Barbara Zegarska Marcin Ambroziak Fot IADE

Barbara Zegarska o IADE: człowiek nie składa się z samych policzków

Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej (IADE) już 14 czerwca rozpocznie się w Sopocie. – Będzie toast za uczestników oraz tort. Musi być z okazji piątej edycji – zapowiada w rozmowie z “Rynkiem estetycznym” prof. Barbara Zegarska. Przewodnicząca komitetu naukowego zdradza nam kilka szczegółów.

Piąta edycja konferencji IADE zacznie się w piątek 14 czerwca w Sopocie. Wykład otwarcia wygłosi prof. Dariusz Markowski z wydziału sztuk pięknych UMK  w Toruniu. – Będzie to wystąpienie poświęcone pięknie w sztuce, które to piękno łączy się z medycyną i dermatologią estetyczną – mówi nam prof. Barbara Zegarska, przewodnicząca Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Pacjent to nie same policzki

Organizatorzy spodziewają się, że w trzydniowej konferencji weźmie udział nawet tysiąc lekarzy z całej Polski. Jak zdradziła nam przewodnicząca komitetu naukowego zaplanowano kilka ciekawych sesji interdyscyplinarnych. – Musimy stosować holistyczne podejście do pacjenta, bo przecież człowiek nie składa się z samych policzków – żartuje prof. Barbara Zegarska.

W zeszłym roku mieliśmy cieszącą się popularnością sesję dotyczącą chirurgii plastycznej. W tym roku będą dwie sesje poświęcone chirurgii plastycznej oraz współpracy chirurga z lekarzem, zajmującym się dermatologią estetyczną – opowiada. Jej zdaniem warto zwrócić uwagę na sesję poświęconą ginekologii estetycznej a w szczególności uroginekologii. – Wypowiedzą się ginekolodzy. Pojawi się m. in. frapująca kwestia maskulinizacji u kobiet – wskazuje.

Nowinką będzie sesja poświęcona menopauzie. – Do tej sesji zaprosiliśmy zarówno dermatologów, jak i psychodermatolog, psychiatrę, psychologa i ginekologa-seksuologa, więc szykuje się bardzo ciekawa, interdyscyplinarna dawka wiedzy – zauważa prof. Barbara Zegarska. – Mamy też świetną sesję niedzielną zatytułowaną: “Jak żyć długo, być pięknym, młodym i szczęśliwym” – dodaje. Do tej części konferencji zaproszeni zostali psycholodzy, epigenetyk, dietetyk…

Nie zabraknie klasyków

Podczas IADE jak zawsze będzie poruszana tematyka różnych problemów skórnych oraz estetycznych. Odbędą się liczne warsztaty prowadzone przez firmy. Obowiązkowo w planach jest duża sesja poświęcona trendom i różnorodnym technikom modelowania ust.

Będzie też ciekawa sesja poświęcona biostymulatorom i egzosomom – zapowiada prof. Barbara Zegarska. – Jest to o tyle ważne, że ten obszar rozwija się bardzo dynamicznie – tłumaczy i zauważa, że wciąż poszukiwane są nowe metody pobudzania i regeneracji skóry, które uzupełniają znane już zabiegi z wypełniaczami.

Pojawią się nie tylko tematy estetyczne, ale także np. kwestie leczenia trądziku różowatego. Będziemy mówić też o przebarwieniach, bo w tym obszarze obserwujemy powstawanie nowych preparatów i nowych możliwości terapeutycznych – opowiada nam przewodnicząca komitetu naukowego konferencji. Zaplanowano też sesję biznesową. Prawnicy będą wypowiadali się m. in. na temat konsekwencji prawnych, związanych z nieprawidłową reklamą.

Nie będzie nudno wieczorami

Gdy zapytaliśmy, czy są szykowane jakieś atrakcje dla utrudzonych zdobywaniem wiedzy uczestników konferencji prof. Barbara Zegarska odpowiedziała szybko: – Oczywiście że tak.

W piątek (14 czerwca) wieczorem organizatorzy będą wręczać statuetki głównym wystawcom, sponsorom i partnerom. – Dla wszystkich przygotowaliśmy jakieś drobne niespodzianki – zdradza. W piątek wieczorem będzie też wznoszony toast za uczestników konferencji oraz będzie tort. – Musi być, z okazji piątej edycji – uśmiecha się prof. Barbara Zegarska. Dodaje, że w tym roku byłaby to już pewnie nawet szósta edycja. – Jednak w roku pandemicznym musieliśmy odpuścić – wyjaśnia.

W sobotę (15 czerwca) wieczorem odbędzie się kolacja kongresowa. – Przygotowaliśmy na tą okazję sporo atrakcji – mówi nam prof. Barbara Zegarska. Jakich? – Nie mogę zdradzić, bo zepsuję niespodziankę – mówi z uśmiechem. Wiadomo natomiast, że jeszcze w ciągu dnia, przed południem gościem specjalnym będzie znana z telewizji Dorota Wellman.

Poza tym sam Sopot będzie pewnie tradycyjnie jedną z atrakcji konferencji. Póki co podczas niemal każdej edycji IADE można się było cieszyć przyjazną aurą w tym malowniczym, nadmorskim mieście.


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>