Molekuła młodości ProfHilo

O nowoczesnym preparacie Profhilo® opowiada dr Joanna Buchowicz z Gabinetu Dermatologii Leczniczej i Estetycznej przu ul. Wiktorskiej 63 w Warszawie. Bioremodeling PROFHILO® został w 2015 r. nagrodzony przez Francuski AMEC za innowacyjność

– Co to jest PROFHILO®?

– Nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność Bioremodeling PROFHILO® to absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. To ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA  powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry.

W przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych zabieg PROFHILO® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze  sprężystość, wygładza i liftinguje skórę, wysmuklając rysy.

Fotografia pacjentki przed i po zabiegu ProfHilo Fot. Medical Pharma
Fotografia pacjentki przed i po zabiegu ProfHilo Fot. Medical Pharma

– Co to za patent?

– Preparat Profhilo® składa się z opatentowanych Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry. Preparat ten gwarantuje najwyższe z dostępnych na świecie stężeń substancji czynnej bo aż 64mg. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które likwidują wiotkość skóry. To nowa skuteczna metoda odmładzania wykonywana w gabinetach lekarskich przez wyszkolonych i certyfikowanych lekarzy.

– Profhilo® BAP Technique to tylko pięć punktów iniekcji na twarzy?

– Każdy dział medycyny ma swoje przełomowe odkrycia. Są to momenty, które zmieniają sposób w jaki myślimy, a co za tym idzie, to jak działamy. Parafrazując Petera Drucker’a, ojca nowoczesnego zarządzania, jeśli chcemy czegoś nowego, musimy przestać wykonywać coś starymi sposobami.

Innowacyjny zabieg PROFHILO®, prezentuje całkiem nowy poziom integracji i biokompatybilności komórkowej. Produkt pozwala na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia.  Opatentowany hybrydowy kompleks Profhilo®, pozwala na wykonanie nowego zabiegu bioremodelującego, zwalczającego wiotkość skóry w środkowej i dolnej części twarzy. Specjalnie opracowana Technika iniekcji BAP: Pięciu Punktów Bio – Estetycznych (ang: The Bio Aesthetic Points – przyp. red.) odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, oraz okolicy przedusznej i brody.

– Medycyna estetyczna bez chemii, czy to możliwe?

– Nie zawierający BDDE, PEG produkt Profhilo® jest pierwszym opatentowanym preparatem technologii hybrydowej usieciowanego termicznie kwasu hialuronowego (HA) wykorzystywanego do przywracania prawidłowego napięcia i jędrności skóry. Kluczem do sukcesu tej technologii jest to, że zaoferowano coś, co nie jest dostępne w innych preparatach HA.

Profhilo®, ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. To sprawia, że Profhilo® jest idealny do leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy. Kompleksy hybrydowe Profhilo®  są cenną alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA, dzięki specyficznym właściwościom biofizycznym i niezwykłemu działaniu biologicznemu.

– Czy preparat PROFHILO ® jest klasycznym wypełniaczem, czy biorewitalizatorem?

– Żadnym z powyższych. Profhilo® jest czymś nowym i służącym do przebudowy skóry. Profhilo® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone przez lata parametry skóry.

– Czy ten sam efekt można uzyskać innymi preparatami, czy zabiegami?

– Profhilo w chwili obecnej jest jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu, czyli przebudowy i przywrócenia utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Profhilo® jest czymś nowym i nie można porównywać go z żadnym ze znanych do tej pory preparatów.

– Jaki jest protokół i przebieg zabiegu Profhilo® ?

– Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń, czy uszkodzenia nerwów i maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg  nie wymaga  znieczulenia. Lekarz precyzyjnie wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bezbolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły.

Źródło: Wyłączny Dystrybutor marki w Polsce Medical Pharma, ul.Modlińska 175A, Warszawa, tel +48 22 254-36-01, www.profhilo.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>