Zadbać o młode spojrzenie

Oczy zdradzają nasze samopoczucie, mogą wyglądać na zmęczone lub radosne. Wyrażają emocje i przykuwają uwagę. Jako pierwsze mogą świadczyć o naszym wieku, szczególnie kiedy skóra powiek traci sprężystość i zaczyna opadać, a wokół oczu pojawiają się bruzdy i zasinienia

Opadające górne powieki to częsty problem, który pojawia się jako jedna z pierwszych oznak starzenia. Dzieje się tak, ponieważ skóra na powiekach jest cieńsza, niż w innych miejscach, a także pozbawiona gruczołów łojowych.

To problem estetyczny, który do pewnego momentu można zniwelować odpowiednim makijażem. Jednak gdy się nasila, może zacząć nawet utrudniać codzienne życie – stopniowo opadające powieki mogą z czasem ograniczyć kąt widzenia. Dodatkowym problemem są zmarszczki i tzw. “worki” pod oczami. Jeżeli defekty zaczynają być mocno uciążliwe, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej.

Chirurgiczna precyzja

Jednym z najpopularniejszych i skutecznych recept na problemy z powiekami jest zabieg chirurgiczny. Dzięki niemu lekarz może usunąć nadmiar skóry na górnej powiece pacjenta – to blefaroplastyka.

Podczas tego zabiegu chirurg wykonuje nacięcie w naturalnej, mimicznej zmarszczce i fałdach skórnych. Dzięki temu nacięciu górna część powieki zostaje znacznie pogłębiona. Rana zostaje zszyta cienkimi szwami i zabezpieczona opatrunkiem – tłumaczy dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Zabieg jest inwazyjny, ale nie wymaga hospitalizacji. – Pacjentów przekonuje to, że mogą pozbyć się problemu bez stosowania czasochłonnych metod, np. laserowych i uzyskać trwały rezultat – tłumaczy chirurg plastyk.

Do dyspozycji są też różnego rodzaju procedury małoinwazyjne, takie jak np. zabiegi z wykorzystaniem plazmy. Każda z nich ma swoje plusy i minusy a w wyborze powinien pomóc lekarz po rozpoznaniu problemu u pacjenta.

Łączenie terapii

Uzupełnieniem blefaroplastyki mogą być zabiegi regenerujące skórę. Jednym z nich jest procedura z wykorzystanie, preparatu Sunekos 200 – nowego systemu regeneracji macierzy pozakomórkowej skóry, który radzi sobie z zasinieniami, drobnymi zmarszczkami, napina i wygładza skórę.

Sunekos 200 skutecznie zwiększa liczbę i aktywność fibroblastów, stymulując produkcję kolagenu i elastyny oraz wzrost nawilżenia powierzchownych i głębokich warstw skóry wokół oczu. Skóra powiek jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, ale odpowiednia technika aplikacji sprawia, że ból podczas iniekcji jest minimalny, a preparat wchłania się szybko, praktycznie bez ryzyka obrzęku.

Sunekos to nowość na polskim rynku estetycznym, która jednak już zdobyła duże zainteresowanie moje, a także moich pacjentów. Można go stosować m. in. na twarzy i szyi. Najbardziej wyróżnia go jednak to, że żaden inny dostępny na rynku preparat nie jest tak delikatny, a zarazem skuteczny w rewitalizacji wrażliwej okolicy oka. Szczególnie dobry efekt przyniesie osobom, które poddały się operacji chirurgicznej plastyki powiek. Połączenie tych dwóch zabiegów poprawia wygląd okolicy oczu. Zastosowanie Sunekos 200 niweluje oznaki starzenia widoczne jako zasinienia i drobne zmarszczki, a także nawilża i ujędrnia skórę – tłumaczy dr Krajewski.

Estetyczne efekty

Sunekos to przebadane klinicznie połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które pobudza fibroblasty do działania przeciwzmarszczkowego, czyli tworzenia nowych włókien białkowych: kolagenu i elastyny.

Bardzo subtelny i naturalny efekt poprawy wyglądu skóry widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne rezultaty rozświetlenia, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Pełna seria obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach 7-10 dni. Co ważne dla moich pacjentów, iniekcja jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Polecam ten zabieg zarówno osobno, jak i jako doskonałe uzupełnienie blefaroplastyki – mówi dr Andrzej Krajewski.

Źródło: BD Aesthetic, Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej
dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu

 


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>