PTD przekłada zjazd na 100-lecie na przyszły rok

32 Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego miał odbyć się w Lublinie pod koniec maja. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zarząd PTD podjął decyzję o przełożeniu konferencji na przyszły rok. Wydarzenie odbędzie się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w dniach 9-12 maja 2021 roku

W sytuacji znaczących ograniczeń, związanych z obecną sytuacją epidemiczną spowodowaną zachorowaniami na COVID-19 zarząd główny Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego podjął jednomyślnie decyzję o zmianie terminu Zjazdu Towarzystwa i obchodów 100-lecia PTD na 9-12 maja 2021 – napisała w oficjalnym komunikacie prof. Lidia Rudnicka, prezes PTD.

Decyzja szeroko konsultowana

Jak tłumaczy w prof. Lidia Rudnicka decyzja o przełożeniu zjazdu na przyszły rok była poprzedzona dogłębną analizą sytuacji. – W tym antycypowanymi przez ekspertów perspektywami rozwoju epidemii, rozmową z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką, analizą sytuacji logistyczno-ekonomicznej w porozumieniu z organizatorem logistycznym firmą Termedia, a także dyskusją rezydium zarządu głównego PTD, a następnie samego zarządu na temat możliwych innych rozwiązań – wyjaśnia prezes PTD.

Jednocześnie zapewnia, że osoby, które dokonały opłaty rejestracyjnej będą mogły otrzymać zwrot 100% poniesionych kosztów. Natomiast w przypadku nie zwrócenia się z e-mailowym wnioskiem o refundację osoby te automatycznie zostaną wpisane na listę uczestników zjazdu w nowym terminie.

Wierzymy, że mimo rocznego opóźnienia zjazd związany ze 100-leciem Polskiego Towarzystwa Dermatologiczna spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów dermatologów-wenerologów, rezydentów i osób zawodowo zainteresowanych dermatologią – pisze Prof. Lidia Rudnicka

Konferencje w późniejszych terminach

Jak informowaliśmy w portalu rynekestetyczny.pl z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju szereg wydarzeń branżowych zaplanowanych na najbliższe 2 miesiące zostało przełożonych na późniejsze terminy.

Z przykrością informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie zmuszeni jesteśmy przenieść datę tegorocznej edycji „Lubelskiego Forum Chirurgii Piersi” – ogłosili organizatorzy konferencji, która co roku odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Wydarzenie to miało wystartować na początku maja, jednak zostało przełożone na dni: 11-12 grudnia tego roku.

Również Kongres i Targi LNE, gromadzące w Expo Karków nawet kilka tysięcy ludzi, dedykowane branży „beauty”, które cyklicznie odbywały się w jeden z wiosennych weekendów, zostały przełożone na 20-21 czerwca. – W związku z wyjątkową sytuacją w kraju i za granicą spowodowaną rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, a także po rozmowach z naszymi wystawcami i wykładowcami, podjęliśmy trudną, ale w naszym przekonaniu słuszną decyzję o przełożeniu 41. Kongresu i Targów LNE na termin 20-21 czerwca 2020 – pisali organizatorzy wydarzenia w oficjalnym komunikacie.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTD, PTChPRiE, LNE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>