Przełom w leczeniu blizn i tatuaży

Zabiegi wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne stanowią podstawę medycznych terapii skóry w XXI wieku. W Bieńkowscy Clinic® od ponad 17 lat wykorzystujemy rozwiązania hi-tech – m.in. lasery – w osiąganiu spektakularnych efektów leczenia

Dr n. med. Marcin Bieńkowski – autor artykułu – chirurg, założyciel „Bieńkowscy Clinic” w Bydgoszczy i Częstochowie, członek organizacji medycznych: Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego (PTCh), Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Światowego Towarzystwa Medycyny Anti-Aging (WOSAAM). Jest autorem/współautorem prac naukowych i artykułów ogłoszonych drukiem.

Nowe technologie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Nie wszystkie jednak sprawdzają się i wnoszą nową jakość. Najcenniejszymi są takie, które nie tylko zwiększają efektywność terapii, skracają jej czas, ale również pozwalają odnosić lekarzom i pacjentom sukces terapeutyczny tam, gdzie nie było dotychczas takich możliwości.

Nasze doświadczenie i gruntowna wiedza medyczna oraz regularne aktywne uczestnictwo w większości kongresów, sympozjów i workshopów w Europie i na świecie pozwalają na sprawną oraz efektywną selekcję najskuteczniejszych technologii i nowatorskich metod na dynamicznie zmieniającym się rynku medycznym.

Na przełomie 2017 i 2018 roku, po długich poszukiwaniach, wybraliśmy i wprowadziliśmy do obu naszych klinik najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny pikosekundowy system laserowy amerykańskiej firmy CUTERA® – Enlighten® Triplex.

Dla wymagających pacjentów

Enlighten® Triplex PICO stanowi obecnie idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów, poszukujących skutecznych i bezpiecznych terapii w zakresie głębokiego odmładzania i ujędrniania skóry, terapii blizn, rozstępów oraz przebarwień, a także efektywnych zabiegów usuwania wszystkich rodzajów tatuaży, również kolorowych.

Efekty przed i po terapii laserem Enlighten Pico

Zabiegi usuwania barwnika tatuażu są bardzo problematyczne. Różne rodzaje tuszu, na różnej głębokości, w różnych typach skóry wymagają bardzo wszechstronnego, precyzyjnie sterowanego i dysponującego jak najszerszym zakresem parametrów i mocy lasera – dlatego powstał system Enlighten® Triplex, zapewniający aż trzy długości fali: 532nm, 1064nm i 670nm oraz pracujący impulsami w technologii piko- i nanosekundowej.

Wygoda i skuteczność

Nas – specjalistów laseroterapii – zdumiewają jego możliwości techniczne, jakość obsługi i wykonania oraz nieporównywalne z żadnym innym laserem wszechstronność, szybkość, siła i skuteczność. Siła terapii Enlighten® zapewnia perfekcyjne, nieinwazyjne odmłodzenie skóry pod pełną i precyzyjną kontrolą.

W kompleksowym odmładzaniu skóry oraz w leczeniu blizn i rozstępów platforma Cutera Enlighten® Triplex, dzięki innowacyjnej soczewce, oferuje frakcyjną, głęboką terapię Pico MLA. Dodatkowo w terapii przebarwień posłonecznych, hormonalnych i innych zmian barwnikowych, objawów fotostarzenia lub w celu poprawy kolorytu skóry i odświeżenia wyglądu ten nowoczesny laser wprowadza technologię Pico GENESIS, która zapewnia spektakularne efekty, osiągane niemal bezboleśnie i bez rekonwalescencji.

Zabiegi Pico by Enlighten® usuwają przebarwienia, plamy, głęboko rewitalizują i sprawiają, że skóra staje się rozświetlona i młoda. Dodatkowo wygładzenie i zwężenie porów skóry dodaje jej delikatności. Leczenie wymaga serii około trzech bezbolesnych i krótkich zabiegów, niewymagających długiego gojenia.

Nowa jakość terapii laserowej

System Cutera Enlighten® Triplex rozpoczyna nową erę terapii laserowych, wprowadzając nowatorską technologię pikosekundową, która rewolucjonizuje leczenie najtrudniejszych problemów skóry. Zastosowanie superkrótkich impulsów 10 -12 sekundy (750 pikosekund) znacząco ogranicza efekt cieplny w tkankach.

Dlatego też większość zabiegów nie wymaga nawet znieczulenia. Dla naszych pacjentów najważniejsze zalety lasera Cutera Enlighten® Triplex to bezpieczeństwo, komfort w trakcie zabiegu i krótki okres rekonwalescencji lub w ogóle jego brak.

Technologia największej dostępnej mocy w wiązce laserowej i fali akustycznej w pikosekundach, dostępnych również w postaci wiązki frakcyjnej w aż 3 długościach fali, zwiększa głębokość i precyzję działania. Dodatkowo w rękach doświadczonych ekspertów gwarantuje szybki i widoczny efekt bez działań niepożądanych.

Laser CuteraEnlighten® Triplex zrewolucjonizował paradygmat leczenia niepożądanych tatuaży, blizn i rewolucjonizuje kondycjonowanie skóry i leczenie zmian pigmentowych.

Autor: Dr n. med. Marcin Bieńkowski


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>