XVIII Międzynarodowy Kongres PTMEiAA

W czwartek (27.09) w Warszawie rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń medycznych w Europie, które co roku gromadzi wybitnych wykładowców i około 1000 lekarzy

Jak informują organizatorzy w tegorocznym XVIII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (27-30.09) weźmie udział ponad 1000 uczestników. Wraz z wykładowcam i wystawcami przez konferencję przewinie się około 1600-1700 osób. Odbędą się 22 sesje naukowe i 39 zajęć warsztatowych a swoimi doświadczeniami podzieli się z uczestnikami 84 wykładowców. W części wystawowej weźmie udziała niemal 90 firm.

25 lat minęło

Witam uczestników kongresu, dotyczącego najpiękniejszej gałęzi medycyny – mówił podczas otwarcia konferencji prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL). Zwrócił uwagę, że 25 lat temu doktor Andrzej Ignaciuk wraz z niedużą grupą lekarzy inicjował powstanie Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 11 października 1993 r. 15 lekarzy złożyło wniosek o powstanie tej organizacji, która później przekształciła się w Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA).

Wśród członków założycieli byli: prof. C. A. Bartoletti z Włoch,  prof. dr hab. med. J.A. Polański, prof. dr hab. med. A. Kukwa, doc. dr hab. med. H. Kwiatkowski, doktor med. A. Ignaciuk, dr med. G.V. Oskarbski, doc. dr hab. med. A. Sankowski, doc. dr hab. med. J. Deszczyński, dr n. med. H. Deszczyńska, dr med. W. Deszczyński, dr med. J. Karpiński, dr med. G. Karpińska, dr med. T. Witwicki, dr n. med. P. Rebandel, dr med. W. Tomaszewski.

Mieliśmy marzenie – wspominał początki medycyny estetycznej dr George Oskarbski z Włoch, jeden z członków założycieli. Do tego grona należał też znany chirurg plastyczny dr Andrzej Sankowski: – Poczułem, że to jest potrzebne w Polsce. Dlatego wsparłem doktora Ignaciuka w organizowaniu towarzystwa – mówił i dodał, że działania odpowiedzialnej organizacji, zajmującej się medycyną estetyczną są obecnie bardziej potrzebne, niż kiedykolwiek: – Do chirurga plastyka przychodzą nierzadko ludzie, którzy wyglądają dziwnie. Miejmy nadzieję, że ten trend da się odwrócić – stwierdził.

Prof. Waldemar Kostewicz, prezes PTL, podkreślił, że to ważne wydarzenie, jakim jest coroczny Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jest coraz bardziej zauważane i doceniane w środowisku lekarskim i to zarówno w Polsce, jak i za granicą. – Nie musimy już wyjeżdżać do Nowego Jorku, do Mediolanu, czy do Paryża, bo polskie towarzystwo stwarza nam możliwości korzystania z wiedzy najwyższej próby. Mamy możliwość zdobywania wiedzy na poziomie światowym – mówił.

Zdaniem dr Emanuele Bartolettiego, chirurga, dyrektora Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej przy Międzynarodowej Fundacji Fatebenefratelli w Mediolanie, polski kongres to obok corocznej włoskiej konferencji w Rzymie najważniejsze europejskie wydarzenie w  medycynie estetycznej. – Zarówno jeżeli chodzi o poziom merytoryczny, jak i liczbę uczestników – precyzował Bartoletti.

Bogaty i różnorodny program

W ciągu czterech dni trwania kongresu (27-30.09) zaplanowano bardzo różnorodną tematykę. Podczas czwartkowej (27.09) konferencji prasowej organizatorzy próbowali przybliżyć najciekawsze tematy i formy przekazywania wiedzy. Program wzbogacono o możliwość kameralnych spotkań z ekspertami, czy sesje prowadzone w formie dyskusji. Poza tym odbędzie się niemal 40 zajęć warsztatowych. Doktor Andrzej Ignaciuk zwracał uwagę na poranne spotkania z wybitnymi lekarzami praktykami. – W zeszłym roku i dwa lata temu okazało się, że tego rodzaju spotkania cieszyły się powodzeniem – mówił – Nawet rano po bankiecie – dodał.

Lekarze podczas kongresu pochylą się m. in. nad problem cellulitu. Kilka sesji poświęconych jest różnym metodom biostymulacyjnym. Omawiane będzie stosowanie nowoczesnych preparatów autologicznych, czy innowacyjne produkty iniekcyjne, których celem jest pobudzanie różnego rodzaju pozytywnych procesów w organizmie. – Biostymulacja. Czy to tylko słowo klucz? Będziemy chcieli weryfikować, co rzeczywiście jest skuteczne – mówił doktor Ignaciuk. Przyznał, że jest bardzo dużo wykładów poświęconych temu tematowi. – Być może to znak czasu – zastanawiał się.

Nie zabraknie wykładów nt. toskyny botulinowej, która choć bardzo dobrze znana, wciąż się rozwija. – Pojawiają nowe zastosowania i terapie – zaznaczył prezes PTMEiAA. – Lubię ten temat – przyznał.

Dr n. med. Dorota Wydro, redaktor naczelna renomowanego polskiego pisma naukowego „Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine” poprowadzi dwie ciekawe sesje dotyczące medycyny anti-aging. Przedstawione zostaną wykłady Efraina Olszewera z Brazylii, kardiologa i twórcy medycyny otomolekularnej. On sam w ostatniej chwili musiał zrezygnować z przylotu do Polski z powodów zdrowotnych. Jego metoda skupia się na utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, poprzez zmianę stężeń substancji, które odpowiadają za stan organizmu i jego powrót do zdrowia.

W sesjach anti-aging pojawi się kilku znakomitych ekspertów, którzy odwiedzą Polskę po raz pierwszy. Należy do nich np. doktor Massimo Spattini, który opowie o miejscowej redukcji tłuszczu, uzyskiwanej dzięki “chronomofrodiecie” i treningowi celowanemu. Ana Cabeca przedstawi wykład, który może wiele osób zainteresować: „Największe błędy menopauzy czyli jak być zdrową, szczupłą i sexy po 40-tce”. – Nie zabraknie też wystąpienia guru medycyny anti-aging prof. Cabo Solera – zapowiadała podczs konferencji prasowej Dorota Wydro.

Doktor Piotr Sznelewski, członek zarządu PTMEiAA, zachęcał do uczestnictwa w części kongresu poświęconej technologiom medycznym. – Przyjrzymy się ultradźwiękom w zastosowaniach terapeutycznych – mówił. Zapowiadał informacje o innowacyjnych laserach, a także nt. technologii plazmowej. Polecał też jego zdaniem unikalny wykład nt. mikroskopii konfokalnej w diagnostyce w medycynie estetycznej.

Odbędzie się też tradycyjnie cała sesja, traktująca o powikłaniach i sposobach radzenia sobie z nimi. Będzie można również zapoznać się z zagadnieniami prawnymi, związanymi z medycyną estetyczną. To jednak nie wszystkie ciekawe tematy, które pojawią się na kongresie. – Nie sposób wymienić wszystkich – mówił doktor Andrzej Ignaciuk.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTMEiAA


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>