Jakie zabiegi peptydowe w jakim wieku

O zabiegach peptydowych dla osób w różnych przedziałach wiekowych od 20, przez 35 po 50 lat opowiada doświadczona doktor Barbara Kropiwnicka, specjalistka w dziedzinie pediatrii, medycyny rodzinnej i chorób zakaźnych, która przyjmuje w stołecznym gabinecie “Ageless Clinic” wraz z córką Anną, znaną w mediach społecznościowych jako “Lekarka w wielkim mieście”

Jak zauważa Barbara Kropiwnicka w gabinecie pojawiają się całkiem młode dziewczyny najczęściej chcące poprawić usta. Kobiety po trzydziestce liczą na poprawę jakości skóry i niwelowanie zmarszczek. W grupie wiekowej 50+ lekarz może zaproponować mocniejsze zabiegi wypełniające i rewitalizujące a także skorzystać z technologii napinających skórę lub nici.

W gabinetach pojawiają się też mężczyźni. – Najczęściej z problemami związanymi z włosami – zauważa Barbara Kropiwnicka i dodaje, że w celu powstrzymania wypadania i wzmocnienia włosów można im zaproponować serię zabiegów mezoterapii skóry głowy z wykorzystaniem preparatu peptydowego DR.CYJ Hair Filler.

Zabiegi 20 plus

Okazuje się, że w tym wieku kobiety zaczynają interesować się medycyną estetyczną a także decydują się na pierwsze zabiegi. Skóra 20 latki jest napięta i nie potrzebuje zabiegów redukujących zmarszczki.

Z mojego doświadczenia wynika, że dosyć często młode dziewczyny zgłaszają się na powiększanie ust – mówi nam Barbara Kropiwnicka i wyjaśnia, że do wyboru jest sporo możliwości nawilżenia lub powiększenia ust.

Do lekkiego nawilżenia delikatnego wypełnienia sprawdza się Revofil Fine. Natomiast już do kształtowania ust można wykorzystać Revofil Plus – mówi lekarka. Podkreśla, że jest zwolenniczką naturalnych ust, lekko wypełnionych, nieprzesadzonych.

Zabiegi 35 plus 

W tym wieku zaczynają być widoczne niedoskonałości skóry, na które ma wpływ wiele czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych. – Odnowa komórkowa w skórze zaczyna ulegać stopniowemu spowolnieniu, mniej kolagenu i elastyny oznacza utratę sprężystości i elastyczności skóry. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki – mówi lekarka.

Jej zdaniem w takich przypadkach warto skorzystać z zabiegów rewitalizacji skóry, czy wypełnienia pierwszych zmarszczek. – Zdarza mi się wykorzystywać w tym celu peptydowy preparat z kwasem hialuronowym Revofil Plus – zdradza nam Barbara Kropiwnicka.

Poza tym w drobnych zmarszczkach dobrze sprawdza się jej innowacyjny CG Styler600, który niweluje pierwsze zmarszczki wokół ust, okolic oczu. – Możemy też wejść z zabiegami wypełniającymi takim jak Revofil Ultra i podkreślić kości policzkowe brodę, wymodelować kąty żuchwy – zauważa.

Zabiegi 50 plus

Po przekroczeniu 50 r. ż. lekarze i pacjentki zastanawiają się jak zapobiegać negatywnym skutkom wieku. Coraz wyraźniejsze są też problemy związane z działaniem grawitacji i opadaniem tkanek… (…)

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu “Rynku estetycznego”)

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>