Czyżby znaleziono idealny wypełniacz?

Wiele na to wskazuje. Eksperci mówią o produkcie, spełniającym najwyższe wymagania: wypełniaczach TEOSYAL i TEOSYAL RHA marki TEOXANE, które przebojem podbijają gabinety medycyny estetycznej na całym świecie. Ich świetne przyjęcie potwierdzają liczne nagrody branżowe, na czele z przyznanym we wrześniu na kongresie AMEC 2017 w Monaco tytułem najlepszego wypełniacza dla TEOSYAL RHA 4.

Marka TEOXANE uzyskała w 2017 roku w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dokument zatwierdzający sprzedaż na rynku amerykańskim trzech wypełniaczy tkankowych opartych na kwasie hialuronowym TEOSYAL RHA®2, RHA®3 i RHA®4.

Dlaczego właśnie TEOSYAL? Czystość i bezpieczeństwo

Wypełniacz ma być bezpieczny, skuteczny i oczywiście – trwały oraz ekonomiczny. Te cechy preparatów wypełniających jednym tchem wymieniają klientki gabinetów medycyny estetycznej. Czy taki preparat istnieje i co do tej listy pożądanych cech wypełniacza dodaliby eksperci?

Organizm traktuje wypełniacz jak implant, na którym mogą bujnie rozwijać się rozmaite bakterie. Tworzą one w tkankach tzw. biofilm –  tłumaczy dr hab. nauk medycznych Wioletta Barańska-Rybak. Dlatego jednym z najważniejszych czynników, decydujących o jakości wypełniacza, jest jego czystość.

Jak wyjaśnia Iwona Radziejewska-Choma lekarz z Saska Clinic w Warszawie, brak zanieczyszczeń związkami immunogennymi, czy pozostałościami po produkcji na podłożu bakteryjnym eliminuje ryzyko nadkażeń bakteryjnych i powstania biofilmu.

Pod względem czystości preparaty TEOSYAL nie mają sobie równych.  – Na rynku dostępnych jest mnóstwo kwasów hialuronowych, niektórych w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak w dużej części przypadków nie spełniają one tek rygorystycznych norm, jak TEOSYAL –  przekonuje doktor Iwona Radziejewska-Choma. – Ich jakość jest także poparta dużą ilością badań klinicznych potwierdzających bezpieczeństwo ich stosowania, na które innych firm często nie stać.

Trwały jak… TEOSYAL

Do zabiegów wypełniania wybieram preparaty, które mają jak najwyższą siłę nośną przy małej objętości produktu – informuje dr Małgorzata Kocot, dermatolog i dyrektor kliniki IkonaCity w Gliwicach. – Mają one zdolność „unoszenia” tkanek przy małej ilości preparatu. Ta cecha ma także znaczenie finansowe dla pacjenta: mała ilość preparatu pozwala uzyskać efekt, który osiągnęlibyśmy przy zdecydowanie większej ilości innych preparatów – wyjaśnia.

Kolejnym plusem preparatów TEOSYAL I TEOSYAL RHA jest szeroki wachlarz produktów od nisko usieciowanych po te najbardziej gęste, które mają wyjątkową w stosunku do innych wypełniaczy na rynku tzw. wiskoelastycznosć i kohezyjność – dodaje Iwona Radziejewska-Choma.

Te skomplikowane stwierdzenia, oznaczają, że niewielką ilością produktu jesteśmy w stanie uzyskać oczekiwany i długotrwały efekt, a preparat nie sprawia niespodzianek i nie przemieszcza się pod skórą po zabiegu – tłumaczy lekarka.

Możliwości wypełniacza jak… metamorfoza

Kolejną zaletą linii preparatów TEOSYAL i TEOSYAL RHA jest szeroka gama produktów, przeznaczonych do korekty różnych problemów i obszarów. Dają one możliwość idealnego dopasowania produktów do problemu, jaki chcemy leczyć, czy korygować. Dzięki temu już podczas jednej wizyty w gabinecie, z pomocą różnych preparatów w różnych obszarach twarzy można dokonać całościowej metamorfozy.

W gamie TEOSYAL znajdziemy też produkty ze znieczulającą lidokainą lub bez niej (przeznaczone dla pacjentów z alergią na lidokainę) oraz produkty “lżejsze” lub “cięższe”, idealne do różnych typów skóry – cięższej i tłustej, lub cienkiej i podatnej na zmiany.

Pod oczy do korekcji doliny łez jest przeznaczony specjalny preparat, będący połączeniem usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz kompleksu regenerującego skórę. Do biorewitalizacji skóry służy preparat, który poza kwasem hialuronowym nieusieciowanym zawiera aminokwasy potrzebne do produkcji kolagenu, antyoksydanty oraz witaminy.

W porównaniu do wypełniaczy innych firm, których oferta jest ograniczona  do wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego tylko o dwóch gęstościach, oferta TEOXANE  jest niezwykle różnorodna – uważa doktor Iwona Radziejewska-Choma. – Inny kwas jest przeznaczony do ust, inny do drobnych zmarszczek, do korekcji  “doliny łez” czy do głębokiej rewitalizacji skóry. Moja ulubiona gama nowych produktów jest przeznaczona do dynamicznych okolic twarzy. Te produkty nie mają odpowiednika w żadnej innej firmie – dodaje ekspert.

Źródło: TEOXANE


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>