Hybrydowa epilacja laserowa

W zabiegach epilacji laserowej wykorzystywane są różne długości fal z zakresu od 694 nm ​​do 1064 nm. Wśród tych długości fal 755 nm – laser aleksandrytowy oraz 1064 nm – Nd:YAG są aktualnie uważane za złoty standard. Jest urządzenie, które emituje obie długości fal w trybie nazwanym „hybrydowym”, umożliwiającym zastosowanie dwóch wiązek lasera w jednym impulsie

Wybierając urządzenie laserowe do zabiegów estetycznych i medycznych, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak: dobór technologii, długości fal do efektywnego leczenia możliwie jak najszersze grupy wskazań, parametry urządzenia a także jego wydajność i stabilność. W oparciu o moje doświadczenie system laserowy Sandro Dual spełnia te warunki.

Wszechstronna technologia

Sandro Dual od WONTECH, Co., Ltd., to zaawansowany, laserowy system długoimpulsowy z podwójną długością fali 755 nm – Aleksandytowy i 1064 nm – Nd:YAG. Jest skuteczny nie tylko w zakresie usuwania owłosienia, ale także w rozwiązywaniu różnych problemów estetycznych i medycznych, w tym łagodnych zmian barwnikowych, zmian naczyniowych i odmładzania skóry.

Laser oferuje 3 tryby pracy. Kolejno z wiązką lasera: 755 nm – aleksandryt, 1064 nm – Nd:YAG oraz tryb pracy hybrydowy, który jest najważniejszym elementem tego urządzenia.

Aleksandryt 755 nm ma wyższy współczynnik absorpcji melaniny przy niższym wchłanianiu hemoglobiny, dzięki czemu ma optymalny efekt terapeutyczny do usuwania owłosienia przy fototypach skóry wg. skali Fitzpatricka II, III oraz IV, jak również przy leczeniu zmian barwnikowych.

1064 nm Nd:YAG jest z kolei absorbowany przez melaninę, hemoglobinę i wodę, więc może być stosowany do różnych wskazań i jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych dostępnych laserów przy ciemniejszej skórze. Idealnie jest mieć zatem urządzenie, które będzie dysponować obiema długościami fali 755 i 1064 nm.

Hybrydowa skuteczność terapii

W trybie hybrydowym dwie różne długości fali – 755 nm i 1064 nm – mogą być wykorzystywane razem z wybranym przez lekarza interwałem czasowym. Te dwie długości fal bardzo dobrze się uzupełniają. Gdy działamy na skórę opcją 1064/755nm, jesteśmy w stanie uzyskać zdecydowanie lepsze rezultaty w zabiegach epilacji, przy większym komforcie zabiegu dla pacjenta, niż wykorzystując jedną długość fali samodzielnie.

Ze względu na użycie dwóch długości fal, stosuje się stosunkowo niższą energię, niż w przypadku pojedynczej długości fali. 755 nm jest optymalną długością fali do usuwania włosów, ale jej głębokość penetracji jest ograniczona do górnej skóry właściwej, podczas gdy 1064 nm ma większą głębokość penetracji, ale ma mniejszą szybkość wchłaniania w melaninie.

Dlatego też zastosowanie 1064 nm ma swoje uzasadnienie dla ciemniejszych fototypów skóry i włosów głębiej osadzonych. Niedawno odkryto, że przedział czasu 20 ms między dwiema długościami fali jest znacznie bardziej skuteczny, zwłaszcza w leczeniu zmian barwnikowych, takich jak przebarwienia słoneczne, plamy starcze niż czasy trwania impulsu dłuższe. Innymi słowy, tryb hybrydowy jest znacznie korzystniejszy niż ręczna zmiana długości fali i jednorazowe naświetlanie wybranym laserem.

Potwierdzone efekty

Epilacja stanowi główne zastosowanie lasera Sandro Dual. Pacjenci są zadowoleni z szybkich i widocznych wyników zabiegów zarówno dla jasnych jak i ciemnych włosów. W zależności od grubości włosa, jego koloru oraz fototypu skóry stosuję z reguły tryb hybrydowy przy indywidualnym doborze pozostałych parametrów.

Problemem z którym też można sobie radzić, dzięki terapii laserowej jest “trichostasis spinulosa”, stan skóry, w którym jeden lub więcej włosów jest zatkany w pęcherzykach. Do tego leczenia używam lasera z długością fali 755 nm (aleksandrytowy), z umiarkowaną fluencją i uzyskuję najlepsze wyniki i zadowolenie pacjenta już po 1 zabiegu. Alternatywnym zastosowaniem lasera Sandro Dual jest również leczenie brodawek za pomocą lasera Nd:YAG 1064 nm.

Odmładzanie skóry jest kolejną procedurą powszechnie wykonywaną przy użyciu lasera Sandro Dual, znaną jako nieablacyjne odmładzanie. Dodatkowym zastosowaniem lasera stanowią teleangiektazje. Dodatkowo urządzenie  pozwala leczyć: brodawki, grzybicę paznokci, blizny, trądzik aktywny i wiele innych.

Autor: Lek. Martyna Gabryjelska-Janiszewska “Klinika Pawlikowski” (na fotografii)

Źródło: Euroscalemed


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>