Światowa nowość: hydroksyapatyt wapnia Crystalys – stężenie 55,7%

Premiera ekskluzywnego produktu Crystalys odbyła się w Polsce podczas XVI Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging w stołecznym hotelu Marriott w marcu b.r. To najsilniejszy na rynku biostymulator na bazie hydroksyapatytu wapnia, który wypełnia, harmonicznie wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do trwałej odbudowy. Przeczytaj o efektach i zobacz badania kliniczne

PIERWSZYCRYSTALYS logo

TAK SILNY

TAK INNOWACYJNY

TAK SKUTECZNY

Lekarze mogą już zapisywać się na bezpłatne szkolenia z zabiegu Crystalys. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 605-12-22-06

Kwas hialuronowy to za mało, może być jeszcze lepiej …Teraz jest Crystalys

Dzięki ciągłemu rozszerzaniu wiedzy o procesach starzenia i dążeniu do doskonałości powstał najsilniejszy na rynku preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia Crystalys 55,7% (CaHA), który natychmiast wypełnia,  harmonicznie wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do trwałej odbudowy. Przywraca twarzy idealne proporcje.

Marzenie o wiecznej młodości

Patrząc na niektóre gwiazdy show-biznesu ma się wrażenie, że czas działa na ich korzyść. To kompilacja nowoczesnych technologii, zaawansowanej medycyny i holistycznego podejścia do kwestii zdrowia i młodości. Marzenie o nieśmiertelności i idealnym, zawsze młodym ciele od zawsze towarzyszyło ludziom.

Efekt zastosowania preparatu CRYSTALYS Fot. Panaxia & Luminera
Efekt zastosowania preparatu CRYSTALYS Fot. Panaxia & Luminera

Dziś wzorem jest… natura

Medycyna estetyczna zdecydowanie skręciła w stronę holistyki. Organizm jest całością i tak też trzeba o niego dbać. Zdecydowanie sięga się po preparaty jak najbardziej zbliżone składem do substancji znajdujących się w ludzkim ciele (tzw. zgodne biologicznie).

Bardzo ważne: zabiegi medycyny estetycznej powinny teraz już nie tylko dawać efekt natychmiastowy czyli wizualny, ale także działać długofalowo: wpływać na regenerację i odnowę tkanek.

Ekspert w dziedzinie chirurgii plastycznej i estetyki twarzy, dr Herve’a Raspaldo uważa, że atrakcyjność twarzy uwarunkowana jest zaokrąglonymi konturami, wysokimi kośćmi policzkowymi i wyraźną linią żuchwy. Atrybuty te tworzą tzw. Trójkąt Piękna, zwany inaczej „sercem twarzy” – z podstawą w górnej, a wierzchołkiem w dolnej części twarzy.

Kwas hialuronowy to za mało

Od kilku lat jednym z najpopularniejszych wypełniaczy jest hydroksyapatyt wapnia. W niektórych przypadkach niemal całkowicie zastąpił wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym (np. przy modelowaniu kości policzkowych, poprawianiu konturu, korektach nosa czy usuwaniu wiotkości skóry).

Sam w sobie hydroksyapatyt wapnia (CaHA) nie jest nowością. W medycynie stosowany jest od ponad 20 lat (np. w implantologii i chirurgii), organy UE zaakceptowały go 11 lat temu, a w Polskiej medycynie estetycznej jest obecny od lat kilku.

Najbardziej rozpoznawalnym preparatem bazującym na hydroksyapatytcie wapnia jest na naszym rynku Radiesse™ (z 33-procentowym stężeniem CaHA). Według lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną jest to jeden z najbardziej lubianych przez pacjentów wypełniaczy (i najczęściej wybieranych).

Likwiduje zmarszczki i ubytki objętości, objawiające się efektem zapadniętej twarzy. Podawany w niewielkich dawkach ujędrnia  skórę. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Całkiem zrozumiałe, że pacjenci tak pokochali hydroksyapatyt wapnia.

CRYSTALYS_PACK_SHOTDążenie do doskonałości

Okazuje się, że może być jeszcze lepiej. Na rynku polskim pojawił się właśnie Crystalys. Jego producentem jest izraelska firma Panaxia & Luminera, od ponad 30 lat specjalizująca się w produktach farmaceutycznych i medycynie estetycznej.

Na czym polega innowacyjność tego preparatu?

Zacznijmy od tego, że Crystalys zawiera 55,7% hydroksyapatytu wapnia. Czyli niemal dwa razy tyle co wspominany wcześniej popularny preparat. Crystalys wykazuje dwuetapowe działanie: zawarty w preparacie żel (soda karboksymetylocelulozy) natychmiast wypełnia i harmonicznie wiąże się z tkanką, a dzięki tak wysokiemu stężeniu (55,7%) mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, dwa razy szybciej regeneruje, idealnie wygładza skórę dając naturalny wygląd.

Wypełniacz Crystalys przywraca twarzy idealne proporcje tzw. trójkąta piękna o którym wspomina dr Herve’a Raspaldo. Co więcej: pomimo, iż żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy efekt odmłodzenia utrzymuje się dłużej w porównaniu z zastosowaniem kwasu hialuronowego, a zmniejszenie wypełnienia jest tu minimalne. Preparat nie rozprzestrzenia się też do innych okolic organizmu.

Prawdziwy hit: odmładzające efekty zabiegu Crystalys utrzymują się do 2 lat,

Zabieg idealny, który jest jednocześnie: bezpieczny dla pacjenta i łatwy w obsłudze dla lekarza, daje natychmiastowe i długoterminowe efekty, jest trwały, ale ulega rozkładowi.Crystalys_hydroksyapatyt_wapnia_budowa_kolagenu_

Bezpieczne piękno

Warto wiedzieć jak najwięcej o tym, co będzie znajdować się w naszej skórze. Produkt Crystalys został stworzony przez firmę Panaxia & Luminera,  członka grupy złożonej z czterech instytutów, prowadzących działalność farmaceutyczną na rynku izraelskim od ponad 30 lat.

Panaxia & Luminera specjalizuje się w medycynie estetycznej oraz angażuje się badania i rozwój, którego celem jest opracowywanie innowacyjnych i generycznych produktów cechujących się najwyższą jakością.

Zobacz - certyfikat produktu CRYSTALYS
KLIKNIJ i zobacz – certyfikat produktu CRYSTALYS

Certyfikat CE

Warto podkreślić że zgodnie z prawem produkty wytwarzane przez Instytut farmaceutyczny Panaxia & Luminera posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, na rynek Amerykański certyfikat FDA, a na rynek Europejski certyfikat CE, który zaświadcza iż Crystalys został dopuszczony przez organy UE a w Polsce, jest zgłoszony w Urzędzie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (nr zgłoszenia ID 657423617385).

O jego popularności świadczy fakt, że co miesiąc sprzedaje się ponad 10 tys.  strzykawek.

Zobacz - Porejestracyjne retrospektywne badania kliniczne dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktu CRYSTALYS
KLIKNIJ i zobacz – Porejestracyjne retrospektywne badania kliniczne dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktu CRYSTALYS

Badania kliniczne

Bardzo istotne zarówno dla pacjentów jak i lekarzy: Crystalys przeszedł niezależne badania kliniczne oceniające parametry bezpieczeństwa, wydajności o raz zadowolenia pacjentów z kuracji. Warto podkreślić, że po użyciu tego właśnie produktu obrzęk po iniekcji, ból oraz wysięk były obserwowane rzadziej, niż przy zastosowaniu wypełniaczy o niższym stężeniu CaHA!

Po zastosowaniu Crystalys nie zanotowano żadnych przypadków świądu, ziarniaków, guzków, martwicy czy zakażeń.

Dla lekarza i pacjenta – warto wiedzieć!

Crystalys wstrzyknięty w skórę natychmiast wypełnia i liftinguje leczoną okolicę. Działanie długoterminowe polega na tym, że mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia tworzą siatkę wokół której następuje wzmożona produkcja i akumulacja nowego kolagenu.

Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu zapewniając trwałe wypełnienie w miejscu iniekcji. Dzięki temu Crystalys zapewnia nadanie wymaganej objętości oraz wspaniały efekt liftingu na co najmniej 2 lata.

Teraz więc, kiedy piękny, młodzieńczy wygląd mamy zagwarantowany, pozostaje już tylko zaplanować odpowiedni trening fizyczno-umysłowy, żeby nasze wnętrze nadążyło za idealnym ciałem. Nikt nas nie powstrzyma, prawda?

Odpowiedzi, które warto znać:

Czy CRYSTALYS® został zarejestrowany w Europie?

– Tak, CRYSTALYS® został dopuszczony przez organy UE. Posiada certyfikat CE, czyli ustalony przez Unię Europejską standard określający bezpieczeństwo produktów i potwierdzający, że został przebadany przez niezależne podmioty.

Czy zabieg CRYSTALYS® można wykonać u kosmetyczki?

– Nie, zabieg CRYSTALYS® jest wyłącznie przeprowadzany przez przeszkolonego lekarza.

Jak długo utrzymuje się efekt?

– Badania kliniczne udowodniły, że przy użyciu preparatu CRYSTALYS® efekty utrzymują się do dwóch lat.

Czy preparat CRYSTALYS® się wchłania?

– Tak CRYSTALYS® wchłania się całkowicie.

Czy w preparacie CRYSTALYS® są jakieś substancje sieciujące, jak to ma miejsce w wypełniaczach opartych na kwasie hialuronowym?

– Nie, produkt CRYSTALYS® nie zawiera żadnych czynników sieciujących BDDE i innych przez co jest wyśmienicie tolerowany przez organizm ludzki.

Przedstawiciel produktu w Polsce to Medical Pharma tel. 22 254-36-01.

www.crystalys.info

Źródło: Łukasz Burchard / Medical Pharma


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>