Raport Rynku estetycznego 2023: czegoś takiego jeszcze nie było

Raport Rynku estetycznego 2023 to pierwsza tego typu publikacja w naszym kraju, która zbiera większość dostępnych na temat rynku danych oraz badań i prezentuje je w klarowny i zwięzły sposób. Przygotowaliśmy w Raporcie odpowiedzi na 25 kluczowych pytań oraz na jedno oczywiste. Czegoś takiego jeszcze w medycynie estetycznej nie było.

Jak wielki jest rynek zabiegów estetycznych w Polsce? Czy branża wciąż się rozwija? Kim są pacjenci przychodzący do gabinetów? Czemu decydują się na zabiegi? Skąd dowiadują się o gabinetach i procedurach? Jak internet i media społecznościowe wpływają na naszą zawodową rzeczywistość? Kto wykonuje zabiegi estetyczne – lekarze? Czy może w większości już kosmetyczki i kosmetolodzy? Jakie są najpopularniejsze zabiegi? Skąd się wzięła toksyna botulinowa? Czy komórki macierzyste działają?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w naszym Raporcie. Dzielimy rynek zabiegów medycyny estetycznej na kilka podstawowych kategorii i przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat. Piszemy o toksynie botulinowej, wypełniaczach, biostymulatorach, preparatach autologicznych, komórkach macierzystych, niciach, laserach, urządzeniach poprawiających jakość skóry, technologiach kształtujących ciało, dermokosmetykach i postępowaniu pozabiegowym, systemach wspomagających pracę gabinetu oraz o prawie i bezpieczeństwie.

Skąd to wszystko wiemy

“Rynek estetyczny” obserwuje i towarzyszy rozwojowi medycyny estetycznej już ponad 12 lat. W ostatnich latach powstało kilka badań, na które warto zwrócić uwagę i które wspólnie mogą dać ciekawy obraz dziedziny. Dwa z nich powstały już po pandemii.

ICAN Institute na zlecenie Croma Pharma Polska zrobił na początku 2023 r. jedno z największych badań rynkowych w Polsce. Przeprowadzono 1200 wywiadów z pacjentami, którzy korzystali z zabiegów iniekcji, co czyni wyniki tego opracowania reprezentatywnymi dla kraju. Na dodatek była to już III edycja tego badania, więc dane z 2023 r. można w sposób bezpośredni porównywać z tymi zebranymi w poprzednich latach.

Także w 2023 r. na zlecenie Allergan Aestetics a division of Abbvie zostało zrealizowane badanie Kantar Public. Jego wyniki przedstawiono na konferencji pod koniec marca b.r.

Wcześniej w 2021 r. na zlecenie firmy Galderma badanie przeprowadziło ARC Rynek i Opinia we współpracy z psycholog Marią Rotkiel.

W lutym 2022 r. pojawiło się badanie zrealizowane przez Laboratoires Vivacy Polska, na próbie 204 lekarzy, zajmujących się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej w całym kraju.

Również Galderma niedługo przed pandemią w 2018 r. zaprezentowała badanie rynku, które zostało wykonane przez profesjonalną firmę analityczną BCMM. W badaniu tym wzięło udział ponad 2000 respondentów. 1600 osób to była reprezentatywna próba mieszkańców Polski w wieku 18-65 lat. Dodatkowe pytania zadano 450 respondentom deklarującym korzystanie z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

Z kolei w 2017 r. ciekawe dane przedstawiło Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, które prowadziło badania oparte o ankiety wypełniane nie przez pacjentów, ale przez lekarzy, co dało ciekawą perspektywę, nieco inną niż późniejsze analizy firmowe. W ankiecie zorganizowanej przez PTMEiAA wzięło udział 450 lekarzy.

Tysiące publikacji i setki tysięcy czytelników

To nie wszystko, ponieważ odpowiedzi na pytania dotyczące medycyny estetycznej, które zebraliśmy w Raporcie pochodzą również z blisko 1200 artykułów, które na przestrzeni lat stworzyła redakcja „Rynku estetycznego”. W tym przypadku źródłami informacji są niemal wszystkie liczące się gremia, zrzeszające profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej w Polsce i za granicą, jak również instytucje takie jak np. PAN, CBOS, GUS, ministerstwa, urzędy, parlament oraz firmy, gabinety i eksperci.

Zgodnie ze statystykami Google Analytics portal rynekestetyczny.pl wygenerował niemal 1 mln 200 tys. odsłon a odwiedziło go ponad 555 tys. użytkowników. Profile na Facebooku i Instagramie obserwuje ponad 4,2 tys. osób, które dołączyły w sposób organiczny, bez płatnych akcji promocyjnych, ani konkursów z nagrodami. Redakcja dziękuje za szczere zainteresowanie.

Firmy i gabinety zainteresowane zakupieniem Raportu Rynku estetycznego 2023 zapraszamy do kontaktu z redakcją.


Komentarze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>