Technologia która zachwyca efektami

Z nowymi technologiami jest tak, że trzeba być ekspertem, aby w gąszczu wyłowić te wartościowe. Perły, czyli te sprzęty, które realnie oferują pacjentowi i lekarzowi namacalne rezultaty. Nie sztuką jest wprowadzić coś, bo jest modne. Sztuką jest wprowadzić zabieg na bazie wieloletniego doświadczenia i zdobywanej z wielu miejsc wiedzy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć – Cutera Excel V+ to perła.

Autor artykułu: Lek. med. Przemysław Trzeciak, “ASPAZJA Instytut Zdrowia i Urody”, Poznań www.aspazja.pl

Z dumą informuję, że “Instytut Aspazja” to jedna z pierwszych placówek w Polsce, która w ręce swoich pacjentów oddaje zabiegi wykonywane sprzętem Excel V+ od Cutera. Warto dowiedzieć się, co ją wyróżnia. Mój Zespół dermatologów przez 4 lata pracował na wcześniejszej wersji urządzenia – Cutera Excel V+. Mogę porównać starszą i nowszą platformę Cutera. Bez dwóch zdań, najnowsza Cutera daje mojemu zespołowi w “Instytucie Aspazja” zdecydowanie więcej możliwości leczniczych. Można było zapoznać się z tym sprzętem podczas niedawnego XXII Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Warszawie, gdzie wzbudzał zainteresowanie lekarzy.

Komfort i skuteczność przede wszystkim

Już wcześniej Cutera wyróżniała się dwoma celowanymi falami naczyniowymi w głowicy z chłodzeniem kontaktowym – 530 (KTP) i 1064nm (Nd:Yag). Takie połączenie dawało praktycznie nieograniczone możliwości komfortowego dla pacjenta leczenia zmian naczyniowych począwszy od rumienia i rumienia napadowego, przez wszelkiego typu teleagientazje na całym ciele, a kończąc na drobnych punktach rubinowych, czy nawet trądziku różowatym.

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, w związku z tym jestem gorącym zwolennikiem stosowania profilaktyki w pielęgnacji cery naczyniowej przez moich pacjentów – profesjonalne kosmetyki dopasowane do typu skóry (w tym głównie silne, stabilne filtry UVA+UVB oraz codzienne łagodzenie i kojenie skóry wrażliwej), unikanie ekspozycji na promienie słoneczne oraz solarium, sauny oraz gorących kąpieli.

Osobom z cerą naczynkową nie polecam używania peelingów ziarnistych, a w diecie warto uwzględniać produkty bogate w witaminę C, K oraz PP (B3), które zwiększają na odporność naczyń włosowatych na uszkodzenia. Gdy jednak zmiany już wystąpiły z pomocą przychodzi Cutera Excel V+.

Co nowego w Cutera Excel V+

Cutera Excel V+ to udoskonalona wersja wcześniejszego, topowego lasera naczyniowego. Wszystkie wcześniejsze benefity sprzętu pozostały – najefektywniejsze fale z pikami w hemoglobinie (zmiany naczyniowe) oraz zaawansowane chłodzenie kontaktowe skóry poddawanej zabiegowi do 5°C z oknem szafirowym. Tym razem jednak jest o wiele więcej. Cutera Excel V+ ma aż 3 głowice:

CoolView – podstawowa głowica naczyniowa zyskała o 50% większą moc a sama plamka została powiększona (teraz 16 mm), co pozwoliło skrócić czas potrzebny na wykonanie zabiegu nawet o połowę.

Genesis – urządzenie wzbogacono o głowicę do kontrolowanego podgrzewania kolagenu, co daje zupełnie nowe możliwości lecznicze m.in. blizn i blizn potrądzikowych, odmładzanie i kondycjonowanie skóry oraz inne opisane dalej w artykule.

Dermastat – nowa, punktowa i bardzo precyzyjna głowica do zamykania niewielkich zmian naczyniowych, także w mniej dostępnych obszarach jak np. okolice nosa

Każda z głowic  zapewnia dodatkowe możliwości pracy z pacjentem i poszerza możliwości gabinetu w świadczeniu usług.

CoolView: Tesla w zamykaniu naczyń

Główna głowica tej platformy pozwala na skuteczne rozwiązanie problemu pękających naczyń krwionośnych. Tym, co ją wyróżnia jest system chłodzenia, który łagodzi skórę po każdym impulsie laserowym, dzięki czemu pacjenci oceniają zabieg jako komfortowy. Dodatkowo w porównaniu z poprzednią wersją sama procedura jest szybsza, efektywniejsza i przyjemniejsza dla pacjenta. To także policzalny zysk dla placówki.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą urządzenia jest możliwość regulacji parametrów, tak by odpowiadały na indywidualne potrzeby skóry. Pracując tą głowicą mam dyspozycji dwie fale między którymi mogę się sprawnie przełączać, pracując na różnych obszarach. Także plamka jest regulowana dynamicznie od 2 do 16 milimetrów, aby zagwarantować idealnie dobrane parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dzięki obniżeniu temperatury naskórka do 5°C, podczas zabiegu wykorzystywana jest wiązka lasera o zwiększonej mocy – nawet do 300J, czyli prawie 3 razy efektywniej, niż w standardowych, starszych rozwiązaniach. Schorzenia leczone głowicą CoolView to: teleangiektazje, naczynka na twarzy i całym ciele, trądzik różowaty, pajączki, naczyniaki płaskie. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Kilka słów o Genesis

To głowica, która wyróżnia się na rynku. Osobiście widzę przynajmniej cztery niezaprzeczalne zalety:

Po pierwsze: zabieg nie boli – Genesis Excel V+ to jeden z nielicznych laserów na rynku, który gwarantuje bezbolesność całej procedury. Jest tak delikatny w odczuciach, że nie ma konieczności znieczulania przed procedurą.

Po drugie: skóra się po nim nie musi goić – Przy większości zabiegów widocznie odmładzających skórę dochodzi do uszkodzenia skóry, jej wypalania, nakłuwania, wywoływania widocznego stanu zapalnego. Po tych zabiegach często potrzebny jest czas na gojenie, pojawiają się opuchnięcia czy siniaki. Po zabiegu głowicą Genesis pacjent może zauważyć delikatne zaczerwienienie, po którym zazwyczaj po godzinie nie ma śladu.

Po trzecie: szerokie spektrum działania – Głowica Genesis ma bardzo szerokie spektrum działania. Wśród efektów mogę wymienić 6 kluczowych:

– odmłodzenie skóry i prewencja antystarzeniowa – bez zmiany rysów twarzy, bez substancji zewnętrznych, bez agresywnych procedur,

– redukcja blizn i blizn potrądzikowych oraz ujednolicenie i wygładzenie struktury skóry,

– stymulacja naturalnych procesów, w tym pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu,

– redukcja drobnych naczynek i rumienia,

– redukcja przebarwień i ujednolicenie kolorytu,

– redukcja drobnych zmian trądzikowych – co ciekawe, unormowany trądzik nie jest przeciwwskazaniem.

Po czwarte: bezpieczny nawet w środku lata – To jeden z nielicznych zabiegów laserowych, które mogę polecić przez cały rok nawet na odsłonięte partie ciała takie jak twarz. Jest nieinwazyjny, bezpieczny i nie powoduje długotrwałego tzw. fotouczulenia pozabiegowego.

Zaufanie do sprzętu to podstawa

Szacuje się, że problem rozszerzonych, czy pękających naczynek dotyka aż 60% populacji. Wniosek z tego jest taki, że znaczna część Twoich pacjentów boryka się z problemami naczyniowymi, dlatego warto pracować na sprzęcie, który jest zdecydowanym liderem w tym temacie oraz daje Ci dodatkowe możliwości pomocy Twoim pacjentom np. walka z bliznami, nieinwazyjne odmładzanie i redukcja rumienia.

Cutera Excel V+ to skuteczność potwierdzona przez specjalistów na całym świecie i nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami. Ta wyjątkowo efektywna technologia dostępna jest w “Instytucie Aspazja” w Poznaniu oraz nielicznych placówkach w Polsce.

Autor: Lek. med. Przemysław Trzeciak

Wyłącznym dystrybutorem Cutera Excel V+ w Polsce jest BOGDANI Dermatologia www.bogdanidermatologia.pl (artykuł sponsorowany)


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>