Bomba aminokwasowa: innowacyjna recepta na młodość

Medycyna estetyczna cały czas szuka sposobów na spowolnienie procesów starzenia się organizmu, chcąc jak najdłużej utrzymać jego dobrostan. W centrum zainteresowania estetyki lekarskiej pojawiły się takie terapie, które poza natychmiastowym efektem odmłodzenia skóry regenerują ją na poziomie komórkowym. Takim preparatem jest „Aminokwasowa Terapia Zastępcza JALUPRO®”, której poświęcono specjalne badania obserwacyjne, a jego efekty prezentowano na wrześniowym XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie – największym spotkaniu lekarzy i ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w tej części globu

Aminokwasy to monomery zbudowane z atomów węgla, wodoru, tlenu i azotu. Wyróżniamy aż 20 rodzajów aminokwasów, które budują białka, czyli związki organiczne o skomplikowanej strukturze chemicznej i dużej różnorodności. Jednym z białek prostych jest kolagen stanowiący u ssaków ok. 25-35% wszystkich białek. Kolagen posiada nietypowy skład aminokwasów, w tym przede wszystkim duże ilości glicyny i proliny.

Kolagen spaja nasz organizm w całość, odpowiadając przede wszystkim za kondycję skóry, jej wytrzymałość, elastyczność i sprężystość, co w dużej mierze świadczy o młodym wyglądzie skóry. Już od 25. roku życia poziom kolagenu w organizmie spada, a po 50. roku życia proces ten gwałtowanie przyspiesza, w ślad za czym przyspieszają procesy starzenia skóry, które stają się coraz bardziej widoczne.

Te nieuniknione zmiany można na szczęście skutecznie opóźnić, a nawet odwrócić. Dowodem na to są badania nad produktami JALUPRO® przeprowadzone przez doktora Krzysztofa Jacka Kaczyńskiego z „Kaczyńscy Clinic” w Warszawie, których wynik autor zaprezentował podczas tegorocznego XXII Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Doktor Krzysztof Jacek Kaczyński z „Kaczyńscy Clinic” w Warszawie odpowiada na pytania o JALUPRO podczas XXII Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Fot. Dobromiła Jesiotrzyńska

Aminokwasy przeciw starzeniu

Wykład oraz workshop podczas XXII Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie pokazały skuteczność „Aminokwasowej Terapii Zastępczej JALUPRO®”, której najlepszą rekomendacją są zadowoleni pacjenci. – Osoby, które do nas przychodzą mają najczęściej około 40. roku życia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną – wyjaśnia doktor Krzysztof Jacek Kaczyński.

Dostrzegają na swoich twarzach oznaki starzenia i zaczynają szukać rozwiązania tego problemu – dodaje ekspert. Okazuje się, że aminokwasy dają najlepsze rezultaty w ich przypadku. Dlaczego? – Ta grupa wiekowa nie reaguje już na zwykłą, klasyczną mezoterapię koktajlami. Te preparaty nie są wystarczająco silne, by zadziałać w takich przypadkach. Wówczas świetnie sprawdzają się aminokwasy, których zastosowanie daje znakomite i długotrwałe rezultaty – mówi doktor Kaczyński.

Preparaty JALUPRO® to linia preparatów do iniekcji oraz suplementów do picia, czyli aminokwasów w czystej postaci. Wyjątkowość produktów z rodziny JALUPRO® polega na jedynej w swoim rodzaju formule. Unikatowej sekwencji aminokwasów – glicyny, l-proliny, l-lizyny i l-leucyny – połączonej z kwasem hialuronowym pacjenci zawdzięczają widocznie odmłodzony wygląd. JALUPRO® działa dogłębnie, regenerując te struktury skóry, do których często nie docierają zwykłe preparaty. Dzięki temu sprawia, że skóra jest odżywiona, i zregenerowana, a wewnętrzne rusztowanie w postaci struktur kolagenowych wzmocnione. Efekty tego pacjenci dostrzegają w lustrze.

Efekty potwierdzone w obserwacjach

Dr Kaczyński przeprowadził swoje badanie obserwacyjne posługując się metodą „full face”, czyli pracy w obrębie całej twarzy wykorzystując preparaty JALUPRO® Classic i JALUPRO® HMW, które różnią się od siebie masą cząsteczkową – mówi Iwona Krupa-Żak, właścicielka firmy SkinSolution, wyłącznego dystrybutora marki JALUPRO® w Polsce. Jakie są tego rezultaty?

Połączyłem dwa produkty, ze względu na ich różną masę cząsteczkową. Rzadszy preparat Classic zastosowałem na 1/3 górnej części twarzy. Z kolei gęstszy HMW użyłem na 2/3 dolnej części twarzy. Pacjentki o średniej wieku 46 lat reagowały świetnie i praktycznie po trzech zabiegach niektóre z nich wracały bez zmarszczek – mówi doktor Kaczyński – Pacjenci sami widzą efekty i są bardzo zadowoleni, a przecież o to nam chodzi – podsumowuje ekspert.

Zwalczanie oznak starzenia skóry wymaga wsparcia jej procesów metabolicznych i komórkowych. Badania naukowe udowodniły, że aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna, l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać procesy regeneracji i naprawy skóry, co zostało wykorzystane przy tworzeniu linii JALUPRO® i JALUPRO® HMW. Jak pokazały badania m.in doktor Eleny Rumyantsevy-Mathey po zastosowaniu terapii JALUPRO® skóra zwłaszcza u starszych pacjentów wewnętrznie się regeneruje i odbudowuje, czego efekty widać szczególnie mocno kilka miesięcy po zakończeniu serii zabiegów.

Skuteczność i synergia

Unikatowa formuła JALUPRO® jest skuteczna samodzielnie oraz w terapiach łączonych np. z osoczem bogatopłytkowym lub toksyną botulinową jako zabieg Jalutoxin, którego największym zwolennikiem jest prof. Luca Piovano, a tekst o tym możemy przeczytać w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging „Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine”.

Chcąc osiągnąć optymalny efekt „Aminokwasowej Terapii Zastępczej” zaleca się wykonanie czterech zabiegów produktami JALUPRO® w odstępach trzytygodniowych. Wówczas rezultaty są najlepsze i długotrwałe. Już po pierwszym zabiegu widać różnicę, polegającą przede wszystkim na poprawie gęstości i elastyczności skóry, spłyceniu zmarszczek, wypełnieniu tkanek i nawilżeniu. Podstawową korzyścią terapii JALUPRO® jest długotrwała stymulacja receptorów skóry, która wewnętrznie się regeneruje, ponieważ aminokwasy aktywizują ją do budowy nowego kolagenu.

Zabiegi z wykorzystaniem JALUPRO® z powodzeniem stosuje się na twarz, szyję czy dekolt. Sprawdzają się doskonale przy tak trudnych okolicach jak wiotka skóra ramion (tzw. „pelikany”), okolica nadkolanowa, czy grzbiety dłoni.

Perła dermatologii estetycznej 2019

Produkty JALUPRO® znalazły się w elitarnym gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Perła Dermatologii Estetycznej, organizowanego przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. To nagrody, które przyznawane są w głosowaniu przez lekarzy, zajmujących się estetyką. JALUPRO® classic i JALUPRO® Drink zwyciężyły w kategorii – Perfekcyjny tandem.

Wyłącznym dystrybutorem marki JALUPRO® w Polsce jest firma SkinSolution, która gwarantuje prawidłowe i bezpieczne działanie wyrobów medycznych JALUPRO®. W trosce o bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów informujemy, że na rynku polskim pojawiły się preparaty niewiadomego pochodzenia. Przestrzegamy przed zakupem i uczulamy na tzw. okazje, których cena znacząco odbiega od rynkowej.

Źródło: Skinsolution (www.skinsolution.pl, jalupro.pl)

Fot. Dobromiła Jesiotrzyńska


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>