Lato: idealny czas na polinukleotydy

NEWEST® to innowacyjny preparat, wykorzystywany  w zabiegach rewitalizacji skóry. Łączy zalety kwasu hialuronowego i polinukleotydów. Odbudowuje uszkodzenia komórek skóry po ekspozycji skóry na słońce i nie tylko. Wydaje się niezbędny zwłaszcza w okresie letnim, gdy uszkodzenia i powstawanie wolnych rodników w tkankach ulegają nasileniu ze względu na ekspozycję słoneczną

Polinukleotydy (PN) (PLINEST®, PLINEST FAST®, PLINEST BODY®  Mastelli) działają bezpośrednio na komórki fibroblastów, poprzez bodźce fizjologiczne, które wzmagają regenerację i wytwarzanie niektórych składników skóry, w tym kolagenu. Kwas hialuronowy z kolei (HA) (IALEST® Mastelli) uzupełnia naturalne ubytki zachodzące w procesie starzenia, utrzymuje dobry stan nawilżenia skóry i umożliwia prawidłowy metabolizm w tkankach.

Obie te substancje, o odmiennych mechanizmach działania, wpływają na poprawę warunków fizjologicznego środowiska komórek skóry. Do niedawna podawano je w ramach zabiegów biorewitalizacji osobno.

Prawdziwą innowacją jest połączenie obu substancji w jednej iniekcji i spotęgowanie ich dobroczynnych skutków już od pierwszego zabiegu. W wyniku kilkuletnich badań nad efektami połączenia PN i HA laboratorium Mastelli stworzyło nową formułę – NEWEST, chronioną międzynarodowym patentem.

Potwierdzone badaniami

W Centrum Medycyny Eksperymentalnej przy Uniwersytecie w Parmie, pod kierownictwem prof. Guizzardiego, zostało przeprowadzone badanie na kulturach ludzkich fibroblastów, do których dodano PN i HA oddzielnie oraz w połączeniu. Eksperyment potwierdził pozytywny wpływ PN na wzrost komórkowy i produkcję protein macierzy skórnej (kolagenu, elastyny, fibronektyny, lamininy itp.). Natomiast działanie samego HA na te same parametry wykazało niewielkie efekty.

Najciekawsze wyniki uzyskano po połączeniu obu substancji, w stężeniu po 50% polinukleotydów i kwasu hialuronowego, w porównaniu z produktami, w których występują one pojedynczo. Efekty badania prezentuje wykres ilustrujący artykuł. Wykazano, że obecność HA wzmaga działanie polinukleotydów – dzięki temu regeneracja i aktywność wydzielnicza fibroblastów ulegają podwojeniu.

Formuła NEWEST® zawiera dodatkowo mannitol, który w bardzo istotny sposób wpływa na przedłużenie efektu działania HA, spowalniając jego degradację i przedłużając utrzymywanie się w tkankach. 

Fotografia pacjentki przed (na górze) i po zabiegu NEWEST (na dole) Fot. Fenice

Na lato i nie tylko

Cała gama produktów na bazie polinukleotydów daje możliwości szybkiej regeneracji skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu oraz wiotkości skóry w obrębie całego ciała. Polinukleotydy i HA mają udowodnione działanie, potwierdzone wieloma pracami naukowymi.

Bardzo ważny jest fakt, że zabiegi rewitalizacji NEWEST® wykorzystują mechanizmy fizjologiczne i pobudzają naturalne procesy odnowy i odbudowy komórek. Pacjenci z zadowoleniem podkreślają wysoki profil bezpieczeństwa, brak skutków ubocznych i bolesności zabiegów. Efekty zewnętrzne pojawiają się już w kolejnym dniu po iniekcji, ze względu na obecność kwasu hialuronowego i natychmiastowe nawilżenie skóry.

Polinukleotydy mogą być stosowane przez cały rok, ale zaleca się je zwłaszcza wtedy, gdy skóra jest intensywniej eksponowana na działanie czynników zewnętrznych – latem (promieniowanie UV) i zimą (niskie temperatury). Można powiedzieć, że to wręcz niezbędna profilaktyka uszkodzeń skóry przez promieniowanie słoneczne.

Należy wykonać 1-2 zabiegi na kilka dni przed ekspozycją na słońce i możliwie jak najszybciej po opalaniu. Polinukleotydy i kwas hialuronowy wstrzykiwane podczas zabiegów mezoterapii dają ponadto doskonały efekt przeciwstarzeniowy u starszych pacjentów oraz działają profilaktycznie u osób z pierwszymi oznakami starzenia.

Autor: dr n. med. Giulia Cattarini – specjalista dermatolog, Laboratorium Mastelli (Włochy)

Źródło: Fenice Sp. z o.o. i Europejskie Centrum Szkoleniowe Anti-Aging


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>