Nabór do najstarszej szkoły medycyny estetycznej

Polskie Towarzystwo Lekarskie w 2002 roku powołało pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL (PSME). Do tej pory ukończyło ją już ponad 600 absolwentów. Do 10 października można jeszcze stać się studentem tej szkoły. – Nie wyobrażam sobie zajmowania się medycyną estetyczną bez ukończenia szkoły, która kompleksowo prowadzi kształcenie w tej dziedzinie – mówi chirurg Waldemar Jankowiak, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Medycyna estetyczna to dziedzina, która niedawno obchodziła swoje ćwierćwiecze w Polsce. W tym okresie zyskała grono wiernych pacjentów i lekarzy, którzy swoim doświadczeniem i pasją dzielą się z innymi, dlatego wymaga profesjonalnej edukacji i stałego podnoszenia umiejętności teoretycznych i praktycznych. Zdobyta wiedza z zakresu tej dziedziny powinna opierać się na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość weryfikacji wiedzy pod okiem ekspertów.

Co nowego w najstarszej szkole

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, dzięki czemu program zajęć odpowiada oczekiwaniom słuchaczy – mówi dyrektor PSME PTL, doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA, zapraszając do rekrutacji na uczelnię.

W tym roku wszystkich z pewnością zaskoczy wyjątkowa lokalizacja PSME w sercu Warszawy, która zwiększy komfort i warunki nauki, a dzięki nowym możliwościom w tym roku odbędzie się o wiele więcej zajęć praktycznych dla studentów ostatniego roku – opowiada. – W ten sposób przyszli lekarze medycyny estetycznej będą mogli nauczyć się jak kompleksowo zadbać o swoich pacjentów – dodaje.

– Ale to nie koniec niespodzianek. Do programu wprowadzamy nowe innowacyjne zmiany, które wpłyną pozytywnie na efekty kształcenia – informuje dyrektor PSME. – Serdecznie zapraszam do rekrutacji! – zachęca doktor Andrzej Ignaciuk.

Naukę w szkole może podjąć każdy lekarz, który posiada dyplom ukończenia Akademii Medycznej na kierunku lekarskim i czynnie wykonuje swój zawód.

Czym wyróżnia się PSME

Tradycja połączona z innowacyjnością programu – PSME jako pierwsze w Polsce szkoli lekarzy w dziedzinie medycyny estetycznej, będąc jednocześnie jednostką najstarszego towarzystwa lekarskiego w naszym kraju. Wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania medycyny estetycznej sprawiło, iż dyplom PSME zyskał międzynarodową rekognicję a program nauki jest stale wzbogacany. PSME PTL posiada Certyfikację Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu i Europejskiej Federacji Szkół Medycyny Estetycznej (EFAMS).

Wszechstronni wykładowcy z całego świata – wykładowcami PSME są specjaliści oraz wykładowcy renomowanych uczelni medycznych z kierunków związanych bezpośrednio z medycyną estetyczną. Dzięki zagranicznym kontaktom PSME oferuje inspirujące wykłady i pokazy wykonywane przez niezwykłych ekspertów z różnych zakątków świata.

PSME prowadzone jest przede wszystkim przez lekarzy praktykujących medycynę estetyczną, śledzących jej stały rozwój – to szczególnie istotne wobec ciągłych zmian w technologii i nowości w branży farmaceutyczno-kosmetycznej. Wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu kompleksowo przygotowują studentów do wykonywania zawodu lekarza medycyny estetycznej.

PSME PTL oprócz klasycznej formy nauki oferuje liczne zajęcia praktyczne – studenci III roku mają wyjątkową szansę na wykonanie pierwszych samodzielnych zabiegów przeprowadzonych pod opieką wykwalifikowanych ekspertów przy użyciu profesjonalnego sprzętu i preparatów.

Weryfikacja wiedzy – egzamin i praca dyplomowa – nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed Komisją złożoną ze specjalistów. Absolwenci uzyskują tytuł lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej, co stanowi niezwykle ważne potwierdzenie dla przyszłych pacjentów.

Rekomendacje ekspertów

Doktor Małgorzata Żak, lekarz rodzinny, lekarz medycyny estetycznej, członek zarządu PTMEiAA: – Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej to jedyny system kształcenia, podobny do uzyskiwania specjalizacji. Kursy, których obecnie jest bardzo dużo, prowadzone są przez bardzo różne osoby, a ich kompetencje nie są weryfikowane przez żadną instytucję, do której można mieć zaufanie. Kursy stanowią doskonałe narzędzie doszkalające, ale tylko gruntowna wiedza, którą póki co można zdobyć podczas kształcenia w kilkuletniej szkole medycyny estetycznej, nie w klasycznym procesie specjalizacyjnym, pozwala ocenić wartość takiego kursu i poddać w uzasadnioną wątpliwość niektóre przekazywane na nim informacje.

Doktor Waldemar Jankowiak chirurg, lekarz medycyny estetycznej, wiceprezes PTMEiAA: Nie wyobrażam sobie zajmowania się medycyną estetyczną bez ukończenia szkoły, która kompleksowo prowadzi kształcenie w tej dziedzinie. To ogromny zakres wiedzy porównywalny, choć obecnie nieformalnie, z innymi specjalnościami lekarskimi. Ukończenie PSME gwarantuje, że lekarz nie będzie dysponował zestawem przypadkowo zdobytych na różnych kursach umiejętności, a spójną, rozległą wiedzą, która umożliwia bezpieczne i kompleksowe leczenie pacjentów.

Doktor Małgorzata Łopuszyńska dermatolog, lekarz medycyny estetycznej: Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej jest pierwszym poważnym krokiem edukacyjnym w życiu lekarza praktykującego medycynę estetyczną. Otrzymujemy tu bogatą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, która pozwala nam holistycznie podejść do problemów starzenia, zdrowia i stylu życia oraz dopasować zabiegi do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nie tylko fragmentu jego ciała. Jest to wiedza, której nie zastąpi nam trzydniowy kurs czy szkolenie firmowe!

Źródło: PSME


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>