Badania nad nowym produktem biostymulacyjnym

Badania nad nowym preparatem biostymulacyjnym Sunekos Performa prowadzi znana z zajmowania się tematyką anti-aging lekarka Edyta Adamczyk-Kutera. Ich wyniki są obiecujące. Produkt dopiero pojawił się polskim rynku, więc możliwa była dotychczas obserwacja ograniczonej liczby pacjentów

Jak tłumaczy doktor Edyta Adamczyk-Kutera wyniki, o których może powiedzieć obecnie, to efekt wstępnych analiz obserwacyjnych. Jest to przygotowanie do przeprowadzenia badań na większej grupie pacjentów, które właśnie się rozpoczynają.

Preparaty są rozwijane

Jak tłumaczy nam lekarka Sunekos Performa powstał dzięki udoskonaleniu formuły preparatu Sunekos 200, który jest z powodzeniem stosowany w polskich gabinetach od kilku lat. Są to produkty opracowane przez włoski instytut biotechnologii i bioinżynierii Professional Dietetics z Mediolanu.

Posiadają w składzie, oprócz nieusieciowanego kwasu hialuronowego, także aminokwasy. Ich wzajemna proporcja została dobrana na podstawie badań in-vitro, w których potwierdzono korzystny efekt stymulujący regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM).

Sunekos 200 jest produktem stosowanym w przypadku wiotkości i suchości skóry, szczególnie wrażliwych i delikatnych okolic twarzy (np. okolicy oczu, ale też ust i policcków), jak również szyi, dekoltu czy dłoni. Jeżeli chodzi o Sunekos 200 znane są m .in. badania przeprowadzone we Włoszech z udziałem 25 zdrowych pacjentek.

Podawano preparat przez dwa miesiące, co 10 dni (łącznie 4 zabiegi). Badanie potwierdziło skuteczność i bezpieczeństwo preparatu w zakresie poprawy objętości policzków, niwelowania zmarszczek oraz nawilżenia skóry. Pacjentki nie zgłaszały działań niepożądanych, poza drobnymi siniakami, ustępującymi po kil ku dniach.

Ulepszona formuła

Jak wyjaśnia nam doktor Edyta Adamczyk-Kutera Sunekos Performa  to biostymulator oparty na opatentowanej formule 6 aminokwasów i kwasu hialuronowego. – Różni się od Sunekos 200 stężeniem aminokwasów oraz – co zaobserwowano w badaniu obserwacyjnym – jeszcze większą skutecznością – informuje lekarka.

Udoskonalona formuła to efekt pracy naukowców z Professional Dietetics, którzy od ponad 20 lat opracowują metody terapeutyczne oparte na aminokwasach, znajdujące zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Zdaniem doktor Edyty Adamczyk-Kutery dzięki doświadczeniom zebranym z poprzednimi preparatami, które od lat są stosowane w gabinetach formuła Sunekos Performa ma wysoki profil bezpieczeństwa a przy tym, jak mówi nam lekarka:

Jest formułą jeszcze skuteczniejszą oraz wygodniejszą w pracy ponieważ to gotowy do pobrania produkt.

Obserwuje się dobre efekty

Wstępne badania Sunekos Performa doktor Edyty Adamczyk-Kutery polegały na obserwacjach grupy siedmiu pacjentek o średniej wieku 49 lat. U każdej pacjentki zostały wykonane trzy zabiegi w odstępach dwutygodniowych. Wyniki dokumentowane były za pomocą urządzeń Vectra, Visia oraz przy pomocy skali GAIS, VAS, trzystopniowej skali elastyczności skóry oraz skali oceny korekty zmarszczek. Wszyscy pacjenci ukończyli badanie.

U wszystkich terapia za pomocą iniekcyjnej opatentowanej formuły aminokwasów i kwasu HA, wykazała korzystny i satysfakcjonujący efekt zarówno na poziomie zadowolenia pacjentów jak i parametrów ocenianych za pomocą analizatorów fotograficznych – mówi nam autorka badania. – Zaobserwowaliśmy znaczącą poprawę tekstury skóry, elastyczności, napięcia skóry jej nawilżenia, poprawę objętości tkanek – informuje i zaznacza, że efekty obserwowane były już po pierwszym zabiegu. – Po kolejnych narastają – dodaje.

Według lekarki wskazane jest wykonanie serii trzech zabiegów dwa razy w ciągu roku lub interwencyjnie jako przygotowanie skóry przed wakacjami oraz po ekspozycji na słońce, wiatr czy mróz zimą jako skuteczny sposób przyspieszający regenerację.

Jeżeli chodzi o stwierdzone powikłania to były to typowe po zabiegach iniekcyjnych drobne siniaczki, które szybko ustępowały. Przeciwwskazania do zabiegu to na pewno aktywny stan zapalny w polu zabiegowym, czy miejscowa infekcja wirusowa.

Źródło: BDA/rynekestetyczny.pl

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>