Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała

Każde ciało starzeje się wraz z upływem lat. Skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki. Bardzo dobrze to widzimy obserwując w lustrze np. tzw. „chomiki” na twarzy, wiszący podbródek, wiotką skórę szyi, pomarszczoną skórę wokół oczu, czy na ramionach, udach i brzuchu. Istnieje wiele dostępnych metod opóźniania procesu starzenia się skóry. Jedną z nich jest wysokoenergetyczna, zogniskowana fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu (HIFU)

Autor artykułu: dr n.med. Piotr Niedziałkowski – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej “POLME”, członek Mediprevent

Istnieje wiele dostępnych metod opóźniania procesu starzenia się skóry. Każda z nich ma swoje wskazania i terapeutyczny efekt końcowy. Jedne z nich dotyczą tylko naskórka, inne penetrują głębiej. Peelingi działają powierzchownie, poprawiają koloryt naszej skóry, lasery frakcyjne działają na naskórek i skórę właściwą, toksyna botulinowa relaksuje mięśnie mimiczne.

Jeżeli jednak pomimo stosowania terapii odmładzających jesteśmy nadal niezadowoleni ze stanu skóry, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Możemy zastosować nici liftingujące lub lifting operacyjny. Jest to jednak ingerencja bardziej agresywna, która może wiązać się z powikłaniami.

Nowe technologie

Medycyna estetyczna nie stoi w miejscu. Co roku pojawiają się nowe technologie, które zaskakują skutecznością. Jedną z nich jest wysokoenergetyczna, zogniskowana fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu (HIFU- High Intensity Focused Ultrasound). Dotychczas była to metoda stosowana w medycynie chorych. Została zaimplantowana i dostosowana do potrzeb estetycznych.

Technologia polega na kontrolowanym, zogniskowanym umieszczeniu wiązki fal ultradźwiękowych na określonej głębokości.  Fale przechodzą przez naskórek i kumulują się w jednym punkcie, wewnątrz skóry, lub w tkance podskórnej, powodując drganie komórek, które w wyniku tarcia silnie się rozgrzewają.

Dochodzi w ten sposób do punktowych poparzeń w głębi skóry na jednej z trzech wybranych głębokości: 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm. Włókna kolagenowe skracają się i zostaje zainicjowany proces regeneracji, czyli tworzenia przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. W wyniku tego skóra staje się bardziej napięta i sprężysta.

Technologia HIFU okazała się nowym sposobem na osiągnięcie efektu liftingu bez wykonywania operacji.

Nowa odsłona metody HIFU

Od czasu wprowadzenia do medycyny estetycznej technologii HIFU pojawiło się kilka urządzeń dzięki, którym możemy uzyskiwać lifting skóry. Najnowszym z nich jest urządzenie UltraSkin II, dedykowane dla wszystkich, którzy wymagają poprawy kondycji skóry i uzyskania efektu liftingu.

Atutem tego urządzenia jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej i dzięki tej właściwości możemy konturować twarz oraz redukować pokłady tkanki tłuszczowej brzucha.

W porównaniu z dostępnymi na rynku urządzeniami, UltraSkin II pozwala na znacznie większe skoncentrowanie fal ultradźwiękowych, dzięki czemu energia termiczna ogniskowana jest na mniejszym obszarze. Przekłada się to na mniejszą bolesność zabiegu oraz ogólną poprawę rezultatów terapii. Zabieg może być z powodzeniem stosowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Zastosowania UltraSkin II w poprawie kondycji skóry: poprawa napięcia skóry twarzy, przywrócenie młodzieńczego konturu twarzy, lifting opadających brwi, zmniejszenie zmarszczek na czole, poprawa skóry powiek dolnych, wygładzenie zmarszczek na wardze górnej (tzw. zmarszczki palacza), lifting podwójnego podbródka, rewitalizacja starzejącej się skóry szyi i dekoltu, poprawa napięcia skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, kolan, uzyskanie elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży, redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki

Komfortowy zabieg

Zabieg z zastosowaniem urządzenia UltraSkin II jest praktycznie bezbolesny i trwa od 15 do 40 minut w zależności od okolicy. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie delikatnie drapanie. Po zabiegu skóra jest napięta, delikatnie zaczerwieniona. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać niewielka nadwrażliwość przy dotyku. Efekty liftingu widoczne są już po jednym zabiegu. Zabieg może być wykonany jedynie na zdrowej skórze.

W zależności od zastosowanej głowicy uzyskujemy kontrolowane, punktowe zniszczenie tkanki na różnych głębokościach. Przy każdym zabiegu stosujemy głowice, dzięki którym uzyskujemy koagulację na głębokości 4,5 mm, 3 mm i 1,5 mm.

Koagulacja na głębokości 4,5 mm pozwala lekarzowi uzyskać efekt liftingu, gdyż tu znajduje się warstwa mięśniowo – powięziowa, na której pracują chirurdzy plastycy wykonując lifting operacyjny. Koagulacja na głębokości 3 i 1,5 mm pozwala poprawić kondycję skóry właściwej. Podczas całego zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka co sprawia, że po zabiegu można wykonać makijaż i wrócić do codziennej aktywności.

Nowością jest głowica 13mm, dzięki której redukujemy tkankę tłuszczową, uzyskując poprawę stanu skóry brzucha.

Optymalny i bezpieczny wybór

Zastosowanie UltraSkin II pozwala uzupełnić ofertę zabiegów o urządzenie, którego trudno zastąpić czymś innym. Jako lekarz uważam, że lifting operacyjny to ostateczność i zanim będzie wykonany, należy wykorzystać wszystkie dostępne metody rewitalizacji skóry. Bezoperacyjny lifting jest jedną z nich.

Warto pamiętać, że wykonanie zabiegu to nie tylko dobry sprzęt. Gdyby tak było moglibyśmy robić to sami w domu. Wybierając metodę należy bardzo dobrze wybrać lekarza, który bezpiecznie wykona terapię. Zabieg HIFU jest bezpieczny w rękach wykwalifikowanego lekarza, który zapewni, że podczas zabiegu nie dojdzie do uszkodzenia naczyń i nerwów.

Po zabiegu pacjent powinien być poinformowany o odpowiednim odżywianiu i suplementacji, które zapewnią szybką i optymalną produkcje kolagenu.

Autor: dr n.med. Piotr Niedziałkowski

Źródło: Euroscalemed


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>