Dermapen oczami specjalisty

Śmiało mogę powiedzieć, że zabiegi z użyciem Dermapen należą  do najpopularniejszych w naszej klinice – stwierdza doktor Dominika Paradowska z „Klinika Medycyny Estetycznej dr Paradowska” z  Krakowa, autorka artykułu.

Zabiegom poddawani są pacjenci w każdym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oczywiście, dla każdego pacjenta lekarz indywidualnie dobiera rodzaj i częstotliwość zabiegow. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie  od 4 do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki terapiom łączonym

Na przykład: Dermapen i laser sprawdzają się zwłaszcza w leczeniu blizn  potrądzikowych. Taka kombinacja zabiegów potrafi zredukować blizny potrądzikowe w 70-80%. Różnica w wyglądzie skóry jest ogromna a pacjenci są zachwyceni. Często my sami jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, jak spektakularne mogą  być efekty.

Niedawno przyjęłam pacjentkę ze świeżymi bliznami po wypadku. Brzegi rany były uniesione, bolesne, twarde. Po 4 zabiegach Dermapenem z osoczem bogatoplytkowym po bliznach właściwie nie ma  śladu. To niesamowite!

Dermapen świetnie sprawdza się także przy cerach tłustych, z problemem rozszerzonych porów. Systematycznie wykonywane zabiegi hamują  wydzielanie sebum, regulują prace gruczołów łojowych, likwidują zaskórniki.

Nowe produkty marki Dermapen – MG Collection 

Cechuje je wysokie stężenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz innych substancji aktywnych (MG-HA35, MG-HA35+). Preparaty mają świetną konsystencję.

Są gęste dzięki czemu utrzymują się na powierzchni zabiegowej i większa ilość preparatu dostaje się w głąb skóry nakłutej wcześniej Dermapenem. 

Dermapen: najnowsze zaskoczenie

Terapia na szyję i dekolt, którą wykonałam u dość młodej pacjentki, ale z bardzo przesuszoną, pełną przebarwień, mocno zniszczoną skórą. Po 3 zabiegach skóra była gładka, jasna, jędrniejsza, całkowicie zregenerowana.

Pacjenci często boją się wyglądu po zabiegach z użyciem igły

Po zabiegu Dermapen skóra może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa do 48 godzin. To naturalna reakcja.

Aby przyspieszyć gojenie, po skończonym zabiegu nakładamy pacjentowi maskę kojąca Hyla Active 3D Sculptured Mask Dermacetuicals. Maska przyjemnie chłodzi,  koi i nawilża.

Dodatkowo zalecamy używanie produktów Dermaceuticals do pielęgnacji domowej. Dermapen to terapia całoroczna, ale informujemy pacjentów o konieczności pełnej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza przez pierwsze dwie doby po zabiegu. 

Czy trzeba znieczulać?

Osobiście preferuję wykonywanie zabiegu Dermapen bez wcześniejszego znieczulenia z uwagi na lepsze efekty. Jednak dla pacjentów bardziej wrażliwych zalecamy wcześniejsze znieczulenie okolicy poddawanej zabiegowi. 

Domowa pielęgnacja

Jeśli chodzi o produkty Dermaceuticals przeznaczone do domowej pielęgnacji, absolutnym hitem jest u nas w klinice podkład Cover Recover. Łączy on w sobie właściwości kojącego kremu i kryjącego podkładu z  filtrem SPF.

Pomimo tego, że świetnie kryje – nie tworzy efektu maski i wygląda bardzo naturalnie. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że stosują go także panowie.

Autorka artykułu: Doktor Dominika Paradowska z „Klinika Medycyny Estetycznej dr Paradowska” w  Krakowie


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>