Nowe technologie w trudnym czasie

Wiele firm, działających w branży medycyny estetycznej, mimo trudnego czasu pandemii, pracuje nad dostarczaniem na polski rynek nowych rozwiązań. Należy do nich Euroscalemed, który 9 września, w Łodzi, podczas konferencji dla wąskiej grupy lekarzy i dziennikarzy, przedstawił kilka nowych propozycji technologicznych

Jak informował podczas wrześniowej konferencji Marcin Słowiński, dyrektor handlowy Euroscalemed, firma może pochwalić się dwoma nowymi technologiami laserowymi – Laser Q-Switched Curas i Laser pikosekundowy Picolo. Euroscalemed wprowadza też do Polski urządzenie do elektromagnetycznej stymulacji mięśni CM Slim. – Tego rodzaju technologia obecnie przebojem wchodzi do gabinetów medycyny estetycznej, jako uzupełnienie terapii do modelowania sylwetki i budowania mięśni – zauważał Marcin Słowiński.

Wszechstronny laser q-switched

Zgodnie z informacjami z Euroscalemed laser Q-Switched Curas od renomowanego producenta Ilooda pracuje na kilku długościach fal: 1064 nm i 532 nm. – Posiada też dwie głowice barwnikowe, na które warto zwrócić uwagę: 660 nm i 595 nm – mówił Marcin Słowiński i wyjaśniał, że pozwalają one lepiej opracowywać kolorowe tatuaże. – Dzięki w sumie pięciu głowicom zabiegowym urządzenie ma bardzo szeroką funkcjonalność – przekonywał.

Jak tłumaczył wiele trybów pracy pozwala na indywidualne dobranie parametrów zabiegu do pacjenta. Według niego sprzęt sprawdzi się w leczeniu przebarwień,  usuwaniu tatuaży, niwelowaniu melazmy, także w zabiegach odmładzających skórę. Posiada też specjalny tryb pracy skuteczny w walce z grzybicą paznokci.

Jak większość sprzętów od Ilooda jest bardzo przyjemny w obsłudze – zaznaczył Marcin Słowiński. Warto podkreślić, że urządzenie posiada zatwierdzenie The US Food and Drug Administration (FDA).

Laser pikosekundowy z 6 głowicami

Laser pikosekundowy Picolo również posiada zatwierdzenie FDA, które uzyskał kilka miesięcy temu. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić go do naszej oferty w Polsce. To jest bardzo świeża sprawa. Przedstawiciele producenta we wrześniu będą nas jeszcze wprowadzać w szczegóły dotyczące tego urządzenia – opowiadał Marcin Słowiński.

Udało się już zebrać pierwsze doświadczenia w placówce, która testuje to rozwiązanie w Polsce. Są bardzo obiecujące. – Laser wywołuje w skórze efekt fotomechaniczny, który pozwala np. na rozbicie i fragmentację barwnika tatuażu. Dzięki temu w porównaniu np. do nanosekundowych laserów typu q-switched zyskujemy poprawę komfortu zabiegowego oraz zmniejszamy ryzyko powikłań – tłumaczył Marcin Słowiński.

Urządzenie posiada 6 głowic zabiegowych oraz pracuje na czterech długościach fal, co poszerza spektrum jego zastosowań. – Można go wykorzystać np. w procedurach tonujących i odmładzających skórę  – zauważał dyrektor handlowy Euroscalemed. – Niewątpliwą zaletą tej technologii jest stabilność pracy lasera, czyli stabilność energii oraz czasu trwania impulsu – dodawał.

Stymulacja mięśni i kształtowanie sylwetki

Nowym urządzeniem w Polsce będzie też CM Slim, służące do elektromagnetycznej stymulacji mięśni. – To doskonałe rozwiązanie dla gabinetów, które poszukują skutecznych rozwiązań w dziedzinie modelowania sylwetki – uważa Marcin Słowiński.

Jak informuje urządzenie wpływa np. na wzmocnienie i budowę mięśni brzucha, ud i pośladków oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Stosowane jest też do wzmacniania mięśni brzucha po porodzie. Daje możliwość ujędrnienia pośladków, modelowani sylwetki.

Urządzenie posiada medyczny certyfikat CE co jest istotne, ponieważ w przypadku urządzeń minimalnie inwazyjnych nie zawsze jest to oczywiste. – Udostępniamy badania dotyczące tej technologii. Spływają do nas już pierwsze, pozytywne doświadczenia i rekomendacje z polskich  gabinetów – mówił Marcin Słowiński.

Źródło: rynekestetyczny.pl/Euroscalemed


Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>