Podwójny podbródek – skutek SMS-owania?

Drugi podbródek to utrapienie niejednego pacjenta gabinetu medycyny estetycznej. Jest to defekt, z którym trudno sobie poradzić domową pielęgnacją. Problem, choć ma on niewątpliwie związek ze starzeniem się skóry, dokucza coraz młodszym osobom

Zimą pacjenci mogą go ukryć golfem lub szalem, latem – jedynie apaszką. To marne pocieszenie, zwłaszcza, że znane sztuczki makijażowe są tutaj skazane na porażkę. Podwójny podbródek należy z pewnością do tych defektów estetycznych, które pacjent czym prędzej chciałby się usunąć.

Jeszcze kilka lat temu dokuczał on głównie osobom starszym, czy pacjentom, walczącym z nadprogramowymi kilogramami. Dziś zmagają się z nim nawet osoby młode, które nie myślą o wygładzaniu zmarszczek.

eSeMeSowa szyja?

Są podejrzenia, że jednym z powodów, dla których wielu młodych pacjentów pyta o usuwanie podwójnego podbródka, jest zbyt częste korzystanie ze smartfona. Długie pochylanie się nad telefonem może doprowadzić do skrócenia mięśni szyi i spowodować opadanie dolnej szczęki.

Samo marszczenie się skóry na szyi powoduje zresztą tworzenie się nieestetycznego fałdu, który wygląda nie inaczej, jak właśnie drugi podbródek. Jako że zjawisko staje się coraz częstsze, zaczęło się mówić o tzw. “esemesowej szyi”, która do gabinetów medycyny estetycznej przywodzi nawet osoby po 20. czy 30. roku życia.

Najlepszym rozwiązaniem jest umiar w korzystaniu ze smartfona oraz przyjmowanie właściwej pozycji podczas używania urządzeń mobilnych. Trzymanie na wysokości wzroku, zamiast pochylania się nad telefonem zapobiegnie przynajmniej pogłębianiu się problemu, a to już bardzo dużo.

Ogromny wpływ na kondycję mięśni i skóry szyi ma także aktywność fizyczna. Pomocne są ćwiczenia odciążające kręgosłup, a także te rodzaje aktywności, które sprzyjają utrzymywaniu właściwej postawy, czyli np. pływanie. Dlaczego to takie ważne, aby działać też profilaktycznie? Otóż im szybciej nastąpi reakcja, tym łatwiej nie tylko skorygować podwójny podbródek, ale także go zlikwidować.

Z czasem coraz gorzej

Jako widoczną oznakę starzenia traktuje się głównie zmarszczki, jednak upływający czas pozostawia na naszym ciele również inne ślady, także w okolicach szyi. Wraz z wiekiem cofa się niestety kość żuchwy, dochodzi do zanikania mięśni, a skóra zaczyna wiotczeć. To główny powód powstawania podwójnego podbródka, występujący znacznie częściej, niż wspomniane wyżej efekty nadużywania smartfona.

Winne całej sytuacji może być także gromadzenie się w tym obszarze tkanki tłuszczowej. Nie znaczy to wcale, że jedyne, co można zrobić, to zaakceptować defekt, ponieważ medycyna estetyczna od jakiegoś czasu radzi sobie z tym problemem.

Aby pozbyć się podwójnego podbródka, należy przeważnie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej oraz napiąć lub też zlikwidować wiotką skórę. Dobrym początkiem terapii jest lipoliza iniekcyjna, która przy dwóch do trzech powtórzeniach pozwala pozbyć się zbędnego tłuszczu.

Niekiedy wystarczające jest użycie nici liftingujących, które podciągną skórę czyniąc tzw. drugi podbródek mniej widocznym. Czasem pozbycie się problemu wymaga głębszego działania w postaci terapii łączonej.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zastosowanie wszechstronnej technologii HIFU, a więc na przykład zabiegu urządzeniem Ultraskin II Absolute.

HIFU vs. podwójny podbródek

W większości przypadków, za które odpowiada luźna skóra w okolicach podbródka, zupełnie wystarczający jest zabieg napinający. Z dobrymi rezultatami wykorzystuje się tutaj technologię HIFU, czyli skoncentrowanych ultradźwięków, wywołujących efekt termiczny w skórze. Właśnie na niej bazuje urządzenie Ultraskin II Absolute, wykorzystywane nie tylko do modelowania sylwetki, ale i do bezoperacyjnego liftingu twarzy. Co istotne, jest ono przy tym i silne i precyzyjne, a zamierzony efekt pozwala osiągnąć bez przerywania ciągłości naskórka, dlatego pacjent nie musi później przechodzić rekonwalescencji.

HIFU to nic innego, jak wykorzystywanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych do wytworzenia punktów koagulacji na określonych głębokościach skóry. W ten sposób wywołuje się kontrolowane uszkodzenia tkanek i stymuluje procesy naprawcze prowadzące do skracania się włókien kolagenowych oraz produkcji nowego kolagenu. Przebudowa skóry po zabiegu urządzeniem Ultraskin II Absolute jest stopniowa i trwa do 2-3 miesięcy. Jej napięcie przekłada się nie tylko na wygładzenie zmarszczek, ale również właśnie na redukcję podwójnego podbródka – tłumaczy dr Roman Prończuk, dermatolog i lekarz zajmujący się medycyną estetyczną w “Klinice Mediderm”.

Jak wyjaśnia lekarza Ultraskin II Absolute dzięki możliwości wykorzystania kartridża 13 mm w razie konieczności pozwala też na redukcję tkanki tłuszczowej. Zaawansowana technologia i to, w jaki sposób energia cieplna stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, daje w przypadku HIFU znakomite efekty. Nie dość, że znaczna poprawa następuje już po jednym zabiegu, to jeszcze trwający do trzech miesięcy proces przebudowy gwarantuje, że uzyskany efekt będzie nie tylko naturalny, ale i długotrwały, utrzymujący się aż do dwóch lat.

Źródło: „Klinika MediDerm” dr Prończuk, Euroscalemed


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>