Face lifting niekoniecznie skalpelem

Często zabiegi, które dotychczas wykonywaliśmy, takie jak „botoks”, czy wypełniacze, nie są już wystarczające, a operacja plastyczna jest ostatecznością, po którą nie chcemy sięgać z różnych powodów. Dlatego na rynku medycyny estetycznej pojawiła się nowość – HIFU FINESSE

Zadbane ciało, jędrna, napięta i dobrze nawilżona skóra jest marzeniem każdego z nas. Dzięki FINESSE wielu z nas może zrealizować swoje marzenia o niemal doskonałym ciele. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) – skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, która zapewnia długotrwały lifting skóry obserwowany już po jednym zabiegu.

Ultradźwięki i ich zastosowanie w medycynie

Ultradźwięki, to fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które mają szerokie zastosowanie w medycynie od lat siedemdziesiątych XX w., zarówno w diagnostyce (narządów jamy brzusznej, serca, naczyń żylnych, czy tętniczych, mięśni, węzłów chłonnych ale i płodu) jak i w leczeniu.

Terapeutyczne działanie ultradźwięków wykorzystuje się np. w urologii – zogniskowaną wiązką USG rozbijane są kamienie nerkowe. Najnowsze medyczne zastosowanie lecznicze ultradźwięków to onkologia – usuwanie mięśniaków macicy.

Jak działa technologia HIFU?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości i silnym zogniskowaniu wiązki, które indukują powstanie drobnych punktów koagulacji na określonych głębokościach tkanek, bez uszkodzenia ciągłości naskórka.

Energia deponowana na różnych głębokościach w tkankach oddziałuje, w skórze właściwej, w tkance podskórnej, czy w warstwie SMAS. Technologia HIFU, znana w medycynie od ponad dwudziestu lat, obecnie zdobywa popularność e estetyce lekarskiej.

Co to jest HIFU FINESSE?

HIFU FINESSE to nowej generacji urządzenie, wykorzystujące technologię HIFU. Zabieg służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu twarzy i ciała widocznego już po jednej procedurze.

HIFU FINESSE  wywołuje powstawanie wielu drobnych punktów koagulacji wskutek podgrzewania tkanek we wszystkich warstwach skóry, tkance tłuszczowej i mięśniach, bez naruszenia ciągłości naskórka. W wyniku selektywnego podgrzania tkanki obkurczają, powstałe mikrouszkodzenia stymulują powstawanie nowego kolagenu.

Aparatura HIFU FINESSE posiada pięć wymiennych kartridży – 3 do konturowania twarzy i 2 do modelowania ciała. Specjalnie zaprojektowane aplikatory pozwalają na precyzyjną dystrybucję energii w obszarze zabiegowym, podgrzewając poszczególne warstwy do 65 – 75 st. C i umożliwiając termiczną przebudowę tkanek.

Energia deponowana na głębokość 1,5mm poprawia jędrność i gęstość skóry twarzy poprzez przebudowę struktur kolagenowych, na głębokości 3mm ultradźwięki stymulują skórę właściwą do głębokiej jej przebudowy. Emisja wiązki energii na głębokość 4,5mm obkurcza warstwę SMAS wywołując efekt liftingu. Depozyty energii na głębokości 6mm i 9 mm przebudowują struktury tkankowe na ciele – głębokie warstwy tłuszczu (prowadząc do rozpadu adipocytów) i warstwę powięziowo- mięśniową, stopniowo ujędrniając skórę i zapewniając trwały efekt liftingu.

Dlaczego HIFU FINESSE?

HIFU FINESSE to urządzenie wykorzystujące najnowsze rozwiązania. Jest bezpieczne, efektywnie i nieinwazyjne. Poprawia elastyczność i napięcie skóry na obszarze zabiegowym oraz modeluje ciało przy minimalnym ryzyku efektów ubocznych i czasu powrotu do codziennych zajęć.

FINESSE wykorzystuje precyzyjną energię frakcyjną skoncentrowanych ultradźwięków, działając na naskórek, powierzchniową warstwę tłuszczową, powierzchniową warstwę SMAS oraz głębokie warstwy tłuszczu, stopniowo ujędrniając  skórę i wywołując trwały efekt liftingu.

FINESSE poprzez zastosowanie skoncentrowanej energii penetrującej w głąb skóry właściwej wywołuje termiczną ablację gruczołów potowych i ich trwałe wyłączenie z produkcji potu a tym samym pozwala na trwałe rozwiązanie problemu nadpotliwości pach.

Autor: Dr Katarzyna Mudel, właścicielka kliniki Dr Mudel, Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Niemcewicza 26 lok. 28 (2 p.), 02-306 Warszawa

Źródło: Biotec

Efekty zabiegowe FINESSE:

– Uniesienie brwi

– Redukcja zmarszczek na czole, w okolicy oczu ( wiotkość powiek dolnych), ust (zmarszczki palacza) oraz na szyi

– Opadające powieki po zabiegu chirurgicznym

– Wiotkość skóry twarzy

– Konturowanie twarzy

– Redukcja podwójnego podbródka

– Poprawa linii żuchwy

– Objawy starzenia w obszarze szyi i dekoltu

– Napięcie i ujędrnienie skóry piersi, ramion, okolicy pach, brzucha, pośladków, ud, łydek, kolan

– Lifting skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży

– Redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>