Premiera innowacyjnego produktu w Warszawie

10 września (sobota) w Warszawie odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone nowemu produktowi o nazwie Fyox. To opatentowany wyrób medyczny o unikalnych właściwościach. Zawiera 33 proc. kwas trójchlorooctowy (TCA) i bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru (H2O2 ). Umożliwia poprawę stanu tkanek miękkich jamy ustnej

Sympozjum, które odbędzie się w stołecznym Regent Warsaw Hotel (ul. Belwederska 23), poprowadzą dwie doświadczone lekarki: ekspert z Włoch doktor Jelena Pavesic oraz doktor Karolina Kuśnierz. Uczestnicy będą mogli liczyć na prezentację przypadków klinicznych oraz ćwiczenia z zastosowania innowacyjnego produktu na pacjentach. Zostanie im zaprezentowany przegląd protokołów zabiegowych.

Szansa na poznanie unikalnego preparatu

Dr Jelena Pavesic, odpowiadając na pytania „Rynku estetycznego” podkreślała, że Fyox to wyjątkowy produkt, który powstał na bazie patentu na produkt dermatologiczny PRX-T 33 o działaniu regenerujacym i biorewitalizującym skórę. – Stworzono go przede wszystkim z potrzeby posiadania prostej metody regeneracji tkanek przyzębia – mówiła.

Jak tłumaczyła kluczowymi składnikami nowego wyrobu medycznego są TCA, czyli kwas trójchlorooctowy i nadtlenek wodoru w niskim stężeniu. – Właściwości obu substancji gwarantują działanie antyseptyczne. Następnie TCA wykazuje działanie złuszczające warstwę ze stanem zapalnym dziąseł poddawanych zabiegowi. W efekcie następuje regeneracja tkanek miękkich jamy ustnej – mówiła lekarka.

Według niej dzięki zastosowaniu Fyox przede wszystkim uzyskujemy odkażenie i bardzo szybką regenerację dziąsła i tkanek przyzębia, a w perspektywie czasu dążymy do utrzymania tkanek jamy ustnej w całkowitym zdrowiu. – Krótko mówiąc, zmieniamy stan dysbiozy w bardzo pożądaną eubiozę – podsumowywała ekspert z Włoch.

Badania i rozwój we Włoszech

Przypomnijmy, że wyrób medyczny Fyox został opracowany i opatentowany przez włoską firmę GPQ Group, która produkuje zaawansowane technologicznie wyroby medyczne w swoich laboratoriach w Trieście. WiQo – marka należąca do GPQ Group – dzięki patentowi dermatolożki dr Rossany Castellany, wprowadziła na rynek medycyny estetycznej ceniony preparat PRX-T33.

Od 2010 roku jest on z powodzeniem stosowany w ponad 40 krajach na całym świecie. Do dziś wykonano ponad 3 miliony zabiegów na bazie tego preparatu. Właśnie na podstawie doświadczeń z PRX oraz dzięki pracom badawczym dr Jeleny Pavesic, stomatologa z ponad 30-letnim doświadczeniem, narodził się produkt Fyox.

Główne wskazania do zabiegu na bazie tego innowacyjnego preparatu to uzupełnienie profesjonalnych zabiegów higienizacji jamy ustnej, wspomaganie leczenia stanów zapalnych dziąseł i halitozy spowodowanej zapaleniem dziąseł, pogłębione kieszonki dziąsłowe. Ponadto wspomaganie w zapobieganiu recesji dziąseł, usuwanie złogów i płytki nazębnej wokół implantów, zapobieganie tworzenia się stanów zapalnych tkanek wokół implantów (periimplantitis) oraz wsparcie utrzymania higieny jamy ustnej u pacjentów z aparatem ortodontycznych.

Szansa na spotkanie z ekspertem i certyfikat

Jak informowaliśmy z nowym innowacyjnym wyrobem medycznym będzie można zapoznać się już 10 września podczas Sympozjum w Regent Warsaw Hotel. Organizator wydarzenia, działająca od blisko 20 lat firma Fenice przekazuje, ze wstęp będzie bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Kto chciałby skorzystać więc z możliwości bezpośredniego spotkania z jedną z twórczyń Fyox doktor Jeleną Pavesic oraz z cenioną ekspert doktor  Karoliną Kuśnierz, powinien jak najszybciej zapisać się na udział w sympozjum:

Źródło: Fenice


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>