Fusiomed: Jedno urządzenie, wiele zastosowań

Estetyka lekarska to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Innowacyjne technologie o wysokim poziomie zaawansowania pozwalają na skuteczną walkę z niedoskonałościami ludzkiego ciała. Inżynierowe firmy Biotec Italia opracowali jedno z najnowocześniejszych urządzeń, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe i wielopłaszczyznowe podejście do pacjenta – jedno urządzenie o wielokierunkowym zastosowaniu

Autor artykułu: lek. med. Mateusz Nawrockiabsolwent wydziału lekarskiego CM UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Autor kilkuset artykułów z zakresu medycyny i chorób człowieka dla polskich portali internetowych. Konsultant medyczny w firmie Biotec Lasers Polska.

Obok bezpieczeństwa i wysokiej skuteczności procedury zabiegowej, niezwykle ważny jest szybki powrót pacjenta do codziennej aktywności. To niewątpliwy atut medycyny estetycznej, dzięki któremu często wygrywa z chirurgią plastyczną. Coraz większe potrzeby i rosnąca świadomość pacjentów stanowią nie lada wyzwanie dla lekarzy.

Urządzenie Fusiomed dzięki dedykowanym głowicom do twarzy (Endoshape face oraz Skintite) i ciała (Cryoliposculpt, Duoshape i Endoshape body) pozwala na skuteczne pozbycie się najczęstszych niedoskonałości z którymi zgłaszają się pacjenci do gabinetów.

Wszechstronne działania estetyczne

Zaawansowana technologia pozwala na zniwelowanie zmarszczek, poprawę konturu twarzy i rewitalizację skóry. To samo urządzenie może być alternatywą dla chirurgicznej liposukcji. Pozwala na redukcję miejscowej otyłości już po pierwszym zabiegu.

Skuteczna walka z cellulitem to coś czym mogą być zainteresowane nasze pacjentki przed zbliżającym się latem. Fusiomed daje też możliwość usunięcia blizn oraz rozstępów. Szerokie zastosowanie jednej platformy przekłada się na wysokie zadowolenie pacjentów.

Zaawansowana technologia podnosi jakość usług z zakresu medycyny estetycznej. Innowacyjność i wyjątkowość Fusiomed to także wiele różnych sposobów działania zawartych w jednym, kompaktowym urządzeniu.

Czym dysponuje Fusiomed marki Biotec

– Termolifting (opierający swoje działanie na wytwarzaniu energii cieplnej), 


– Radiofrekwencja igłowa z vacuum, która stanowi połączenie mechanicznego 
mikronakłuwania, diatermii i vacuum. W wyniku działania monopolarnych fal radiowych dochodzi do stymulacji fibroblastów i wytwarzania nowych włókien kolagenowych.

– Krio lipo ice, wykorzystujące niską temperaturę, które umożliwia pozbycie się komórek tłuszczowych. Dzięki emisji zimna (nawet do -10 stopni Celsjusza) indukowana jest reakcja zapalna w obrębie obszaru poddanego działaniom precyzyjnego krioaplikatora. To alternatywa dla chirurgicznej liposukcji na brzuchu, plecach czy też bryczesach.

– Sonotermolipoliza – za tą skomplikowaną nazwą kryje się jednoczesna możliwość emisji ultradźwięków i fali radiowej

– Drenaż limfatyczny, który ma szerokie zastosowanie po zabiegach wyszczuplających – jego pozytywny wpływ polega na usprawnieniu działania układu krwionośnego i limfatycznego, a także przyspiesza metabolizm. 


Krótki zabieg, szybki efekt

Warto wspomnieć również o mechanizmach fizyko-chemicznych działania Fusiomed. To działanie mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Efekty stymulacji wybranej okolicy (w zależności od obszaru) widoczne są najczęściej tuż po wykonaniu zabiegu. Pełna satysfakcja z wykonanych zabiegów najczęściej pojawia się po odbyciu 4 – 10 sesji terapeutycznych.

Dodatkową zaletą jest stosunkowo krótki czas trwania zabiegu, który w zależności od kondycji skóry oraz obszaru, który jest poddawany działaniom Fusiomed trwa od 45 minut (twarz) do 120 minut przy zabiegach wykonywanych na ciele.

Do przeprowadzenia zabiegu nie jest konieczne znieczulenie. Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z użyciem Fusiomed nie odbiegają od tych, które znamy z innych procedur zabiegowych w medycynie estetycznej. Obejmują one głównie choroby autoimmunologiczne, implanty wewnątrz ciała, kardiostymulator, choroby onkologiczne (również do pięciu lat od zakończenia leczenia) ciążę oraz karmienie piersią. 


Satysfakcjonujące i różnorodne efekty

Zastosowanie wielokierunkowej technologii Fusiomed pozwala na usunięcie najczęstszych defektów z którymi zgłaszają się pacjenci do naszych gabinetów. Efektem działań jest widocznie większe napięcie skóry, odmłodzenie, uzyskanie gładkości, redukcja cellulitu oraz uzyskanie wyrównanego kolorytu skóry.

Pacjenci mogą od razu wrócić do codziennych czynności. Zazwyczaj zalecana jest odpowiednia, pozabiegowa pielęgnacja skóry w obszarze, który został poddany działaniom z użyciem Fusiomed.

Możliwość rozbudowy platformy zapewnia stałe podnoszenie liczby oferowanych usług. Umożliwia także na systematyczny rozwój specjalisty przeprowadzającego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Autor: lek. med. Mateusz Nawrocki

Źródło: Biotec


Komentarze

  • Czy po serii zabiegow Fusiomed mozna skorzystac po okresie 30 dni z masazu twarzy lub zabiegu Endermolift alliance LPG?
    Jola 37.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>