Dr. n. med. Hernan Pinto Fot. Revisage

Hernan Pinto: system aktywacji materiałów autologicznych

Egzosomy, które mają pomagać w transporcie korzystnych dla organizmu substancji stały się tematem szeroko omawianym w ostatnich latach w medycynie estetycznej. Dr n. med. Hernan Pinto* opowiada o prostej w obsłudze, medycznej technologii, która umożliwia pobudzanie i aktywację materiałów autologicznych do wydzielania większej ilości egzosomów i czynników wzrostu.

– Do tej pory w świecie dermatologii, znane były egzosomy allogeniczne lub egzosomy pochodzenia roślinnego. Pan mówi o nowej metodzie podawania preparatów autologicznych…

Hernan Pinto*:  – Egzosomy pozyskiwane od innych dawców mogą być odrzucone przez organizm lub wywoływać alergie. Dzięki MCT pozyskujemy materiał autologiczny pacjenta, który umieszczamy w specjalnej płytce MCT Kit wykonanej z poliwęglanu medycznej klasy A, następnie wkładamy do aparatu, w którym można ustawić dokładną temperaturę i odpowiednią długość  światła. Protokoły dostępne w urządzeniu oscylują między 4 a 45 st. C.

Na czym polega ten nowy zabieg?

– MCT Plasma jest zabiegiem sfokusowanym na jakości i dobrej kondycji skóry, poprzez którą rozumie się: nawilżenie, poprawę kolorytu, czy sprężystości. Nie skupiamy się na zmarszczkach. Egzosomy są cząsteczkami sygnałowymi, które przekazują informacje z komórki do komórki. To proces molekularny, który jest widoczny w lustrze, ale zanim to nastąpi, potrzeba czasu. Z miesiąca na miesiąc, stopniowo widać efekty. Skóra staje się bardziej promienna, wygląda na wypoczętą, nabiera jednolitego kolorytu. Jest również nawilżona, gęstsza i bardziej jędrna.

Można łączyć ten zabieg z innymi procedurami?

– Polecamy stosować MCT Plasma po zabiegach laserowych, na uszkodzoną skórę, ze względu na przyspieszenie procesu regeneracji komórek, za które odpowiada działanie egzosomów i czynników wzrostu. Skóra genialnie się odnawia i szybciej wraca do dobrej kondycji. MCT Plasma znajduje też zastosowanie jako wsparcie przy przeszczepie włosów. Od specjalistów chirurgów i trychologów, zajmujących się takimi zabiegami, dostajemy informacje, że dzięki podawaniu MCT Plasma, grafty lepiej się przyjmują.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania tej nowej metody?

– Do przeciwskazań do wykonania zabiegu MCT Plasma należy zaliczyć ciążę a także okres karmienia piersią. Nie prowadzimy badań i nie testujemy zabiegu na kobietach w ciąży, choć to procedura naturalna. Pozostałe przeciwskazania są podobne, jak w przypadku PRP, czyli m.in. problemy z krzepliwością krwi, małopłytkowość, choroby krwi, nowotwory, itd.

Jest to procedura medyczna?

– Dostaliśmy certyfikat wyrobu medycznego, z którego jesteśmy bardzo dumni. Zajęło nam wiele lat, żeby to osiągnąć. MCT to system medyczny, nie kosmetyczny. Obecnie w Unii Europejskiej obostrzenia dotyczące zarówno kosmetyków jak i wyrobów medycznych są coraz bardziej rygorystyczne. Dlatego zależało nam na medycznej certyfikacji całego procesu pozyskiwania i aktywacji czynników wzrostu i egzosomów z materiału autologicznego pacjenta.

*Dr n. med. Hernan Pinto – absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Beuenos Aires oraz Uniwesytecie Medycznym w Barcelonie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu transplantologii, medycyny estetycznej, medycyny przeciwstarzeniowej oraz statystyki i projektowania badań klinicznych. Jest właścicielem firmy prowadzącej badania kliniczne Biomedical Research Institute i2e3.

Źródło: Revisage

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>