Secret Duo: innowacyjna platforma medyczna

O urządzeniu Secret DUO opowiada lek. Anna Płatkowska-Szczerek (klinika Anclara Health & Aesthetics), specjalizantka w dziedzinie dermatologii i wenerologii Wojskowego Instytutu Medycznego, CSK w Warszawie która ukończyła studia doktoranckie w Zakładzie Psychodermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Znana jest m. in. z programów telewizyjnych takich jak: „Sekrety Lekarzy”, „Warsztat Urody”, „Ekstra zmiana” i „Studio Urody” TVN Style oraz “Operacja Zdrowie” TVP

Anna Płatkowska-Szczerek: – Secret DUO to innowacyjna platforma medyczna dla procedur indywidualnych i terapii łączonych. To kombinacja radiofrekwencji mikroigłowej i frakcyjnego lasera erbowo-szklanego 1540 nm ze wszystkimi zaletami systemu Secret RF, w tym głowicą Smart Cure do endoliftingu, mikroigłową oraz pełnym asortymentem specjalistycznych kaniul, igieł i końcówek zabiegowych.

Przy jakich wskazaniach sprawdzi się Secret DUO?

– Jest ich mnóstwo! Przede wszystkim należy wymienić tonowanie, napięcie i odmłodzenie skóry, ale również leczenie blizn (w tym potrądzikowych) i rozstępów. Inne wskazania to na przykład leczenie nadpotliwości i zamykanie naczyń, a nawet stosowanie technik termokoagulacyjnych dzięki głowicy Smart Cure™ wykorzystującej elektrody igłowe. Platforma Secret DUO jest bardzo uniwersalna. Żeby wymienić wszystkie możliwości musieliby Państwo zwiększyć objętość tego wydania magazynu [śmiech].

Brzmi intrygująco! Na jakie zatem korzyści mogą liczyć pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg tym urządzeniem?

– Secret DUO zapewnia zdecydowanie efektywniejsze leczenie przy minimalnych niedogodnościach i praktycznie braku jakichkolwiek przestojów w codziennym funkcjonowaniu moich pacjentów. Po zabiegu doświadczają ciągłej poprawy przez kolejne miesiące ze wzrastającą każdego dnia satysfakcją. Ich skóra zyskuje zauważalnie lepszą strukturę, gładkość i jędrność oraz zostaje napięta już w ciągu pierwszego miesiąca, a ostatecznie będzie wyglądała na zdrowszą, młodszą i świeższą. Secret DUO pozwala również skutecznie leczyć szeroki zakres problemów dermatologicznych bez ryzyka wystąpienia powikłań, na przykład pajączków naczyniowych lub aktywnych zmian trądzikowych. Stosowanie terapii łączonych okazało się kluczowe dla osiągnięcia tak zadowalających rezultatów nie tylko w mojej ocenie, ale przede wszystkim pacjentów.

Proszę rozwinąć myśl…

– Stosując obie technologie w trakcie pojedynczego zabiegu, zwiększam jego efektywność, począwszy od większego zadowolenia pacjentów z rezultatów leczenia aż po wydajność czasowo-finansową gabinetu. Nieablacyjne frakcyjne wiązki lasera erbowo-szklanego są koncentrowane w skórze właściwej i kierowane głównie do wody skórnej, co skutkuje ogrzaniem kolagenu i przebudową skóry bez efektu ablacyjnego na warstwie naskórkowej. Ten delikatny proces odnawiania skóry znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych w porównaniu z leczeniem laserami ablacyjnymi i, jak pokazuje praktyka, świetnie potęguje efekty uzyskiwane przez radiofrekwencję mikroigłową. Obie strony czerpią wymierne korzyści. Naturalne zatem było, iż uznałam Secret DUO za godną uwagi inwestycję.

No właśnie. Słowo klucz: inwestycja. Co jeszcze powinny wziąć pod uwagę gabinety zainteresowane wprowadzeniem do swojej oferty Secret DUO?

– Rynek medycyny estetycznej jest otwarty na nowinki technologiczne podobnie jak pacjenci, którzy trafiają do naszych gabinetów, oczekując najnowszych i najskuteczniejszych rozwiązań ich problemów. Czuję się zobowiązana zapewnić im możliwie najlepsze doświadczenie i spełnić pokładane nadzieje. Należy wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom, ale powinna to być przemyślana inwestycja, ponieważ łatwo jest ulec pustym hasłom, a rzeczywistość może okazać się rozczarowująca.

W przypadku Secret DUO czerpiemy korzyści z doświadczenia i innowacyjności producenta. Połączenie dwóch technologii w jednym nowoczesnym, stylowym i kompaktowym urządzeniu jest rzadko spotykane. Jedną z najistotniejszych dla mnie kwestii jest bezpieczeństwo i certyfikacja. Secret DUO otrzymał certyfikaty medyczne FDA i CE, a cała marka Secret cieszy się globalną renomą specjalistów medycyny. Co więcej pracując każdego dnia z danym sprzętem polegamy na jego jakości i naturalności obsługi.

W końcu jako narzędzie pracy powinien ją ułatwiać, a nie utrudniać.

Dobry zakup charakteryzuje przyjemność z pracy i poczucie pewności – takie właśnie wrażenia zapewnił mi Secret DUO i znalazł miejsce w gabinecie. Wszystkie najważniejsze w mojej ocenie warunki zostały spełnione, pozostałe udogodnienia i możliwości stanowiły wartość dodaną. Nowość pojawiła się kilka miesięcy temu i pacjenci szybko ją wychwycili w ofercie. Jak wspominałam wcześniej, każdy poszukuje dziś optymalizacji, czy to pod kątem czasu, czy finansów. Terapie łączone i Secret DUO zapewniły te oszczędności zarówno moim pacjentom, jak i klinice.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>