Nici APTOS: Unikalność i doświadczenie w technikach liftingujących

Polska to dziś jeden z największych rynków medycyny estetycznej i to nie tylko w Europie. Nie dziwi ogromne zapotrzebowanie na tego typu zabiegi. Jak skutecznie wyróżnić się, na tle konkurencji, przy tak nasyconym rynku usług medycznych? Po pierwsze stawiać na profesjonalizm i unikalność oferowanych usług. Po drugie stosować wyłącznie rozwiązania gwarantujące skuteczność zabiegową i bezpieczeństwo pacjenta!

Do takich rozwiązań z pewnością należą techniki liftingu za pomocą nici Aptos, które naprowadzają opadnięte tkanki na pierwotne położenie, przywracając naturalny młody wygląd, a wszystko to bez użycia skalpela. Skuteczność zabiegową Aptos potwierdzają liczne nagrody, publikacje naukowe i badania kliniczne oraz imponująca liczba ponad 1.000.000 wykonanych zabiegów.

DLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO ROZWIĄZANIA APTOS?

Jednym z najistotniejszych atutów metody Aptos jest osoba autora i twórcy, światowej sławy chirurga plastyka, dr Marlena Sulamanidze, który w 1996 roku opracował wypusty na niciach chirurgicznych. To rewolucyjne rozwiązanie umożliwia kotwiczenie nici w tkankach, w celu ich unoszenia – uzyskując spektakularny LIFTING bez użycia skalpela!

Dzisiaj opatentowane, unikalne rozwiązania Aptos dostępne są w ponad 48 krajach na całym świecie. Prawie 20 letnie doświadczenie w temacie nici przyczyniło się do powstania bogatego programu nici Aptos, który uwzględnia specyfikę opadu tkanek poszczególnych obszarów twarzy i ciała, pozwalając na zindywidualizowane podejście do potrzeb każdego klienta z zachowaniem optymalnego efektu liftingu.

Marks_Excellence_2PERŁA ZA NAJLEPSZY PRODUKT DO NIECHIRURGICZNEGO LIFTINGU

EXCELLENCE VISAGE – doceniona przez lekarzy i nagrodzona Perłą Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii “Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”. Aptos Excellence to seria produktów wchłanialnych przeznaczona do skutecznego małoinwazyjnego liftingu twarzy, szyi, piersi, ramion, ud, kolan, brzucha oraz pośladków.

Podstawowa cecha to nowoczesny typ dwukierunkowych wypustów, ułożonych parami naprzemiennie wokół nici po całej jej długości, mocno chwytających tkanki i naprowadzających je na właściwe z estetycznego punktu widzenia położenie.

Thread for Visage_1 www
Aptos Excellence Visage

Zaletą tej konstrukcji nici jest jej wysoka skuteczność, przy zachowaniu możliwości implantacji za pomocą nieinwazyjnych kaniul, które nie traumatyzują tkanek, wprowadzane są poprzez pojedyncze punkty wkłucia (bez wykłuwania).

Przy podaniu małej ilości znieczulenia miejscowego zabieg jest całkowicie bezbolesny, a proces regeneracji tkanek ekspresowy.

Marks_Breast_2 wwwSPEKTAKULARNY LIFTING PIERSI

Skuteczna, podparta badaniami klinicznymi technika tzw. „podskórnego biustonosza” Aptos z podwieszaniem podobojczykowym, zapewnia możliwość osiągnięcia oczekiwanego kształtu piersi bez pooperacyjnych blizn. Pozwala przy tym utrzymać stabilność formy i wysokiego utytułowania piersi i ochronić efekt zabiegowy przed wpływem grawitacji na lata.

NEDDLE 2_0 www
Aptos Needle 2/0

Dla osób chcących zrewitalizować biust, poprawić jego formę, a przez to też i delikatnie powiększyć i unieść, jest alternatywa w postaci bezinwazyjnej techniki z użyciem rozpuszczalnych nici Aptos Excellence Body.

RAMIONA, UDA, POŚLADKI …

Wspomniane już Aptos Excellence Body doskonale napinają pośladki, wewnętrzną stronę ramion i ud, unoszą fałdy nadkolanowe. Z powodzeniem można je zastosować także dla przywrócenia utraconej w okresie ciąży jędrności powłok brzusznych lub w celu modelowania okolic pępka.

Nano vitis morchiny lba wwwDELIKATNE OBSZARY WYMAGAJĄ SUBTELNEGO TRAKTOWANIA

Dla wrażliwych obszarów, z cienką warstwą tkanki tłuszczowej takich jak szyja, czy dekolt dedykowane są specjalne rodzaje najnowszej generacji nici Aptos Nano.

Nano Vitis w postaci splecionego warkocza rozprężają się po kilku tygodniach od implantacji unosząc i silnie rewitalizując tkanki, przywracając naturalną gęstość i jędrność. Dlatego też doskonale sprawdzają się w zabiegach odmładzających grzbiety dłoni i wymagające okolice oka: dolnej i górnej powieki, doliny łez.

Vitis_002 www
Aptos Nano Vitis

Nano Springi z kolei, na zasadzie sprężystej rozciągliwej spirali przeznaczone są do liftingu obszarów o wzmożonej ruchomości mięśniowej. Możemy korygować np. poprzeczne zmarszczki szyi i tzw. zmarszczki senne, linie marionetki lub tzw. zmarszczki palacza, a także nadawać pełniejszy kształt ustom, niwelując przy tym opadające kąciki.

Marks_Needle2G_a wwwUNIKALNE ZABIEGI W OBSZARZE PODBRÓDKA

Aptos oferuje bardzo kompleksowe podejście do wszelkich problemów związanych z opadem tkanek, utratą jędrności, w tak trudnym obszarze jak linia żuchwy i strefa podbródka. Zaburzenia tego typu spotykane są właściwie w każdym wieku pacjenta, ale przyjmują indywidualną formę i takie też podejście należy zastosować, aby skutecznie liftingować, usuwać podwójny podbródek, przywracać utracony owal.

Strefa ta charakteryzuje się bardzo zróżnicowaną strukturą, niejednolitym kształtem powierzchni zabiegowej. Często mamy do czynienia z zaawansowanymi ptozami, nie rzadko w połączeniu z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz skóry.

Aptos Needle 2G
Aptos Needle 2G

Dlatego w tych zabiegach należy zastosować najbardziej zaawansowane techniki Aptos Needle 2G, wykorzystujące długie 50 cm nici, w całości pokryte wypustami, pochylonymi z dwóch stron w kierunku środka nici, wyposażone w podwójne igły obustronnie ostre, pozwalające na pokonywanie dowolnego konturu i wyznaczanie prawidłowego dla skutecznego liftingu wektora przebiegu nici.

Dla chirurgów dostępne są także Needle 2/0, które stanowią idealne uzupełnienie tradycyjnego liftingu twarzy, o skuteczną korektę obszaru podbródka.

Marks_Spring wwwWNIOSKI KOŃCOWE

Wiele zagranicznych firm próbowało wzorować się na wynalazku dr Sulamanidze, opracowując swoje własne technologie. Sama próba naśladownictwa (obarczona dodatkowo ograniczeniami patentowymi) bez rozumienia często zależności pomiędzy konstrukcją danej nici, jej cechami fizykalnymi, a właściwościami liftingującymi, czy biorewitalizacyjnymi, skutkuje rozczarowującymi pod względem efektywności rozwiązaniami pojawiającymi się na rynku.

Samo okrzyknięcie nici – nicią z wypustami nie czyni jej skuteczną w zakresie liftingu. Bogate doświadczenie firmy Aptos w wykonywaniu zabiegów liftingujących z użyciem nici i tworzenie stale nowych rozwiązań adekwatnie do potrzeb pacjentów i lekarzy, jest gwarancją jakości i skuteczności.

Aptos Nano Spring - needle
Aptos Nano Spring – needle

Szeroka paleta nici Aptos pozwala na bardzo zindywidualizowane podejście do potrzeb każdego pacjenta i stanowi skuteczne rozwiązanie problemu utraty jędrności i opadania tkanek z uwzględnieniem specyfiki danego obszaru twarzy i ciała. Ze względu na zachowanie naturalnego wyglądu oraz bezinwazyjność zabiegi te cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet i mężczyzn ceniących aktywny tryb życia.

Renata Frączek

Źródło: Aesthetic Concept

 


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>