Monika Nunberg-Sawicka: spełnić potrzeby pacjentów

Coraz więcej pacjentów nie chce wyglądać nienaturalnie, obawiają się bólu i powikłań – mówiła doktor Monika Nunberg-Sawicka podczas konferencji IBSA Valuance Academy, która odbyła się w Warszawie, w dniach 8-9 września.

Starając się nakreślić potrzeby pacjentów doktor Monika Nunberg-Sawicka sięgnęła do wydanego w tym roku “Raportu Rynku estetycznego 2023”. Przytoczyła m. in. dane, z których wynika, że dla 74 proc. osób głównym powodem wizyty w gabinecie jest chęć uzyskania młodszego wyglądu, z kolei 31 proc. jako powód niekorzystania z zabiegów medycyny estetycznej podało obawę przed nienaturalnym efektem.

Oczekiwania pacjentów

Coraz więcej pacjentów nie chce wyglądać nienaturalnie, obawiają się bólu i powikłań – mówiła lekarka. Jej zdaniem odpowiedzialny lekarz, który dba o swojego pacjenta powinien zaproponować mu bezpieczne procedury oraz przebadane produkty, które wyróżniają się sprawdzonymi schematami podawania.

Zwróciła uwagę na wzrost zainteresowania zabiegami na ciało. Powołując się na dane z Raportu Rynku estetycznego 2023 doktor Monika Nunberg-Sawicka zauważyła, że stosunkowo często pacjenci szukają zabiegów poprawiających szyję, dekolt oraz grzbiety rąk.

Jej zdaniem preparat Profhilo odpowiada na większość najczęściej zgłaszanych potrzeb pacjentów.

Optymalne schematy podawania

Monika Nunberg-Sawicka podczas wykładu na wrześniowej konferencji IBSA Valuance Academy zwracała uwagę, że badania kliniczne preparatów Profhilo były przedłożone komisji etycznej we Włoszech oraz zostały opublikowane w pismach naukowych. Przypomniała, że dzięki zastosowanej w preparatach technologii stabilizacji termicznej, uniknięto dodawania czynnika sieciującego oraz uzyskano materiał o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego.

Dzięki charakterystycznym właściwościom preparat ten potrafi się stosunkowo długo utrzymywać. Daje wyraźne efekty poprawy jakości skóry i wypłaszczenia zmarszczek – tłumaczyła lekarka. Radziła trzymać się opracowanych schematów podawania, które uwzględniają specyfikę materiału.

Opowiadała o metodzie Bio Aesthetic Points (BAP) opracowanej przez IBSA, która pozwala uzyskiwać optymalne efekty zabiegów. – Punkty zlokalizowana są w obszarach o niskiej oporności tkankowej i dużej dynamice mimicznej oraz odpowiadają powierzchownym przedziałom tłuszczowym. Dzięki temu produkt ma skuteczne działanie na skórę właściwą – wyjaśniała.

Przebadane bezpieczeństwo

Podczas wykładu doktor Monika Nunberg-Sawicka powołała się na publikację, dotyczącą bezpieczeństwa stosowania preparatów Profhilo, przygotowaną przez prof. Daniela Cassuto. Wraz z zespołem przeanalizował on dostępne doniesienia naukowe z lat 2015-2018 obejmujące około 40 tys. pacjentów.

Jak informowała doktor Nunberg-Sawicka udokumentowano tylko 12 zdarzeń niepożądanych. Na dodatek wszystkie zostały zakwalifikowane jako miejscowa reakcja nadwrażliwości i ustąpiły bez komplikacji w wyniku zastosowanego leczenia. Nie były to jedyne badania wspomniane przez lekarkę, w których udowodniono zarówno skuteczność Profhilo jak i bezpieczeństwo w długoterminowym stosowaniu.

Zabiegi na ciało

Doktor Monika Nunberg-Sawicka  w swoim wystąpieniu podczas IBSA Valuance Academy zwróciła też uwagę na preparat Profhilo Body, zarejestrowany do stosowania na ciało.

Pokazała badania doktor Adele Sparavigna, opublikowane w tym roku w Journal of Plastic and Pathology Dermatology z których wynika, że można go stosować z powodzeniem w przypadku łagodnej i umiarkowanej szorstkości oraz wiotkości skóry ramion, brzucha i kolan. W badaniach zanotowano istotną poprawę zarówno w ocenie klinicznej, jak również, co nie jest bez znaczenia, w ocenie samych pacjentek.

Jak wskazała doktor Monika Nunberg-Sawicka pozytywne efekty uzyskano również w badaniach, dotyczących poprawy jakości skóry na dłoniach, w okolicach szyi i dekoltu.

Autor: Daniel Mieczkowski

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>