Sekret radykalnej poprawy wyglądu i jakości skóry

Medycyna i dermatologia estetyczna oferują różne rozwiązania poprawiające kondycję skóry. Zakres działania wielu zabiegów dotyczy powierzchniowych warstw i wymaga regularnego powtarzania w celu uzyskania widocznych efektów. Restylane Skinboosters to innowacyjna metoda kompleksowej rewitalizacji skóry w każdym wieku, dająca natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie, poprawę gładkości i elastyczności.

Zabiegi Restylane Skinboosters oparto na nowatorskiej formule stabilizowanego kwasu hialuronowego, który dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcję naturalnego kolagenu. Jego bezpieczne działanie pozwala w skuteczny sposób przywrócić sprężystość i blask delikatnej skóry szyi, dekoltu, dłoni oraz wokół oczu – obszarach, które szczególnie potrzebują nawilżenia i wzmocnienia.

Kwas hialuronowy to jeden z kamieni milowych medycyny estetycznej. Restylane Skinboosters ma swoją specyfikę. Jest to wysoce higroskopijny kwas hialuronowy. Oznacza to, że bardzo dobrze wiąże wodę. My to wykorzystujemy – mówi dermatolog dr Marcin Ambroziak. Jak tłumaczy preparat podawany jest równomiernie na dużej powierzchni skóry, co pozwala ją gruntownie nawilżyć, poprawia jędrność a co za tym idzie minimalizuje zmarszczki.

Druga bardzo istotna cecha kwasu hialuronowego to stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu, kluczowego składnika skóry – mówi dr Marcin Ambroziak i podkreśla, że zabiegi ze Skinboosterami to nie jest zwykła mezoterapia.

O ile kwas hialuronowy podany w typowym zabiegu mezoterapii utrzymuje się około kilkunastu godzin, to w przypadku Skinboosters mamy do czynienia z do pewnego stopnia ustabilizowanym materiałem. Dzięki temu efekt nawilżenia, ujędrniania, stymulacji utrzymuje się przez około 4 do 6 miesięcy – tłumaczy dermatolog. Działanie preparatu Restylane Skinboosters można porównać do bufora, który zachowuje odpowiedni poziom wody w skórze, czego efektem jest poprawa jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry.

Skóra wokół oczu Fot. Galderma
Skóra wokół oczu Fot. Galderma

Dla delikatnej skóry

Skóra wokół oczu i na powiekach jest najcieńsza i najmniej sprężysta w całej twarzy, dlatego też wymaga szczególnego traktowania. Precyzyjny i bezpieczny sposób podania preparatu Restylane Skinboosters za pomocą kaniuli o unikalnej budowie, pozwala na maksymalny komfort i brak widocznych śladów po wykonanym zabiegu. Procedura zapewnia naturalnie wygładzoną i głęboko nawilżoną skórę już po pierwszej sesji terapeutycznej.

Delikatna skóra szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest gruczołów łojowych, chroniących inne partie ciała. Powoduje to częste przesuszenie oraz przyspieszone starzenie się naskórka w tych okolicach. Zabieg z zastosowaniem preparatu Restylane Skinboosters dociera do głębokich warstw skóry, zapewniając rewitalizację i długotrwałą poprawę jej sprężystości. Dzięki niewielkiej inwazyjności zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a efekty – głębokie nawilżenie i przywrócony blask – widoczne są natychmiast.

Metodę Restylane Skinboosters opracowano w celu uzyskania zdrowego blasku skóry i poprawy jej ogólnej kondycji poprzez serię nawilżających mikroiniekcji długodziałającym stabilizowanym kwasem hialuronowym. Zabiegi przeprowadzane są przez wyszkolonych lekarzy i wykonywane za pomocą zaawansowanej technologicznie kaniuli, o unikalnej budowie i stworzonej specjalnie dla produktów Restylane. Dzięki temu ryzyko powstawania uszkodzeń tkanki podczas zabiegu jest zmniejszone do minimum. Dodatkowo, wyjątkowa budowa wewnętrzna kaniuli zapewnia łatwy przepływ materiału, dzięki czemu podanie produktu jest precyzyjne i równomierne, co gwarantuje przewidywalny efekt zabiegu.

Zabiegi są nieinwazyjne, z minimalnym okresem rekonwalescencji, a rezultaty widoczne są natychmiast.

Bezpieczeństwo płynie z doświadczenia

Zabiegi Restylane Skinboosters zostały opracowane w oparciu o doświadczenie z wypełniaczami Restylane po 16 latach badań i ponad 20 milionach zabiegów, począwszy od 1996 roku. Linia Restylane jest produkowana w Szwecji z surowców i materiałów najwyższej jakości.

Kwas hialuronowy zastosowany w zabiegach jest pochodzenia niezwierzęcego, ma wysoki stopień czystości oraz został poddany wyjątkowemu procesowi stabilizacji, opartemu na technologii NASHA™. Minimalna modyfikacja cząsteczki kwasu hialuronowego, który różni się od naturalnie występującego w skórze poniżej 1 proc. zapewnia wysoki profil bezpieczeństwa.

Proces stabilizacji zapewnia doskonałą kompatybilność tkankową, dzięki czemu jest znakomicie tolerowany przez organizm, a zarazem zapewnia długotrwałe efekty estetyczne. Skuteczność, mechanizm działania i długoterminowe bezpieczeństwo stabilizowanego kwasu hialuronowego zostały potwierdzone w licznych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine.

Wszechstronne zastosowanie

Restylane Skinboosters™ to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować u kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry. Możliwe jest rewitalizowanie skóry na twarzy, ustach, szyi, dekolcie i dłoniach. Dobre efekty uzyskuje się u osób, które pragną poprawić strukturę swojej skóry np. po trądziku lub z fotouszkodzeniami skóry.

W celu uzyskania optymalnych wyników, zaleca się, aby pacjent otrzymał, jeden kurs początkowy, składający się zwykle z 3 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodni. Regularne zabiegi podtrzymujące, wykonywane co około 6 miesięcy. Zabieg trwa zwykle około 15-20 minut, po wstępnej konsultacji z lekarzem.

Przed podjęciem leczenia lekarz pomoże w wyborze preparatów oraz ustali indywidualny harmonogram leczenia, tak aby osiągnąć możliwie najlepsze wyniki. Dokładna liczba zabiegów zależy od rodzaju skóry, stosowanych produktów oraz obszarów skóry. Efekty pojawiają się stopniowo. Pacjent zauważy poprawę już po jednej sesji terapeutycznej, ale w celu uzyskania optymalnych wyników należy przestrzegać protokołu zabiegów zaleconego powyżej bądź ustalonego przez lekarza indywidualnie.

Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry lub niewielkie siniaki. Zazwyczaj zmiany te ustępują po kilku dniach, choć w nielicznych przypadkach mogą utrzymywać się kilka tygodni. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nakładania makijażu na skórę. Lekki makijaż w celu pokrycia wszelkich zmian można stosować po upływie około 24 godzin.

W razie pojawienia się obrzęku potrzeby zalecane są okłady chłodzące. Zalecane jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce lub ekstremalnie niskie temperatury przynajmniej do czasu ustąpienia początkowego obrzęku lub zaczerwienienia. Koszt jednego zabiegu do wydatek w granicach 600-800 złotych.

Źródło: Galderma Polska


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>