Wszechstronne zastosowania kolagenu

Nowoczesne preparaty oparte na kolagenie, wykorzystywane obecnie w gabinetach medycyny estetycznej, mają za zadanie uruchomienie procesów regeneracyjnych w skórze, w szczególności stymulowanie fibroblastów do produkowania nowych włókien kolagenowych. Ponadto mają strukturę, która minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych

Lekarz Iwona Radziejewska-Choma, właścicielka Saska Clinic w Warszawie ma doświadczenie z zastosowaniem nowoczesnych preparatów kolagenowych. Jak tłumaczy nowa postać kolagenu w preparatach takich jak np. nithya ma działanie odbudowujące struktury tkanki.

Jego wprowadzenie na odpowiednią głębokość w skórę powoduje stymulację fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Preparat stymuluje również tworzenie nowych naczyń krwionośnych, które wpływają na lepsze dotlenienie skóry – mówiła. Jej zdaniem, dzięki terapii kolagenowej możliwe jest odbudowanie części strat spowodowanych w skórze procesami starzenia.

Kolagen w preparacie jest analogiczny do kolagenu wytwarzanego przez ludzki organizm, dlatego nie alergizuje i nie trzeba dzięki temu wykonywać testów uczuleniowych pacjentowi decydującemu się na zabieg – tłumaczyła lekarka.

LED w połączeniu z kolagenem

Dr Michał Kaniowski ma spore doświadczenie w stosowaniu terapii łączonych. Zwrócił uwagę, że dobre efekty w połączeniu z naświetlaniem lampami LED daje stosowanie terapii kolagenowej. Terapia taka pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji.

Nowoczesne preparaty zawierające kolagen, są silnym biostymulatorem, uaktywniają naturalne procesy regeneracyjne skóry – tłumaczył dr Michał Kaniowski. Dodawał, że udowodniono ich działanie w zakresie odbudowy struktury tkanki.

Mają wpływ na wzrost i proliferację fibroblastów, produkcję nowego kolagenu i stymulację tworzenia nowych naczyń krwionośnych – mówił. Według niego terapia kolagenowa doskonale sprawdza się jako element działań profilaktycznych u osób młodych, aby skóra zachowała jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość.

W przypadku osób z widocznymi oznakami starzenia, elastozą, zmarszczkami, wiotkością, terapia kolagenowa mocno kondycjonuje i odmładza skórę, przywraca jej gęstość, napięcie i elastyczność – informował lekarz. Przyznał także, że oprócz działania anti-aging, kolagen sprawdza się w niektorych terapiach leczniczych.

Kolagen na ciało

Nowe preparaty kolagenowe, które pojawiły się na polskim rynku estetyki lekarskiej kilka lat temu były kojarzone raczej z zabiegami na twarz. Dermatolog Aleksandra Jagielska, właścicielka „Sthetic” w Warszawie zwróciła nam uwagę, że można je też używać na ciało…

Okładka magazynu „Rynek estetyczny” numer 2/III-VI/2020

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. zabiegów medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Wszystkich zainteresowanych do PRENUMERATY

lub na stronę EMPIKu


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>