Ginekologia estetyczna w Zamościu

“Renesans Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej” to tytuł konferencji, która odbędzie się w dniach 9-10 września w Zamościu. Gościem specjalnym będzie znany, międzynarodowy ekspert dr Red M. Alinsod z USA. Jednym z bohaterów wydarzenia ma być też miasto, nazywane „Padwą północy”

Organizatorami zamojskiej konferencji są Polskie Towarzystwo Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej, Stowarzyszenie na rzecz Promocji Zdrowia Kobiet im. Prof. St. Liebharta oraz III Katedra i Klinika Ginekologii, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Sporo będziemy mówić o procedurach małoinwazyjnych, takich jak laser, czy radiofrekwencja – zapowiada w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl prof. Tomasz Paszkowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. Dodaje, że pojawią się informacje o farmakoterapiach oraz strategiach probiotycznych. Nie zabraknie też innowacyjnych technologii.

Prof Tomasz Paszkowski Fot Mariusz Kapala_Fotor
Prof. Tomasz Paszkowski Fot. Mariusz Kapala_Fotor

Kontrowersje i nowe technologie

Z pewnością pojawią się trudne tematy. Po to między innymi jest konferencja w Zamościu, żeby z kontrowersjami wokół ginekologii estetycznej się zmierzyć – zapewnia nas prof. Paszkowski. Jego zdaniem najlepiej podejść do spornych kwestii w sposób merytoryczny, opierając się na Evidence Based Medicine, czyli na badaniach i konkretnych doświadczeniach.

Konferencja będzie szansą na zapoznanie się z innowacyjnymi technologiami, które pojawiają się w ginekologii rekonstrukcyjnej i estetycznej. Wykładowcy nie tylko o nich opowiedzą, ale również pokażą konkretne zabiegi. Dzięki prezentacjom multimedialnym, lekarze dostaną możliwość zobaczenia jak się pewne procedury wykonuje.

Próbujemy szukać nowych narzędzi do rozwiązywania problemów ginekologicznych a te narzędzia są coraz mniej inwazyjne – zauważa prof. Tomasz Paszkowski. – Myślę, że w przyszłości będziemy dużo mniej “machać nożem”, natomiast w większym stopniu wykorzystywać zaawansowane technologie – dodaje.

Dr Alinsod w Polsce

Gościem specjalnym zamojskiej konferencji będzie ceniony ekspert dr Red M. Alinsod ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. To założyciel i szef kalifornijskiego ośrodka medycznego “The Alinsod Institute for Aesthetic Vaginal Surgery”. Według prof. Tomasza Paszkowskiego, jest to jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie ginekologii rekonstrukcyjnej i estetycznej. Mimo, że jest bardzo zajętym człowiekiem i jeździ z wykładami po całym świecie, udało się go zaprosić do Zamościa.

To będzie duże wydarzenie – mówi nam prof. Paszkowski. – Będziemy mogli z takiej międzynarodowej perspektywy spojrzeć na ginekologię estetyczną i podyskutować, może pospierać się z jednym ze znanych autorytetów w tej dziedzinie.

Alinsod to jedno z globalnie rozpoznawalnych nazwisk w świecie ginekologii rekonstrukcyjnej i estetycznej. – To doskonały operator, specjalista również w dziedzinie uroginekologii, zafascynowany nowoczesnymi technologiami, takimi jak laser, czy radiofrekwencja – opowiada prof. Paszkowski. Dodaje, że Alinsod ma ogromne doświadczenie,  szczególnie jeżeli chodzi o stosowanie radiofrekwencji. – Posłuchamy, jakie jest jego spojrzenie na tą metodę, w jaki sposób on to robi, które pacjentki kwalifikuje do tego typu zabiegów.

Perła renesansu

Zapowiada się bardzo ciekawa konferencja. Na pewno warto się pojawić – zapewnia prof. Tomasz Paszkowski i dodaje, że wydarzenie spotyka się z dużym zainteresowaniem lekarzy. Jego zdaniem miejsce, w którym odbywać się będzie konferencja powinno dodatkowo zachęcić do przyjazdu.

Zamość to polska perła renesansu. Rzadko go odwiedzamy, a jest to jedno z najładniejszych miast w naszym kraju – zachwala profesor i informuje że organizatorzy mają zamiar umożliwić gościom zwiedzanie miasta.

Położony w województwie lubelskim Zamość, słynie z niemal niezmienionego, renesansowego rozkładu. Miasto zostało ufundowane w 1580 r. przez kanclerza Jana Zamoyskiego. Zaprojektowane zostało przez włoskiego architekta Bernarda Morando, za sprawą którego nazywane jest Padwą północy.

Wizytówką Zamościa jest Ratusz, kilkukrotnie przebudowywany z wachlarzowymi schodami z XVIII w. Poza niezliczoną ilością zadbanych i odrestaurowanych kamienic, zdobiących okolice Starego Rynku, warto zobaczyć Rynek Wodny oraz Rynek Solny. Dumą miasta jest Akademia Zamojska z XVII w. Wśród zabytków sakralnych prym wiedzie katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła z końca XVI w. W 1992 r. zamojska starówka została wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Niecodziennym pomysłem jest specjalny wykład na temat historii piękna ciała kobiecego, który będę miał przyjemność wygłosić w sali konsulatu w słynnym zamojskim ratuszu – zdradza nam prof. Tomasz Paszkowski. – Udało nam się to wyjątkową salę zarezerwować.

Źródło: rynekestetyczny.pl


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>