CLH-advance: nowy innowacyjny wypełniacz

Iniekcje z zastosowaniem wypełniaczy opartych na kwasie hialuronowym należą do najczęstszych procedur zabiegowych w medycynie estetycznej. Coraz większe zainteresowanie pacjentów budzi nowa linia produktów CLH – advance. Może sprostać też wymaganiom stawianym przez lekarzy

Autor artykułu: lek. med. Mateusz Nawrocki – absolwent wydziału lekarskiego CM UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Autor kilkuset artykułów z zakresu medycyny i chorób człowieka dla polskich portali internetowych. Konsultant medyczny w firmie Biotec Lasers Polska

CLH – advance jest produktem zaprojektowanym i stworzonym we Włoszech. Produkcja preparatu odbywa się w IstitutoRicercheApplicate w Lombardii  (I.R.A). To laboratorium znane z wysokich standardów jakości, które potwierdzają certyfikaty ISO (9001:2008, 22716:2002 oraz 13485:2012).

Pomimo, że CLH advance jest nowym wypełniaczem na polskim rynku,  w innych krajach stosowany jest przez wielu specjalistów od blisko 8 lat, wykazując się efektywnością i bezpieczeństwem. Wysokie standardy produkcyjne i dbałość o sterylność produktów, gwarantują bezpieczeństwo stosowania nowych wypełniaczy.

Wysokie stężenie HA

To co wyróżnia CLH advance spośród innych produktów dostępnych na rynku, to wysokie stężenie kwasu hialuronowego (nawet 30 mg/ml w wariancie „strong”). Pozostałe warianty produktowe charakteryzują się stężeniem kolejno soft 20 mg/ml oraz medium 25 mg/ml kwasu hialuronowego. Trzy różne rodzaje produktu pozwalają na dobranie odpowiedniego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Warto zwrócić uwagę na zastosowany czynnik sieciujący, stabilizujący kwas hialuronowy (ang. cross – linking). W przypadku CLH – advance jest nim DVS, czyli sulfon diwinylu. W porównaniu do innych stosowanych czynników sieciujących (np. BDDE), sulfon diwinylu ma prawie dwukrotnie niższą masę cząsteczkową, co gwarantuje wyższą odporność na oddziaływanie naturalnej hialuronidazy. Produkty utrzymują się w tkankach nawet do 12 miesięcy.

Produkt pozbawiony jest środka znieczulającego, co w świetle doniesień na temat uczuleń na lokalnie działające analgetyki, należy traktować jako zaletę. Przed wykonaniem zabiegu do decyzji lekarza należy wybór znieczulenia (powierzchniowego lub przewodowego), dowolnym środkiem analgetycznym.

Jakość i łatwość podania

Kwas hialuronowy stosowany do produkcji wypełniaczy CLH – advance pozyskuje się poprzez fermentację bakterii gram-dodatnich Bacillus subtilis, które uzyskały status GRAS (General Recognised as Safe), nadawany przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Bakterie Bacillus subtilis nie wydzielają egzo- oraz endo-toksyn, co znacznie zwiększa czystość otrzymywanego kwasu hialuronowego.

CLH – advance – jest wygodny podczas podania, wysoce plastyczny i lepki. Tłok strzykawki pracuje bardzo precyzyjnie, pozwalając na iniekcję ściśle zaplanowanej dawki.

Wysoki poziom zadowolenia z produktów CLH – advance został potwierdzonym badaniem satysfakcji, które przeprowadzono u blisko 100 lekarzy (chirurgów plastyków, dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej) oraz ich pacjentów (kobiety-średnia wieku 50 lat). Współczynnik satysfakcji po analizie kwestionariusza wyniósł 8/10.

Czynniki, które brano pod uwagę to między innymi plastyczność, tolerancja preparatu, natychmiastowy efekt po iniekcji, ból oraz obrzęk pozabiegowy. Dodatkowo określono redukcję zmarszczek u blisko 85% probantów oraz poprawę nawilżenia skóry u 75% probantów.

CLH – advance dostarczany jest w estetycznych opakowaniach, w których znajdują się produkty o pojemności:

CLH – advance soft: 20 mg/ml, ampułko-strzykawka o pojemności 1,5 ml

CLH – advance medium: 25mg/ml, dwie ampułko-strzykawki o pojemności 1 ml

CLH – advance strong: 30 mg/ml, dwie ampułko-strzykawki o pojemności 1 ml

Dystrybutorem preparatu w naszym kraju jest firma Biotec Polska (www.biotecpolska.pl)

Autor: Mateusz Nawrocki


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>