Innowacyjna technologia do modelowania sylwetki

Niedawno  światową premierę miało najnowsze urządzenie firmy Biotec Italia – MyTone (w grudniu 2020). Na jego temat rozmawiamy z lek. med. Bartłomiejem Szafrańskim, właścicielem Nałęcz Clinic w Katowicach oraz szkoleniowcem Biotec Lasers Polska, który jako jedna z pierwszych osób w naszym kraju zdobył już doświadczenie w pracy z nowym aparatem. Technologie do kształtowania sylwetki budzą coraz większe zainteresowanie. Czas pandemii, który kojarzy się z tygodniami kwarantanny, pracą zdalną w domowym zaciszu, nierzadko tuż obok lodówki, także ze stresem i brakiem aktywności sprawił, że coraz więcej osób szuka sposobów na odzyskanie utraconych kształtów

– Czym charakteryzuje się nowe urządzenie, które Biotec właśnie wprowadza do Polski?

Bartłomiej Szafrański: – Urządzenie łączy w sobie właściwości elektrostymulacji, sonotermolizy oraz drenażu limfatycznego. Z moich obserwacji wynika, że właściciele gabinetów, posiadający urządzenia do klasycznej elektrostymulacji niejednokrotnie stykali się z brakiem zainteresowania tym rodzajem procedur. Zdarzało się, że pacjenci po pierwszej wizycie nie chcieli kontynuować kuracji, która wymaga serii odwiedzin w gabinecie, z powodu dużego dyskomfortu podczas zabiegu, czyli doświadczeń, mówiąc obrazowo, porównywalnych ze średniowiecznymi torturami.

MyTone poprzez stymulowanie włókien mięśniowych, bez nadmiernego angażowania motorycznych włókien nerwowych, zapewnia generowanie skurczu izotonicznego, jak i izometrycznego bez dodatkowych, niepotrzebnych  wrażeń bólowych.

– Jaka jest więc zasada działania tej technologii?

– Zastosowanie zmiennej fali elektromagnetycznej oraz skurcze mięśni o wysokiej częstotliwości skutkują podgrzaniem tkanki tłuszczowej, znajdującej się pomiędzy mięśniem a głowicą i w efekcie uszkodzeniem adipocytów i uwolnieniem wolnych kwasów tłuszczowych do układu krążenia.

Zastąpienie konwencjonalnej elektrostymulacji falą elektromagnetyczną przyśpiesza proces „obkurczania” się skóry nad obszarem zabiegowym. To zaleta zastosowania w MyTone jednej z dwóch innowacyjnych technologii – Varipulse®

Jaka jest ta druga innowacja?

Producent nazwał ją Fit4®.  Urządzenie zostało wyposażone w 4 niezależne głowice w dwóch różnych rozmiarach, co umożliwia ich optymalne dopasowanie do ciała i oddziaływanie równocześnie na 2 obszary zabiegowe w czasie jednej sesji. Co bardzo ważne 30-minutowy protokół równoważny jest kilkudziesięciu tysiącom powtórzeń ćwiczenia.

Chodzi o bardzo dużą liczbę generowanych skurczy mięśni. Jednocześnie zaawansowany system chłodzenia zapewnia utrzymanie stałej optymalnej temperatury tkanek, chroniąc pacjenta przed urazem termicznym. W efekcie otrzymujemy rewelacyjne rezultaty modelowania takich obszarów zabiegowych jak brzuch, ramiona, pośladki czy uda oraz efektywne wyszczuplenie i dodatkowo niedużą redukcję wagi.

Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Włoscy architekci ciała po raz kolejny oddają w nasze ręce potężne narzędzie, które pomoże wrócić naszym pacjentom do przedpandemicznej formy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>