Technologia laserowa w medycynie estetycznej

Wykorzystuje się coraz więcej urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej. Rozwój technologii medycznych jest bardzo dynamiczny. – Ilość sprzętu dostępnego na rynku przyprawia o ból głowy nawet lekarzy, którzy profesjonalnie zajmują się tą dziedziną – zauważa Łukasz Michalak, lekarz z Wrocławia. Jednymi z najszybciej rozwijających się są technologie laserowe

Łukasz Michalak Fot. Centrum Medyczne Michalak we Wrocławiu

Łukasz Michalak prowadzi centrum medyczne we Wrocławiu, w którym zajmuje się m. in. zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w tym mieście. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Doświadczenie lekarskie zdobywał m. in. w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki przy Dolnośląskim Centrum Urazowym we Wrocławiu oraz podczas ponad 2,5 tysiąca godzin samodzielnych ostrych dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR). Jest absolwentem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL.

Przyznaje, że ilość sprzętu dostępnego na rynku przyprawia o ból głowy a na każdy typowy problem pojawiający się w gabinecie medycyny estetycznej, jest do dyspozycji pięć, czy siedem urządzeń. – To wydaje się być korzystne. Mamy wybór, jednak potrafi być też kłopotliwe – zauważa lekarz

Jak wybierać trafnie

Zdaniem Łukasza Michalaka cenne informacje można pozyskać na różnego rodzaju naukowych konferencjach. Radzi uczestniczyć w tego rodzaju branżowych wydarzeniach. – Poza tym warto pytać o opinię kolegów lekarzy, którzy z daną technologią mieli już styczność – dodaje.

Radzi też testować sprzęt. – Praktycznie wszystkie urządzenia, które mam w gabinecie były testowane przed zakupem. Wydaje mi się, że obecnie każdy liczący się dostawca udostępnia technologie do testów – mówi lekarz.

Oceniając jakość radzi brać pod uwagę informacje na temat serwisowania – szybkość reakcji, fachowość obsługi.

Platformy laserowe

W medycynie estetycznej jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi są różnego rodzaju technologie laserowe. Na rynku jest bardzo wiele urządzeń o różnych parametrach i przeznaczeniu.

W zależności od tego z jakim problemem musimy się zmierzyć potrzebujemy lasera o różnej specyfikacjach, generującego różne długości fali, działającego z różną mocą, dlatego moim zdaniem dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla kameralnego centrum medycznego, jest korzystanie z platform laserowych, które oferują wiele różnych technologii w jednym urządzeniu – uważa Łukasz Michalak.

Najczęstsze zabiegi

Wśród najczęściej wykonywanych w jego gabinecie estetycznych zabiegów laserowych wymieniłby te, które nakierowane są na radzenie sobie z problemami naczyniowymi, teleangiektazjami, czy też z rumieniem i powierzchownymi przebarwieniami. Często wykonywane są zabiegi z zakresu fotoodmładzania.

To dobre rozwiązanie dla osób, które nieco obawiają się technik iniekcyjnych, a zależy im najbardziej na poprawie kondycji skóry – mówi Łukasz Michalak. Do najczęstszych zabiegów zalicza też np. laserową epilację. Głowica q-switch przydaje mu się do usuwania tatuaży.

Wykonuję też zabiegi silnie kondycjonujące skórę. Mam na myśli głowicę, która pozwala na wykonywanie zabiegów frakcyjnych. To niewątpliwie jest jedna z tych procedur, którą powinien zajmować się lekarz, ze względu na głębokość działania – tłumaczy nasz rozmówca.

Sprzęt z certyfikatem

Łukasz Michalak wyjawia nam, że pracuje na platformie XLase z firmy Biotec. – Można to urządzenie dowolnie konfigurować. Jestem w stanie szybko zmieniać głowice laserowe. Możliwość wykonania bardzo szerokiego wachlarza zabiegów za pomocą jednego sprzętu jest z mojego punktu widzenia korzystne – mówi.

Jak podkreśla istotny jest fakt, że platforma posiada oficjalne certyfikaty CE. Poza tym miał możliwość swobodnego testowania technologii przed zakupem. Oceniając jakość sprzętu wziął też pod uwagę warunki serwisowanie.

Biotec jest firmą, w której panuje bardzo dobra atmosfera, szybkość i jakość reakcji na ewentualne problemy jest szybka. Inżynierowie przyjeżdżają w ciągu najwyżej 24 godzin – mówi.

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 2/III-VI/2020

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Wszystkich zainteresowanych do PRENUMERATY

lub na stronę EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>