Depresyjna osiemnastolatka i terapia blizn

Osiemnastolatka pojawiła się w gabinecie z prośbą o wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, których nie miała. – Bardzo długo jako lekarz zastanawiałam się nad wykonaniem zabiegu u tej dziewczyny, ponieważ wskazań właściwie nie było – mówiła dermatolog dr n. med. Mariola Kunicka-Wolf podczas konferencji „Laser and Energy Day”.

Młoda pacjentka pojawiła się w gabinecie z mamą. Okazało się, że jest w klasie maturalnej i bardzo to przeżywa. Przyszła z pomysłem wypełnienia bruzd nosowo-wargowych.

Dziewczyna ma 18 lat, jest młoda, piękna, jej jedynym problemem widocznym w trakcie badania była lekko trądzikowa skóra. Można było zaobserwować bardzo subtelne, drobne blizenki na powierzchni skóry – tłumaczyła dr n. med. Mariola Kunicka-Wolf podczas wrześniowej konferencji „Laser and Energy Day”, zorganizowanej w Warszawie przez Polskie Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Wszystkie słowa dermatolog znajdowały potwierdzenie na zanonimizowanych zdjęciach, które pokazywała podczas wykładu.

Mam namiary na kosmetyczkę

Podczas bardzo długiej rozmowy mama dziewczyny powiedziała lekarce, żeby zaproponować córce jakiś bezpieczny zabieg. Dlaczego?

Ponieważ w klasie maturalnej ponad połowa dziewczyn wykonuje zabiegi wypełnienia kwasem hialuronowym bruzd nosowo-wargowych. Na dodatek wiele koleżanek ma powiększone usta.

Przyznaję, że przeżyłam szok – mówiła dr n. med. Mariola Kunicka-Wolf. Co więcej okazało się, że przed przyjściem do gabinetu osiemnastolatka zagroziła matce, że jeżeli nie zostanie wykonany jakiś zabieg, to ona ma namiary na kosmetyczkę, jest pełnoletnia, pójdzie i sobie zrobi.

Kobieta była przerażona. – Pani doktor proszę rozsądnie z nią porozmawiać.

Po miesiącu

Doktor długo rozmawiała z młodą pacjentką. – Po badaniu powiedziałam, że możemy wpłynąć na blizenki. Zaproponowałam odstąpienie od innych zabiegów – opowiadała dr n. med. Mariola Kunicka-Wolf…

(…)

(Cały artykuł dostępny w e-Wydaniu “Rynku estetycznego”)

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten i wiele innych ciekawych artykułów nt. medycyny estetycznej do przeczytania w numerze „Rynku estetycznego”.

Prenumeratorów zapraszamy do korzystania z e-WYDANIA

Zamów: Prenumerata

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>