Aptos, nici do zadań specjalnych

APTOS to nici, które faktycznie liftingują, a nie tylko rewitalizują. Wyróżniają, się szerokim spectrum zastosowań, a także budową samego produktu, m.in. posiadają opatentowany system wypustów oraz wyjątkową technologię implantacji. O APTOS opowiada twórca metody, chirurg dr Marlen A. Sulamanidze

To metoda oparta na innowacyjnych rozwiązaniach, a wysoką efektywność zabiegową zawdzięcza długoletnim badaniom naukowym i doświadczeniu twórcy technik liftingu za pomocą nici, założycielowi firmy APTOS – dr Marlenowi Sulamanidze. APTOS to jednak nie tylko lifting, czego potwierdzeniem niech będzie chociażby przyznana w ostatnim czasie nagroda Anti-Aging & Beauty Trophy za najbardziej spektakularną rekonstrukcję twarzy u pacjenta z porażeniem nerwu twarzowego.

O możliwościach zabiegowych, efektach i zastosowaniach opowiada sam założyciel dr Marlen Sulamanidze:

– Jak doszło do wynalezienia przez Pana nici liftingujących?

Dr Marlen A. Sulamanidze: – Pod koniec lat osiemdziesiątych pracowałem w szpitalu w Tbilisi. Pewnego dnia znalazłem w prasie informację, że w Egipcie odkryto kolejną mumię, a w niej nici służące do odmładzania. Ku mojemu zdziwieniu były gładkie i nie nadawały się do liftingu tkanek.  Uważałem, że te nici nie powinny być gładkie, muszą mieć występy, żeby zaczepiać się w tkankach i je unosić – faktycznie je liftingować. Niestety potem o tym zapomniałem.

– Na długo?

MS: – Na początku lat 90. wyjechaliśmy z rodziną do Moskwy. Tam spotkałem się z zastosowaniem nici do zabiegów chirurgicznych. Któregoś dnia wziąłem kawałek nici polipropylenowej, ponacinałem ją skalpelem i w znieczuleniu miejscowym wszyłem sobie w przedramię. To pozwoliło mi odkryć jej działanie. Stosunkowo prosty zabieg dał doskonałe efekty liftingujące. Rozpocząłem pracę z kolejnymi pacjentami, obserwowałem skutki działania. 

Wymyśliliśmy nazwę Aptos – anty-ptosis, czyli przeciwdziałanie ptozom, tj. opadaniu tkanek miękkich, i tak nazwaliśmy firmę. Tworzyliśmy nowe techniki, produkty, a za nimi  patenty na całym świecie. Co do samych nici. Pierwsze nacięcia wykonałem osobiście, dzisiaj kryje się za tym opatentowany, zaawansowany system wypustów, a właściwie już ich druga generacja.

APTOS Excellnece Visage
APTOS Excellnece Visage

– Jaka jest najpopularniejsza korekta twarzy wykonywana nićmi Aptos?

MS: – Przede wszystkim odmłodzenia skóry. W momencie, gdy pacjentki zauważają pierwsze zmarszczki, opuszczenie tkanek, zaburzenie owalu twarzy, to chcą zatrzymać młodość jak najdłużej. Najczęściej używanymi nićmi są Excellence Visage, stosuje się je w celu przywrócenia owalu twarzy.

Są to nici rozpuszczalne, których efekty w razie potrzeby mogą być co jakiś czas powtarzane. Jest to też zabieg chętnie wybierany przez mężczyzn, gdyż zachowuje naturalny, tylko odmłodzony wygląd, a przy tym jest praktycznie bezinwazyjny, a wiemy jak mężczyźni są wrażliwi. Wiem to po sobie.

– Jak długo utrzymuje się efekt zabiegowy?

MS: – Trwałość zabiegu zawsze zależy od indywidulanych predyspozycji pacjenta. Nić utrzymuje się w ciele około 1,5 roku. Sam efekt zabiegowy trwa dłużej, gdyż rozpuszczanie nici prowadzi do zmian strukturalnych w tkankach. Tak działają kwas polimlekowy i kaprolakton, które posiadają właściwości stymulujące, a z których wykonane są nici. Następuje wzmocnienie tkanki, poprawa jakości skóry, jej gęstości, zabezpieczenie przed starzeniem. Efekt w postaci utrzymania uniesionych tkanek utrzymuje się do 2 lat, a poprawa stanu skóry nawet do 3 lat.

APTOS Needle2G
APTOS Needle2G

– Na jakich obszarach ciała  stosuje się nici Aptos?

MS: – Najczęstszy obszar zabiegowy to oczywiście twarz, gdzie pracujemy nad przywróceniem jej dawnego owalu. Kolejne to podbródek, linia żuchwy. Nasze rozwiązania stale ewoluują, dostosowujemy nowe technologie do potrzeb konkretnych obszarów zabiegowych. Na przykład do zabiegów wykonywanych w okolicach ust opracowaliśmy nici w kształcie spirali, które są bardziej elastyczne i nie blokują mimiki. Nić rozciąga się, spirala pozwala tkankom pracować w sposób naturalny.

– To wszystko?

MS: – Nie, co ciekawe, nićmi można również korygować kształt uszu. Pacjenci bardzo chwalą sobie tą metodę, jej natychmiastowe efekty i niewiarygodnie krótki okres rekonwalescencji, który wynosi tylko około 2 dni. Możemy również korygować wewnętrzną stronę ramion, skórę wokół pępka, wewnętrzną stronę ud, a nawet nos. Stale także szukamy nowych rozwiązań dla kolejnych obszarów zabiegowych.

– Warto wspomnieć o korekcji piersi.

MS: – Tak, oczywiście. Z wiekiem, szczególnie po ciąży piersi zaczynają wiotczeć i opadać. Chcąc poprawić ich kształt stosujemy lifting piersi za pomocą tzw. podskórnego biustonosza. Zabieg polega na opleceniu piersi podskórną siatką nici, które podwieszane są pod kość obojczykową. Unosimy piersi i zabezpieczamy je przed opadaniem. Warto wiedzieć, że pozycja kości obojczykowej nie zmienia się przez całe życie, dzięki czemu efekt zabiegu jest niezmienny. W tym przypadku stosujemy nici trwałe, nierozpuszczalne, polipropylenowe. Wykonujemy go bez długich cięć, nie pozostawiając widocznych blizn, inaczej niż w przypadku tradycyjnej operacji plastycznej.

APTOS Spring
APTOS Spring

– Jakie są różniceRóżnice między tradycyjnym liftingiem, a tym wykonywanym za pomocą nici?

MS: – Kluczową kwestią jest krótki okres rekonwalescencji przy takich samych lub nawet lepszych efektach zabiegowych. Oczywiście nie wszystkie typy problemów da się skorygować za pomocą nici, są one skuteczne w ok. 65-70% procentach przypadków. To świadczy o ich uniwersalności. Są to także zabiegi nieoperacyjne, dlatego otwartość na tego typu procedury jest wśród pacjentów o wiele wyższa, niż w wypadku zwykłych operacji.

– Największa zaleta nici Aptos?

MS: – Nici Aptos w odróżnieniu od innych nici na rynku gwarantują faktyczny efekt liftingu, czyli uniesienie tkanek w połączeniu z jednoczesnym odmłodzeniem skóry, jej wzmocnieniem, poprawą gęstości oraz odżywieniem, co pozwala utrzymać efekt na lata. Można powiedzieć, że nie tylko podciągamy, ale przede wszystkim inwestujemy w naszą skórę. W obszarze zabiegowym następuje przyblokowanie procesu starzenia. Kolejny aspekt to naturalność, nici przywracają pierwotne położenie tkanki cofając efekty starzenia. Nie działają tutaj jak wypełniacze, które często niepotrzebnie powiększają obszar. Dodatkowo zabiegi nićmi Aptos, są szybkie i proste, a efekty widoczne natychmiast. Tego typu zabiegi to dobry pomysł na pierwszą interwencję w swoim wyglądzie.

APTOS Thread2G
APTOS Thread2G

– W tym roku Aptos otrzymał nagrodę Anti-Aging & Beauty Trophy za najbardziej spektakularną rekonstrukcję twarzy, jak do tego doszło?

MS: – Od lat zajmujemy się nie tylko liftingiem i medycyną estetyczną, a także zabiegami chirurgicznymi w przypadku trudnych i skomplikowanych deformacji twarzy. Widząc siłę unoszenia tkanek uznaliśmy że mogą sprawdzić się m.in. w korekcji asymetrii twarzy, będących wynikiem porażenia nerwu twarzowego. Wykonaliśmy szereg badań w tym kierunku i osiągnęliśmy świetne rezultaty, czego potwierdzeniem jest właśnie przyznana mojemu synowi nagroda za najbardziej spektakularną rekonstrukcję twarzy. Zdajemy sobie sprawę, że często tą chorobą dotknięte są osoby, których nie stać na wykonanie takiego zabiegu dlatego uruchomiliśmy program wsparcia, który działa także w Polsce za sprawą naszego dystrybutora firmy Aesthetic Concept.

– Macie w planach jakieś nowe rozwiązania?

MS: – To, że ciągle zajmuję się chirurgią, wykonuję zabiegi, pozwala na kontynuowanie badań, ocenę efektów poprzednich procedur. Sami pacjenci inspirują kierunki rozwoju. Choć nasze techniki są i tak mało obciążające, chcą jeszcze subtelniejszych metod. Wymyśliliśmy więc kolejną linię Excellence Visage, później nici Nano Vitis i Nano Spring, które są jeszcze cieńsze, delikatniejsze i rozprężają się w tkankach. Pozwala to na skuteczne opracowanie przez lekarza mało dostępnych miejsc. Kolejne zmiany szły w kierunku modyfikacji zastosowanych technologii igieł na nietraumatyzujące, bezurazowe kaniule, przy zachowaniu efektu liftingu. Tak powstała linia produktów Soft, dedykowana w szczególności dla mężczyzn. W najbliższym czasie wprowadzamy nowe rewolucyjne rozwiązania, które mogą wpłynąć na kierunki rozwoju medycyny estetycznej. Aptos to nić inna niż wszystkie i nie boję się takiego stwierdzenia. W Aptosie każde rozwiązanie ma swoje uzasadnienie i zastosowanie dla konkretnego przypadku zabiegowego. Dlatego te efekty są spektakularne.

Dziękujemy za rozmowę

Źródło: Aesthetic Concept


Komentarze

  • polecam z całego serca nici aptos. ja miałam korektę noska za pomocą tych nici i efekt jest super. długo myślałam nad operacją, ale znalazłam fajny artykuł o tym że zamiast operacji nosa można założyć właśnie nici aptos. Zresztą artykuł jest tu skorna.pl/operacja-nosa-bez-skalpela/
    I ten doktor z tej kliniki mi robił zabieg. Dr Marcin Nylec
    Tak wogóle bardzo fajny lekarz. Tak jak pisałam efekt super, nosek jest równy. wcześniej miałam garb i skrzywiony na prawo. A po zabiegu wszystko równo. Raz jeszcze polecam

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>