Walkiewicz-Cyrańska: czego nie można przegapić

Bogaty program spotkania oferuje uczestnikom pełne kompendium wiedzy nie tylko w zakresie estetyki lekarskiej – pisze doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE, w odpowiedzi na pytania “Rynku estetycznego”, dotyczące tegorocznego XIX międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbędzie się w terminie 9-11 marca w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie

Barbara Walkiewicz-Cyrańska: – Raz do roku Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) organizuje Kongres, który jest najważniejszym wydarzeniem naukowym w tej dziedzinie medycyny. W tym roku na początek zachęcamy do wzięcia udziału w sesji biznesowej. Wybraliśmy takie zagadnienia prawne, z którymi najczęściej mamy problemy – jesteśmy przede wszystkim lekarzami, często jednak musimy być prawnikami, psychoterapeutami, marketingowcami, coachami i specjalistami od PR.

W tej sesji znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań i będziemy mogli o wiele sprawniej poruszać się w gąszczu przepisów prawnych. Zwrócimy uwagę na relacje lekarz – firmy. Poznamy tajniki budowania relacji z pacjentem i jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy stajemy się przedmiotem czarnego PR w internecie. Szczególnej uwadze polecam wykład dotyczący ochrony danych osobowych, dotyczy nas wszystkich, żeby się zabezpieczyć przed tą restrykcyjną dyrektywą mamy czas do 25 maja.

W programie znajdą się nazwiska światowej sławy specjalistów, których nie trzeba przedstawiać. W piątek (9 marca) nasi uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu dr Marka Bermana ze Stanów Zjednoczonych – guru od komórek macierzystych, pioniera w dziedzinie przeszczepów tkanki tłuszczowej Tego nie można przegapić. W piątek również nowości w estetyce lekarskiej – warto być na bieżąco.

Z kolei sobotnie sesje (10 marca) to przegląd technik zabiegowych trudnych okolic – górnej i dolnej części twarzy. Wykłady teoretyczne będą przeplatały się z pokazami zabiegów w wykonaniu mistrzów w tym fachu. Zawsze zwracamy uwagę na anatomię przy wykonywaniu iniekcji – będziemy mieli okazję uczyć się od najlepszych – swoją obecność potwierdzili Philippe Kestemont i Pattrick Trevidic.

Niedziela (11 marca) przeznaczona jest dla wszystkich, którzy zdają sobie sprawę, że nasza dziedzina medycyny wykracza daleko poza znajomość budowy skóry i anatomii. Interdyscyplinarna sesja anti-aging porusza zagadnienia z różnych dziedzin medycyny. Dowiemy się między innymi, gdzie leży odwieczny problem powracających naczyń na nogach.

W poprzednich edycjach naszego Kongresu tematy z zakresu seksuologii koncentrowały się na kobietach, w tym roku zwrócimy się ku płci przeciwnej. Dr Dariusz Kałka – kierownik jedynej na świecie Samodzielnej Pracowni Zdrowia Mężczyzny odpowie na pytania dotyczące seksu.

Znamy wszechstronność wykorzystania toksyny botulinowej w różnych dziedzinach medycyny – o tym jakie korzyści przynosi w ortopedii i neurologii  – będziemy mieli okazję się przekonać właśnie w niedzielę.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym Kongresie.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
HIFU będzie standardem?

Lekarze stosujący technologię HIFU przekonują, że sprawdza się w zabiegach tzw. bezinwazyjnego liftingu, a także w walce z rozstępami, czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wszystko zależy...

Zamknij