjalnie zarejestrował nowe wskazania dla preparatu z kwasem L-polimlekowym Lanluma. Spełnił wszelkie formalności w tym kierunku, dzięki czemu można zabiegi na ciało oficjalnie i bezpiecznie wykonywać.

Jakie obszary zabiegowe wchodzą w grę?

– Z mojego doświadczenia wynika, że najpopularniejsze są trzy obszary zabiegowe: brzuch, dekolt, i pośladki. Można jednak preparat ten stosować też na dłonie, na szyję, czy na ramiona. W wielu problematycznych okolicach można, za pomocą kwasu L-polimlekowego, uzyskać dobre efekty.

Czemu te trzy wskazania są pana zdaniem najpopularniejsze?

– Brzuch to jest ewidentny problem wielu kobiet, szczególnie jeżeli chodzi o radzenie sobie z wiotkością skóry po ciąży. Dekolt to okolica często wskazywana przez kobiety, na którą wcale nie jest łatwo znaleźć skuteczniejszego od kwasu polimlekowego zabiegu. O ile na twarzy mamy wiele różnych opcji do wyboru, to dekolt wcale nie jest okolicą oczywistą.

Jeżeli chodzi o pośladki to jest to obszar zabiegowy trochę wypromowany w ostatnim czasie przez internetowych celebrytów. Można powiedzieć, że zapanowała swego rodzaju moda na ładne pośladki. W przypadku pośladków nie ma wielu alternatyw. W grę wchodzą implanty, tłuszcz albo kwas hialuronowy.

Z implantami kłopot jest taki, że jest to operacja dosyć inwazyjna. Tłuszcz wydawałby się bardzo dobrą alternatywą, gdyby nie to, że z reguły to szczupłe osoby chcą mieć większe pupy, tymczasem akurat one nie mają wystarczającej ilości tłuszczu do pobrania. Kwas hialuronowy w tej okolicy się słabo sprawdza, ponieważ jest dosyć ciężki, opada i nie daje gwarancji dobrego rezultatu estetycznego.

A kwas polimlekowy?

– Jest dobrym rozwiązaniem na pośladki. Wprawdzie zazwyczaj zabieg trzeba wykonać dwa lub trzy razy, ale efekt jest bardzo dobry, także u szczupłych pacjentek. Dzięki niemu możemy lekko powiększyć pośladki, ale również skorygować. Mam na myśli wyrównanie pewnych zapadnięć, powstających z wiekiem oraz zdecydowaną poprawę elastyczności skóry.

Kwas polimlekowy właściwie nie jest wypełniaczem. Jak działa w przypadku zabiegów na ciało?

– W uproszczeniu można powiedzieć, że uzyskujemy z jednej strony efekt jakościowy a z drugiej ilościowy. Efekt jakościowy, to po prostu poprawa kondycji skóry. Z mojego doświadczenia wynika, że rezultaty w tym zakresie można uzyskiwać naprawdę mocne. Efekt jakościowy wykorzystywany jest głównie na dekolcie na szyi i na brzuchu.

Na pośladkach zależy nam też na efekcie ilościowym. Kwas L-polimlekowy stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co prowadzi do jej pogrubienia oraz poprawy jędrności i elastyczności. Jeżeli podamy w odpowiednio dobranych okolicach większe ilości kwasu polimlekowego, wówczas wytwarza nam się także efekt objętościowy.

Do tego jest potrzebny czas i właściwie podana, odpowiednia ilość materiału. Co ważne: objętość, która wytwarza się po takich zabiegach np. w pośladkach staje się integralną częścią organizmu. Ma to znaczenie zarówno jeżeli chodzi o trwałość efektu, jak i jego walory estetyczne: wygląd, czy dotyk.

Dziękuję za rozmowę

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>