Jak skrócić rekonwalescencję po laserach

Pacjenci często obawiają się efektów ubocznych po zabiegach medycyny estetycznej z wykorzystaniem lasera. Zastanawiają się, po jakim czasie będą mogli wrócić do normalnego funkcjonowania. Zaczerwienienie, pieczenie, opuchlizna, swędzenie skóry mogą wywoływać obawy. Jakie kosmetyki warto stosować, by wesprzeć rekonwalescencję i by znacząco przyspieszyć regenerację skóry?

W dzisiejszych czasach różnorodność zabiegów oferowanych przez ekspertów medycyny estetycznej pomaga wielu osobom z różnymi potrzebami skóry. Procedury z wykorzystaniem lasera stały się integralną częścią dermatologii i medycyny estetycznej.

Na całym świecie coraz częściej wykonuje się zabiegi laseroterapii, takie jak m.in.: niwelowanie zmarszczek, korekcje blizn, rozstępów, zamykanie naczynek, poprawa kolorytu skóry, zabiegi odmładzające, pobudzające przebudowę kolagenu i ujędrniające skórę, depilacja, etc.

Każda z procedur z wykorzystaniem lasera wiąże się z podrażnieniem skóry, które może być kłopotliwe w ocenie pacjenta. W przypadku skóry twarzy szczególnie zależy nam na jak najszybszym zminimalizowaniu zaczerwienienia, pieczenia, opuchlizny i innych objawów, które mogą wywoływać obawy pacjentów. Czas w tym przypadku gra kluczową rolę.

Dlatego kosmeceutyki dedykowane do pielęgnacji skóry po laseroterapii powinny charakteryzować się wysoką skutecznością i szybkim działaniem.

Co po zabiegu laserowym?

Krem Laserat™ to nowy produkt na polskim rynku, który jest rekomendowany do pielęgnacji skóry po zabiegach laseroterapii. Szybko uspokaja, przynosi ulgę, łagodzi podrażnioną skórę, przywraca jej normalny próg wrażliwości, w krótkim czasie znacząco ogranicza uczucie pieczenia. Efektywnie zmniejsza zaczerwienienie, opuchliznę, swędzenie, nadwrażliwość, niweluje dyskomfort.

Szybkie  działanie kremu Laserat™ zawdzięczamy  starannie dobranej kompozycji składników aktywnych,  zastosowaniu peptydu biomimetycznego oraz technologii liposomalnej.

Laserat™ krem ponadto zawiera d-Pantenol, allantoinę, witaminę E,  masło shea i odpowiednio dba o nawilżenie, kojenie, odbudowę płaszcza lipidowego skóry oraz o ochronę przed wolnymi rodnikami.

Neuropeptyd (peptyd biomimetyczny) zawarty w kremie Laserat™, przenika przez warstwę rogową naskórka i dociera do głębszych warstw skóry, dzięki czemu  krem działa  skuteczniej  i efektywniej.

Jak działają peptydy biomimetyczne?

Zabiegi z wykorzystaniem impulsu laserowego powodują uwolnienie neuromediatorów i prozapalnych cytokin w skórze, które są odpowiedzialne za pojawienie się objawów takich jak: zaczerwienienie, opuchlizna, pieczenie, ogólny dyskomfort skóry.

Peptydy biomimetyczne naśladują działanie naturalnych peptydów, występujących w ludzkim organizmie. Neuropeptyd zawarty w kremie Laserat™ imituje działanie substancji, która zmniejsza wydzielanie Substancji P.

Dzięki temu ma on bezpośredni wpływ na zwężenie naczyń krwionośnych, redukcję nadwrażliwości, zaczerwienienia, opuchlizny i innych negatywny odczuć.

Skuteczność potwierdzona w badaniach

Badanie kremu Laserat™ przeprowadzono na 63 pacjentkach w wieku od 35 do 62 lat. Na skórę poddaną zabiegowi laserowemu aplikowano krem Laserat™ minimum 5 razy dziennie. Kondycja skóry oraz subiektywne odczucia badanych osób były weryfikowane i oceniane przez lekarza przed, podczas i po zabiegu.

Wykres 1. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie zaczerwienienia po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):

Wykres 2. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie opuchlizny po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):

Wykres 3. Czas po aplikacji kremu Laserat™, po którym zaobserwowano zmniejszenie swędzenia po zabiegu z użyciem lasera (laser frakcyjny, ablacja, BBL, depilacja):

Laserat™ krem jest przeznaczony do użytku medycznego w klinikach medycyny estetycznej oraz jako element pielęgnacji domowej po zabiegu laseroterapii.

Źródło: Pharmann


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>