Nowe preparaty wpływające na wiek biologiczny

W świecie medycyny estetycznej coraz ważniejszą rolę odgrywają preparaty, które mają wpływ na biologiczny wiek organizmu i skóry człowieka – powiedziała doktor Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej i ekspert w dziedzinie anti-aging, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez BD Aesthetic z okazji 20-lecia firmy oraz premiery nowych produktów biostymulujących

Podczas wydarzenia Artur Pindel prezes BD Aesthetic zaprezentował najnowszy preparat biostymulacyjny na bazie aminokwasów, który został właśnie wprowadzony na nasz rynek.  Jak informował Sunekos Performa to mocniejszy biostymulator, który zawiera więcej aminokwasów i kwasu hialuronowego od flagowego produktu Sunekos 200. Co ciekawe w pierwszej kolejności jego zalety mogą poznać pacjenci i lekarze w Polsce i w Wielkiej Brytanii, gdyż oficjalna premiera światowa jest przewidziana na wrzesień b.r. na kongresie w Monte Carlo.

Premiery na 20-lecie

Sunekos Performa to nowy produkt z linii, która w całości bazuje na opatentowanej formule aminokwasowej. W porównaniu do znanego już preparatu Sunekos 200, ma o 28 proc. więcej aminokwasów i 17 proc. więcej kwasu hialuronowego, co sprawia, że sprawdza się w przypadku skór wymagających.

Podczas konferencji dr Edyta Admaczyk-Kutera przedstawiła wyniki badań obserwacyjnych, przeprowadzonych przez nią na tym preparacie, według których szacowany wiek biologiczny skóry po zabiegu, zmieniał się na korzyść nawet o 5 lat.

Zapowiedziano również premierę innowacyjnego produktu iniekcyjnego Sunekos Cell, przeznaczonego do terapii cellulitu. Zabieg już jest dostępny w wybranych gabinetach w Polsce. Produkt, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, wpływa na główną przyczynę pojawiania się cellulitu, zaburzenia mikrokrążenia i zmiany pH macierzy zewnątrzkomórkowej.

Jest to zatem wyjątkowy produkt zarejestrowany do stosowania w kierunku zarówno usuwania, jak i zapobiegania powstawaniu cellulitu. – Niweluje skutki i defekt estetyczny towarzyszący tym zmianom – zaznaczył Artur Pindel.

Innowacyjność to nie przypadek

To nie pierwszy raz, kiedy w ciągu swojej 20-letniej działalności, BD Aesthetic stawia na innowacyjne rozwiązania. Podczas podsumowania dotychczasowej działalności na rynku medycyny estetycznej, Artur Pindel przypominał o przełomowych produktach i terapiach, wprowadzonych do polskich gabinetów medycyny estetycznej m. in. o łączonym zabiegu karboksyterapii z osoczem bogatopłytkowym, który otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej w 2014 r., czy też wprowadzonym na polski rynek w tym samym roku popularnym preparacie kolagenowym Linerase.

Był to pierwszy iniekcyjny produkt kolagenowym w Polsce, który, w przeciwieństwie do innych obecnych wcześniej na rynku preparatów, nie powodował reakcji alergicznych i powikłań. Można powiedzieć, że 8 lat temu Linerase rozpoczął w naszym kraju renesans preparatów kolagenowych.

Natomiast w 2022 roku BD Aesthetic wprowadziło na rynek innowacyjny produkt kolagenowy Karisma, zawierający kolagen tożsamy z ludzkim, tzw. Rh kolagen. – Jest to przełom, z punktu widzenia bezpieczeństwa i skuteczności procesu stymulacji skóry – podkreślał Artur Pindel. – Dodatkowo w skład produktu wchodzi też nieusieciowany kwas hialuronowy oraz, co ważne, substancja spowalniająca jego biodegradację w skórze – zaznaczył.

Wpływamy na wiek biologiczny

Wydarzenie było okazją do podzielenia się refleksjami na temat kierunku, w którym rozwija się medycyna estetyczna. Według dr Adamczyk-Kutery coraz więcej terapii ma przede wszystkim leczyć i kondycjonować skórę, a poprawa jej wyglądu pojawia się jako “skutek uboczny”. Jej zdaniem coraz ważniejsze będą stawać się zarówno dla lekarzy, jaki i dla pacjentów preparaty, wpływające na biologiczny wiek organizmu i skóry.

Doktor Edyta Adamczyk-Kutera zwróciła również uwagę na badania naukowe, które wskazują na duże znaczenie kondycji mitochondriów komórkowych dla stanu organizmu, w tym w szczególności skóry. Jak tłumaczyła mitochondria znajdujące się w środowisku odpowiednich aminokwasów funkcjonują lepiej, a ich prawidłowe działanie wpływa z kolei na wiele procesów, związanych z dobrym funkcjonowanie organizmu, w tym stymulacji skóry do produkcji kolagenu.

Dlatego właśnie – jak podkreśliła dr Edyta Adamczyk-Kutera – produkty z zawartością odpowiednio dobranych aminokwasów, takie jak Sunekos, mogą poprawiać stan biologiczny skóry, czy wręcz wpływać na zmianę jej wieku biologicznego. Zabiegi z aminokwasami dostarczają bowiem komórkom i mitochondriom właściwego środowiska do funkcjonowania. Opierając się na tej wiedzy marka Sunekos wciąż rozwija swoje portfolio o nowe, skuteczne preparaty, wspierające zdrowy wygląd skóry zarówno twarzy, jak i ciała.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>