Profiloplastyka – najnowszy trend w odpowiedzi na potrzeby pacjentów

Medycyna estetyczna bardzo szybko się rozwija, nieustannie oferując pacjentom nowoczesne techniki anti-aging, zabiegi korekcji czy metody poprawy jakości skóry. Z roku na rok zmieniają się ideały piękna, ale także potrzeby pacjentów. Jak czas pandemii wpłynął na kształtowanie się tych wymagań?

Nasze życie przeniosło się w większości do świata wirtualnego – spotkania online, projekty, rozmowy i plany tworzymy w internetowej rzeczywistości przy ciągłym udziale kamer. To sprawia, że zdecydowanie dłużej, niż do tej pory, obserwujemy swoją twarz na ekranie i przyglądamy się sobie dość szczegółowo.

To z kolei wpływa na postrzeganie siebie, a pacjenci coraz częściej zgłaszają się do klinik z prośbą o poprawę profilu twarzy czy przywrócenie harmonii w jej proporcjach. Odpowiedzią na te potrzeby jest profiloplastyka medyczna.

Profiloplastyka medyczna – seria zabiegów dla pięknego profilu

To niechirurgiczny zabieg z zastosowaniem wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Tego typu zabieg pozwala na uzyskanie u pacjenta bardziej harmonijnych rysów twarzy, zapewniając efekt widoczny szczególnie z profilu.

Wpływa on też  pozytywnie na ogólny odbiór twarzy en face. Ta technika wymaga wprawnego oka, ponieważ efekt zabiegu zależy od znajomości i zrozumienia proporcji twarzy oraz charakterystycznych cech jej poszczególnych stref (szerokości, wysokości, wypukłości, kątów itp.). Dlatego ważne jest opracowanie planu i omówienie go z pacjentem, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu.

Jakie obszary możemy poprawić za pomocą profiloplastyki?

– W obszarze nosa można wykonać rhinoplastykę medyczną, czyli korektę kształtu i krzywizny nosa oraz zniwelować tzw. „garbki” lub delikatnie podnieść czubek nosa. To krótki zabieg, ale efekt widoczny jest niemal natychmiast po iniekcji. Do tego celu polecane są produkty średniowolumetryczne (STYLAGE M, STYLAGE L  lub typowo wolumetryczne jak STYLAGE XL), które dobrze adaptują się do tkanek w tej okolicy.

– Ważnym elementem twarzy jest broda. Już niewielkie modelowanie tego obszaru przywraca profilowi twarzy subtelny wygląd, zwłaszcza w kwestii korekcji tzw. „cofniętej brody”, która jest kompleksem wielu pacjentek, a jeszcze do niedawna mogła być poddana korekcji wyłącznie operacyjnie. W tym zabiegu najlepiej sprawdzi się produkt mocniej wolumetryczny np. STYLAGE XL, XXL.

– Wyraźnie zaznaczona linia żuchwy jest również obiektem pożądania wśród pacjentów. Dzięki temu można nadać twarzy wyrazistego charakteru i poprawić jej kontur.

– Dopełnieniem profilu marzeń jest korekcja i uwypuklenie ust przy pomocy STYLAGE Special Lips czy STYLAGE M.

Jakie cechy preparatów STYLAGE sprawdzają się w tego typu zabiegach?

Odpowiednia reologia oraz wysoka trwałość produktów STYLAGE to kluczowe cechy przydatne przy modelowaniu poszczególnych elementów twarzy. Usieciowanie preparatów przy pomocy technologii IPN-like pozwala na odpowiednią adaptację wypełniacza do tkanek i minimalizowanie ryzyka powstania grudek czy nierówności.

System iniekcji Bi-Soft zapewnia łatwość aplikacji preparatu i zapewnia komfort pracy lekarza a co za tym idzie również pacjenta. Szeroka gama produktów STYLAGE pozwala na odpowiednie dobranie produktu w zależności od potrzeb pacjenta i konkretnego obszaru korekcji.

Dowiedz się więcej na temat profiloplastyki

Dr n. med. Marcin Ambroziak oraz Lek. med. Łukasz Ordynowski podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat profiloplastyki w trakcie webinaru, który można wciąż zobaczyć na platformie vivacy-learn.com.

Istnieje możliwość darmowej rejestracji i obejrzenia nagrania. Webinar jest dostępny pod linkiem: https://vivacy-learn.com/en/formation/155

Źródło: LABORATOIRES VIVACY POLSKA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>