Jak Restylane Skinboosters wpisuje się w aktualną modę?

Jesteśmy świadkami zmian, zachodzących w medycynie estetycznej, a zwłaszcza w świadomości i oczekiwaniach pacjentów. Duże policzki czy wydatne usta stają się passé. W modzie jest naturalny, zadbany wygląd, którego sekretem jest jędrna i promienna skóra. Jak to osiągnąć? Co należy zrobić by ją mieć?

Najpierw należy odpowiedzieć na pytanie, z czego wynika jakość i kondycja skóry. Z pewnością wskazać trzeba geny, na które wpływu nie mamy, ale są to również będące w naszym zasięgu czynniki środowiskowe. Należą do nich m.in. tryb życia, dieta, ruch, pielęgnacja oraz wystawianie skóry na działanie niekorzystnych czynników np. nadmierne korzystanie z promieni UV.

Żyjąc zdrowo i higienicznie, pielęgnując skórę we właściwy sposób możemy opóźnić oznaki starzenia oraz wspomóc naprawę niekorzystnych zmian, które zdążyły nastąpić. Jak?

Czy kosmetyki zapewniają skórze nawilżenie?

Do pewnego momentu tak. Ich zadaniem jest wzmocnienie znajdującej się w naskórku warstwy rogowej, w celu ochrony przed utratą wody na zewnątrz. Najdoskonalsza w tym zadaniu jest wazelina, która zmniejsza utratę wody ze skóry do 98%. Jako że jest tłusta jej stosowanie polecane jest na noc. Niestety, jej działanie nie powstrzyma utraty kwasu hialuronowego, która następuje z każdym dniem.

Po co skórze kwas hialuronowy?

Składająca się z tkanki łącznej skóra, zawiera trzy elementy odpowiedzialne za jej witalny i jędrny wygląd: kwas hialuronowy (substancja podstawowa), rozciągliwe włókna kolagenu oraz elastyny.

Młoda skóra jest gładka i bardzo elastyczna, ponieważ zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego, który pomaga utrzymać ją zdrową oraz piękną. Starzenie oznacza spadek poziomu tej substancji w skórze, przez co staje się sucha i pojawiają się zmarszczki. Wszystko to dzieje się w skórze właściwej, na poziomie nieosiągalnym dla kremu, czy mezoterapii.

Co wyróżnia Restylane Skinboosters?

Restylane Skinboosters to dwa preparaty Restylane Vital i Restylane Vital Light, oparte na unikatowej technologii NASHA, stworzone z myślą o nawilżeniu głębokich warstw skóry – tam, gdzie rozpoczyna się proces starzenia.

Klasyfikowane są między wypełniaczami i nieusieciowanym kwasem hialuronowym, ponieważ zapewniają długotrwałe nawilżenie tkanek. W odróżnieniu od stosowanego  w zabiegach mezoterapii nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który utrzymuje się w skórze kilka dni, wymagając tym samym od pacjentów częstych wizyt.

W praktyce ciężko jest poddawać się zabiegom co kilkanaście dni, gdyż wymaga to dużej dyspozycyjności i właściwie nieustającego kamuflowania pozabiegowych “pamiątek”. Preparat umożliwia wykonanie zabiegu kaniulą (tępo zakończoną igłą), dzięki czemu po procedurze praktycznie nie ma śladów i pacjent może natychmiast wrócić do codziennych aktywności. Dodatkowo, stosowanie kaniuli znacząco zmniejsza bolesność iniekcji, a jej okrągła końcówka eliminuje ryzyko uszkodzenia naczyń i nerwów podczas zabiegu.

Stabilizowany kwas hialuronowy zawarty w Restylane Skinboosters powoli się rozpada i długo utrzymuje w skórze, dlatego by zapewnić jej odpowiednie nawodnienie zalecana jest niewielka ilość zabiegów, gdyż wystarczą trzy, wykonywane w odstępach czterech tygodni.

Później, by utrzymać efekt nawilżenia i jędrności, najczęściej wystarcza jeden zabieg na pół roku. Daje to czas na wykonanie w międzyczasie innych procedur, związanych np. z wypełnieniami – dzięki temu pacjentka nie chodzi stale pokłuta.

Restylane Skinboosters a poprawa jakości skóry

To jedyny preparat na rynku zapewniający klinicznie potwierdzoną poprawę struktury skóry, jej elastyczności oraz nawilżenia, ale przede wszystkim stymulację produkcji kolagenu (neokolagenezę). Nie dając objętości, przywraca gęstość i sprężystość skóry. Efekty są szybkie, bardzo naturalne i utrzymują się miesiącami.

Restylane Skinboosters to preparat wielozadaniowy

Produkty Restylane Skinboosters wykazują skuteczność u wszystkich grup wiekowych. W przypadku młodej skóry, wybierany jest Restylane Vital Light, który jest podstawowym narzędziem w profilaktyce anti-aging – pozwala dłużej cieszyć się elastyczną i napiętą skórą. Dobrze nawodniona skóra lepiej też opiera się starzeniu i dłużej utrzymuje świeżość.  

W przypadku skóry dojrzałej, uszkodzonej (np. z bliznami po trądziku lub po nadmiernym opalaniu) doskonale sprawdza się Restylane Vital. Oba preparaty występują w wersji ze środkiem znieczulającym (lidokainą) – wszystko z myślą o komforcie pacjenta.

Restylane Skinboosters to nawilżenie skóry całego ciała

Skóra szyi, dekoltu czy dłoni, bardzo delikatna, nierzadko pomijana jest w codziennej pielęgnacji. Często natomiast wystawiana jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych typu promienie UV, detergenty, zmienna temperatura. Przesuszona szybko się starzeje i wygląda nieestetycznie.

Podanie Restylane Skinboosters przywróci jej utracone nawilżenie, jedność i gładkość oraz długotrwale wzmocni kondycję. Preparat wykorzystywany jest również we wszystkich obszarach z odwodnioną i przesuszoną skórą.

Restylane Skinboosters to unikatowe podejście do rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Bezpieczny, przewidywalny, skuteczny, a przede wszystkim naturalny, zapewnia pacjentowi komfort stosowania, a lekarzowi podania.

Źródło: Galderma Polska


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>