Polish Expert Summit Merz Aesthetics

10 września 2018 roku w PKiN w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja naukowa pod hasłem „Polish Expert Summit Merz Aesthetics”, organizowana przez Urgo Aesthetics

W konferencji uczestniczyło 80 lekarzy, zajmujących się medycyną estetyczną z całej Polski. Goście zgromadzeni w Pałacu Kultury i Nauki mieli okazję wziąć udział w prelekcjach dotyczących holistycznego podejścia do estetyki twarzy. Przedstawione zostały możliwe działania niepożądane zabiegów medycyny estetycznej i sposoby na to, jak ich unikać oraz jak sobie z nimi radzić.

Od efektów przez powikłania do prawa

Na program konferencji złożyło się pięć paneli wykładowych:

– „Piękne usta z Belotero” nowoczesne techniki wypełnienia i głębokiego nawilżenia. Live show – Dr Tatjana Pavicic, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, wenerolog, prowadząca własną klinikę w Monachium.

– Powikłania po zastosowaniu wypełniaczy: jak ich uniknąć. Podstawy anatomii – Dr Tatjana Pavicic oraz Dr Andrzej Ignaciuk, ekspert i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

– Dolina łez – trudna okolica zabiegowa, ale nie z Belotero! Live show – Dr Bożena Jendrysik, lekarz medycyny estetycznej, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog.

– Spektakularne efekty Ultherapy. Własne doświadczenia – Dr Anna Antczak, chirurg dziecięcy i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Dermamed.

– “Nieznajomość prawa szkodzi” – co powinien wiedzieć lekarz w codziennej praktyce – Mec. Daria Mientkiewicz, ekspert z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa medycznego.

Wypełnianie i powikłania

Dr Andrzej Ignaciuk wraz z zagranicznym gościem, dr Tatjaną Pavicic, przedstawił temat wypełniaczy i tego, jak uniknąć powikłań po ich stosowaniu. Wykładowi dr Pavicic towarzyszył pokaz „live show”.

Pani Doktor opowiedziała także o nowoczesnych technikach wypełniania ust za pomocą preparatu Belotero. Zastosowana została technika “Liplush tehnique” – nowatorska metoda konturowania i wypełnienia ust.

Gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego Belotero cechuje się wysoką elastycznością, spoistością oraz plastycznością. W jej skład wchodzą: Belotero Hydro, Belotero Soft, Belotero Balance, Belotero Intense, Belotero Volume. Produkty Belotero dają przewidywalne i naturalne rezultaty. Poszczególne preparaty mogą być używane osobno lub w połączeniu.

Równie ciekawa preselekcja z pokazem odbyła się za sprawą dr Bożeny Jendrysik, która w swoim wystąpieniu poruszyła temat skuteczności wypełniaczy Belotero w kontekście odmładzania trudnej okolicy zabiegowej, jaką jest dolina łez.

Technologia ultradźwiękowa

Dr Anna Antczak z Kliniki Dermamed była natomiast odpowiedzialna za warsztatową część spotkania dotyczącą efektów działania Ultherapy. System Ulthera firmy Merz Aesthetics to oryginalny, pierwszy w historii i jedyny aparat do zabiegów medycyny estetycznej, który łączy ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania przewidywalnego, nieinwazyjnego liftingu oraz podniesienia i napięcia skóry.

Dzięki wyposażeniu urządzenia w ekran USG lifting przeprowadza się pod kontrolą nowatorskiej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Według wykonujących go lekarzy medycyny estetycznej daje rezultaty porównywalne wyłącznie z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej.

Skuteczność zabiegów Ulterapy wykonanych przy użyciu urządzenia Ulthera potwierdziło  wiele badań klinicznych w renomowanych ośrodkach: Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital. 

Rezultatem testów było uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”. Oznacza to, że Ulthera jest zabiegiem unikalnym, niemającym obecnie odpowiednika na rynku medycznym. Również w 2009 roku procedura otrzymała certyfikat Health Canada, zaś rok wcześniej – European Certificate of Conformance (CE Mark).

Konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników. Organizatorzy natomiast już zapowiadają chęć kontunuowania podobnych wydarzeń w postaci stałej corocznej konferencji dedykowanej problematyce medycyny estetycznej.

Źródło: Urgo Aesthetics


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>