Preparat do użycia na ciało

Jest wiele możliwości podawania preparatów iniekcyjnych w obrębie twarzy. Mniej jest tego typu rozwiązań na ciało. Doktor Bożena Jendrysik ceniona chirurg, która od ponad 15 lat współtworzy Centrum Medyczne Veno-Med w Lublińcu opowiada nam w jaki sposób poprawić jakość skóry w takich okolicach jak brzuch, ramiona, czy dekolt

Jak zauważa doktor Bożena Jendrysik głównymi zabiegami, które wykonuje się na ciało są jednak zabiegi fizykalne. Ma na myśli wykorzystywanie technologii takich jak ultradźwięki, HIFU, radiofrekwencja, czy lasery. Tego rodzaju procedury polegają na wykorzystaniu energii w różnych postaciach do stymulowania skóry.  Nie każdy gabinet posiada tego rodzaju dobrej jakości i bezpieczny sprzęt medyczny. Zdaniem doktor Bożeny Jendrysik można też wybrać metody związane z iniekcjami. Jest kilka tego typu preparatów.

Ultraczysty kwas hialuronowy

Jak informuje nas doktor Bożena Jendrysik w obrębie ciała pracuje ona produktem Profhilo Body. – Jest to preparat na bazie kwasu hialuronowego, produkowany przez firmę farmaceutyczną, która zajmuje się produkcją leków dla różnych gałęzi medycyny, między innymi również dla medycyny estetycznej. Profesjonalny charakter producenta ma dla mnie znaczenie – mówi chirurg.

W jej opinii Profhilo Body to preparat wyjątkowy. – Jego formuła jest opatentowana.  Przeznaczony jest  do korekcji konturu i remodelowania skóry ciała, która utraciła jędrność. Zawiera kwas hialuronowy bardzo wysokiej czystości, nie posiada żadnych chemicznych związków sieciujących, czy utwardzających. Jest stabilizowany za pomocą temperatury. Proces wytwarzania kwasu sprawia, że powstaje wyjątkowy kompleks hybrydowy kwasu hialuronowego  o specyficznych właściwościach fizykochemicznych – tłumaczy nam doktor.

Jak podkreśla preparat ten powoduje stymulację procesów  regeneracyjnych  we  wszystkich trzech warstwach  skóry – naskórku, skórze właściwej i podskórnej tkance tłuszczowej , co pozwala na poprawę jakości skóry poprzez zwiększenie  jej jędrności i gęstości  dzięki stymulacji fibroblastów i keretynocytów oraz odmłodzenie  powierzchownej tkanki tłuszczowej w wyniku aktywacji macierzystych komórek tkanki tłuszczowej. – Preparat ma dużą płynność, co ułatwia podawanie go na większej powierzchni  przy niewielkiej ilości wkłuć  –  zauważa lekarka 

Ramiona brzuch i nie tylko

Zestaw Profhilo Body jest wskazany w szczególności do stosowania w okolicy ramion, brzucha oraz obszarów dotkniętych utratą  jędrności  skóry.   – Nie  jest on odpowiednim rozwiązaniem dla pacjentki z  zaznaczoną wiotkością mięśni, dużą ilością tkanki tłuszczowej i niewielką utratą jędrności skóry. Preparat ten jest przeznaczony dla pacjentek, których  głównym problemem jest utrata jędrności skóry  z  towarzyszącą niewielką ilością tkanki tłuszczowej i z nieznacznym zwiotczeniem mięśni  w miejscu zabiegowym – tłumaczy doktor Bożena Jendrysik.

Dodaje, że w przypadku większej ilości luźnej skóry, czy tkanki tłuszczowej potrzebne są inne, bardziej inwazyjne metody. – Z mojego doświadczenia wynika, że preparat można stosować z dobrym skutkiem nie tylko w okolicy ramion i brzucha. Przykładowo ja z powodzeniem wykorzystuję go w zabiegach na dekolt – mówi chirurg. Dodaje, że stosuje też ten produkt np. w okolicy nadkolanowej. – Chodzi o przypadki szczupłych dziewczyn, aktywnych fizycznie z wiotkością  skóry nad kolanami – wyjaśnia.

Preparat bardzo dobrze sprawdza się w takich przypadkach – stwierdza lekarka i dodaje, że uzyskuje też bardzo dobre efekty w zabiegach na dłonie. – Profhilo Body można wykorzystać w bardzo wielu okolicach. Kluczowa jest właściwa kwalifikacja pacjenta. Tak jak mówiłam w przypadku utraty jędrności i wiotkości skóry efekty są naprawdę spektakularne – opowiada chirurg.

Co pacjent wiedzieć powinien

Zdaniem doktor Bożeny Jendrysik pacjent powinien wiedzieć, że finalne efekty terapii na ciało ocenia się miesiąc po drugim zabiegu. Zgodnie z protokołem zabiegowym najczęściej pacjent zapraszany jest na dwie sesje. – Polecam zrobienie jednego zabiegu przypominającego po pół roku. Natomiast po roku znowu dwie sesje, żeby utrzymać pozytywne efekty – zaznacza chirurg.

Profhilo  Body jest preparatem bardzo bezpiecznym. Najczęstszym objawem ubocznym jest siniak. Powstające po podaniu grudki  szybko się wchłaniają. Natomiast podczas kwalifikacji do zabiegu przeciwskazaniem są objawy ogólnoustrojowe takie jak np. gorączka, infekcja.

Poza tym jak przy każdej iniekcji przeciwwskazaniem są zmiany chorobowe w obrębie  obszaru zabiegu – dodaje. Doktor Bożena Jendrysik zwraca uwagę, że preparat działa przeciwzapalnie. – Może być stosowany nawet u osób z chorobami atopowymi, co nie jest częste – zaznacza.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>