Trendy w medycynie estetycznej 2021

Medycyna nieustannie i dynamicznie posuwa się naprzód. W medycynie estetycznej, podobnie jak w modzie, możemy zaobserwować zmieniające się trendy. Co będzie na topie w nadchodzącym roku?

Od lat obserwujemy zmiany trendów i potrzeb pacjentów. Dawniej priorytetem była widoczna zmiana w wyglądzie, dziś o wiele bardziej pożądany jest naturalny, subtelny efekt. Mocno osadzona w trendach jest prewencja, czy brak ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu spowodowany inwazyjnością zabiegu i długim okresem rekonwalescencji.

Zapowiada się, że w nadchodzącym roku, jeszcze bardziej niż dotychczas, zabiegi z użyciem sprzętów medycznych odmienią oblicze medycyny estetycznej, a technologie oraz marki z wypracowaną renomą staną się głównym powodem zainteresowania ofertą klinik – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, np. mezoterapii, nici liftingujących czy botoksu. Jakich zatem potrzeb ze strony pacjentów można się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

Laser który odmłodzi skórę

Jednymi z najpopularniejszych problemów są zmarszczki oraz utrata jędrności i gęstości skóry. Przy tych zmianach laseroterapia sprawdza się doskonale. Poprawa jest znacząca, a zabiegi nie ustępują kroku tempu życia pacjentów – nie mają oni czasu na przestoje, dlatego krótki okres rekonwalescencji (o ile w ogóle wiąże się z zabiegiem) jest tutaj kluczowy.

Mając to na względzie warto zainteresować się laserem Lavieen. Źródłem jego mocy jest tul, natomiast samo urządzenie jest wyjątkowe, bo pracuje w 3 trybach: ablacyjnym, nieablacyjnym lub subablacyjnym. Ten ostatni jest złotym środkiem – możemy działać skutecznie i delikatnie zarazem.

Ponadto urządzenie jest bardzo wszechstronne oddziałując na tkankę na różnych głębokościach. Jest bezkompromisowe w zabiegach odmładzających, leczeniu przebarwień, blizn i rozstępów. A to wszystko w ramach jednego zabiegu!

Innowacja w epilacji

Interesujący jest też laser hybrydowy, jak np. Sandro Dual, którego cechą szczególną jest emisja podwójnej wiązki lasera w pojedynczym impulsie. Jednoczesne stosowanie dwóch długości fal przynosi lepsze efekty zapewniając wyższy komfort i bezpieczeństwo zabiegu – uzyskamy lepszy efekt unikając nadmiernych parametrów.

Co ważne skuteczność zabiegów jest równie wysoka bez względu na fototyp skóry, a epilacja włosów jasnych i ciemnych wchodzi na zupełnie nowy poziom. Sprzęt ten oferuje nie tylko wyjątkową cechę, ale przede wszystkim jest wszechstronny.

I to właśnie takich rozwiązań powinny poszukiwać gabinety medycyny estetycznej – aby nie tylko skutecznie odpowiadać na potrzeby pacjentów, ale nawet je wyprzedzać!

Pikosekundowa skuteczność

Same przypadki z jakimi mogą się zgłosić pacjenci są kompleksowe i takiego też wymagają rozwiązania. PicoLO to laser pikosekundowy najnowszej generacji, który rozwiązuje problem zmian pigmentacyjnych, blizn oraz niechcianych tatuaży.

Sprzęt ten, jak i pozostałe, należy postrzegać w kategorii długoterminowej inwestycji, która przełoży się na znaczący wzrost zainteresowania ofertą i stały dopływ pacjentów – szczególnie gdy zabieg skuteczny, rozpoznawalny, komfortowy a okres rekonwalescencji minimalny lub żaden!

Kształtowanie mięśni i sylwetki

Technologie nieinwazyjne są pożądane nie tylko w kategorii odmładzania twarzy, ale również zabiegów na całym ciele – odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia to często za mało, by pacjenci mogli cieszyć się zadowalającą sylwetką.

Nowością na rynku jest CM Slim – elektromagnetyczny stymulator mięśni, który jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań do redukcji tkanki tłuszczowej oraz rozbudowy masy mięśniowej.

Proces wzmacniania mięśni, choć znacznie głębszy i intensywniejszy od zwykłych ćwiczeń (jedna sesja to ekwiwalent nawet 20 000 brzuszków), opiera się na naturalnym mechanizmie, dlatego z zabiegu CM Slim może skorzystać każdy ciesząc się znakomitym efektem bez kropli potu i uczucia zmęczenia!

Źródło: Euroscalemed

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>