Hybrydowe powiększanie piersi

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Lekarze opracowują nowe sposoby augmentacji, aby sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom pacjentek. W ten sposób powstała metoda hybrydowa. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Obecnie powiększanie piersi najczęściej odbywa się przy pomocy implantów. Zwykle zbudowane są z silikonu medycznego w formie żelu, zamkniętego w elastycznej otoczce.  

Do wykonania zabiegu stosuje się nacięcie pod piersią, wokół brodawki sutkowej lub w dole pachowym. Implanty umieszczane są w tzw. „kieszeni”, czyli przestrzeni wytworzonej chirurgicznie pomiędzy gruczołem piersiowym, a mięśniem klatki piersiowej lub pomiędzy mięśniem piersiowym a ścianą klatki piersiowej.

Metoda ta daje pacjentkom możliwość szerokiego wyboru kształtów i rozmiarów, a także specyfikacji różnych modeli implantów, tak aby jak najbardziej odpowiadały wymarzonemu efektowi końcowemu.

Lipoplastyka piersi

Do mniej powszechnych, ale zdobywających coraz większą popularność, metod powiększania biustu należy lipoplastyka. Jest to przeszczep autologicznego tłuszczu do piersi.

Lipoplastyka to zabieg wykonywany od wielu lat, który z punktu widzenia pacjentki ma dwie podstawowe zalety. Następuje liposukcja jednego obszaru ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz przeszczepienie go do piersi w celu zwiększenia ich rozmiaru.

Zabieg ten umożliwia zwiększenie biustu o około jeden rozmiar – nie powoduje więc bardzo dużej różnicy w objętości. Własna tkanka tłuszczowa stanowi świetne wypełnienie ze względu na jej naturalne pochodzenie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod, która umożliwia modelowanie kształtu biustu.

Hybryda, czyli dwa w jednym

Jak sama nazwa wskazuje – hybrydowe powiększanie piersi – to połączenie dwóch metod: lipoplastyki oraz tradycyjnej augmentacji z użyciem implantów. – Jest to idealna opcja dla kobiet pragnących uzyskać naturalny efekt po zabiegu – mówi specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem dr Wiesław Bieńkowski. – Daje ona dużą możliwość zmiany kształtu, rozmiaru i konturów piersi, przy jednoczesnym wykorzystaniu implantów niedużej wielkości.

Większość kobiet marzy o uzyskaniu efektu możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego. Część z nich decyduje się jednak na znaczną zmianę rozmiaru, a w przypadku użycia wyłącznie implantów, naturalny efekt jest trudny do osiągnięcia. Dzięki metodzie hybrydowej chirurg może zastosować niewielką wkładkę silikonową, a ostateczny kształt nadać za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Zdecydowanym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnego modelowania kształtu piersi, wypełniania ewentualnych nierówności lub asymetrii – tłumaczy dr Wiesław Bieńkowski. – Ponadto, implant jest oddzielony od powierzchni skóry dodatkową tkanką tłuszczową, dzięki czemu piersi wyglądają naturalnie nawet w pozycji leżącej. Do tej metody najlepiej sprawdzają się implanty Motiva, ze względu na ich miękkość i elastyczność.

Metoda hybrydowa polecana jest szczególnie pacjentkom pragnącym powiększyć i poprawić kształt biustu lub borykającym się z utratą jędrności, a jednocześnie chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Co ważne, przeszczep tłuszczu i wszczepienie implantu można wykonać w czasie jednego zabiegu – umożliwia to szybszy powrót do zdrowia, niż w przypadku rozdzielenia ich na dwa zabiegi.

Źródło: Materiały prasowe


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>