5. Warmińsko-Mazurskie spotkania z dermatologią

We wrześniu w Olsztynie odbędą się jubileuszowe, piąte “Warmińsko-Mazurskie Interdyscyplinarne Spotkania z Dermatologią”. – W imieniu własnym oraz pozostałych członków Komitetu Naukowego zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu naukowym – zaprasza prof. Waldemar Placek. Nie zabraknie sesji poświęconej dermatologii estetycznej

Warmińsko-Mazurskie Interdyscyplinarne Spotkania z Dermatologią to cykliczna konferencja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, która odbędzie się w tym roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz w hotelu Przystań w Olsztynie w dniach 19 – 21 września. Wysoki poziom merytoryczny gwarantują wykładowcy z wiodących ośrodków dermatologicznych w Polsce.

Przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. n. med. Waldemar Placek tradycyjnie już zaprosił do dzielenia się swoimi doświadczeniami grono znakomitych specjalistów. Zapewnia, że jubileuszowa konferencja, organizowana pod hasłem – Dermatozy “en plaque” – zapowiada się wyjątkowo. – Przede wszystkim z uwagi na praktyczną formułę wydarzenia oraz na bogaty i ciekawy merytorycznie program – zapowiada profesor.

Jak informuje proponowana tematyka będzie doskonałą okazją do dialogu przedstawicieli następujących dziedzin: dermatologii, onkologii dermatologicznej, alergologii, immunologii, patomorfologii, dermatologii estetycznej.  Ponadto wszyscy uczestnicy oprócz praktycznej wiedzy otrzymają punkty edukacyjne.

Dermatologia estetyczna

Jak podają organizatorzy sesja dotycząca dermatologii estetycznej zaplanowana jest na sobotę – 21 września. Wśród tematów znajduje się m. in. ciekawie zapowiadające się wystąpienie dr n. med. Bartłomieja Kwieka nt. wykorzystania trójwymiarowego obrazowania do obiektywnej oceny i prognozowania skuteczności nowych metod leczenia zmian naczyniowych.

Interesujące, interdyscyplinarne podejście do tematu dermatologii estetycznej zaproponuje podczas konferencji dr n. med. Barbara Pytrus. Opowie o tym w jaki sposób program rządowy 500+ może wpływać na zabiegi estetyczne u kobiet ciężarnych.

Z kolei dr n. med. Michał Rogowski-Tylman podzieli się doświadczeniami związanymi z technikami modelowania twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Wykład na temat laseroterapii ma wygłosić dr n. med. Adam Borzęcki, natomiast doktor Michał Rożalski opowie o technologii, która za pomocą działania elektromechanicznego ma prowadzić do napięcia skóry powiek.

W dobrej atmosferze

Konferencje organizowane przez prof. Waldemara Placka na ogół oferują też atrakcyjny program pozamerytoryczny oraz dobry klimat do spotkań. Nie inaczej ma być i tym razem.

Warto wspomnieć, że Hotel Przystań, w którym zlokalizowana będzie znacząca część konferencji leży nad samym jeziorem oraz wyróżnia się nowoczesną architekturą. W 2017 roku do użytku oddane zostało tam Multimedialne Centrum Konferencyjne o powierzchni 600 m kw. Na dodatek podczas zeszłorocznej konferencji uczestnicy chwalili część kulinarną imprezy.

Zaciszna lokalizacja Centrum Konferencyjnego hotelu pozwala na spotkanie w dogodnych warunkach z dala od zgiełku miasta. Sprzyja to budowaniu relacji profesjonalnych na gruncie mniej oficjalnym oraz swobodnej wymianie myśli.

Źródło: rynekestetyczny.pl/PTD


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>